Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az időssebbek miért ennyire...

Az időssebbek miért ennyire figyelmetlenek?

Figyelt kérdés
Értem én hogy az idős korral bizonyos képességek romlásnak indulnak, de nem gondolnám hogy a tér-érzékelés ennek számítana. Megfigyeltem hogy az időssebb emberek (50-es, 60-as) esetében folyton ki kell kerülnöm őket, különben nekik megyek, vagy fellököm őket. Például állok egyhelyben egy téren, körülöttem semmi nincs, idős pár sétál és nem veszik észre hogy nekem jönnek, vagy megyek előre és pont úgy jön a hölgy hogy ha nem nem figyelnék rá hanem lazán mennék előre akkor vállal fellökném, és ez általános tapasztalat, hogy amint időssebb ember van, egyből figyelnem kell hogy ne ütközzön nekem.
2022. okt. 16. 21:54
 1/10 anonim ***** válasza:
94%

Rosszul tudod. Idővel komoly gondot okoz a térérzékelés. Az izmok, letapadása, ízületek megkötöttsége, a reflexek gyengülése,

a földtől való látástávolság biztonságos érzékelése, stb

Lépcsőn lefelé haladáskor pl. a fokok távolságának szemmel es lábbal érzékelése nagyon komoly gond.

2022. okt. 16. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%
Csökken a koncentrálóképességük, nő a reakcióidejük. A tied is fog.
2022. okt. 16. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
54%
Régen néztem az idősödéssel kapcsolatos anyagokat, és az agynak azon területe ami a szociális érzékenységért felel a korral romlik sajnos. Ezért van az, hogy az idősebbek kevésbé zavartatják magukat és mondjuk pucérra vetkőznek a kondi öltözőben, vagy, hogy idegenekkel is képesek szóba elegyedni, miközben a másik nem kíváncsi rájuk és ezért nem érdekli őket, hogy amúgy nem csak neked kéne folyton kerülgetni őket.
2022. okt. 16. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
65%
En megertem h idos korra mar nem megy ez, de az nagyon idegesit mikor eloretolakodnak pl, utanna meg kerulgethetem oket vagy nemtudok haladni. Miert tolakszik ha utanna nem halad? Meg hova siet mikor raer egesz nap 🤦 Eleg surun kesem le az egymas melett totyogok miatt a buszokat..
2022. okt. 16. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
23%

"Értem én hogy az idős korral bizonyos képességek romlásnak indulnak, de nem gondolnám hogy a tér-érzékelés ennek számítana."

Értem én, hogy gőzgép, de mi hajtja?

Gerontológusnak készülsz?

Mielőtt a disszertációdat írod, esetleg nézz utána: idő + s + ebb.

2022. okt. 16. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
53%
Hasonló, mint a kis kölyköknél. Egy pillanat és a lábad alatt van, mert nem figyel semerre, csak megy, mint a vak állat.
2022. okt. 16. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Psycho ***** válasza:
56%

Nem vagyok biztos abban, hogy a térérzékelésen múlik, hogy neked mennek-e. A térérzékelés azt jelenti, fel tudod-e mérni, ki/mi milyen messze van tőled.

Pl. parkolásnál fontos, hogy ne menj neki az előtted lévő akadálynak. Az általad leírt példákban az idősek idáig el sem jutnak.


Inkább nettó figyelmi koncentrációról van szó. Márpedig az sajnos eléggé le tud romali a kor előrehaladtával.

2022. okt. 16. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
18%
Én is megfigyeltem ezt. Elképesztő ahogy elvannak a saját kis világukban, és azon kívül nem érzékelnek semmit.
2022. okt. 16. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
73%

Amúgy ezt nem csak az idősek, hanem az ostoba emberek is pont ugyanígy csinálják.

Tehát nyilván összefügg az agyi kapacitással, csak az idősek között nem feltétlenül az összes buta, hanem csak "elbutut", míg a fiatalabbaknál egyértelműen a butaság az, ami miatt erre nem figyelnek. Na azok lesznek az igazán buta idősek :)

2022. okt. 17. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Amiket leírtatok az idősekről, az kb 70 éves kor után kezdődik, nem 50-60 évesen!


Kérdező! Ezt írtad: "megyek előre és pont úgy jön a hölgy hogy ha nem nem figyelnék rá hanem lazán mennék előre akkor vállal fellökném".

Ugyanez a hölgy szemszögéből: "megyek előre és pont úgy jön a srác hogy ha nem nem figyelnék rá hanem lazán mennék előre akkor vállal fellökném".

A hölgy úgy gondolja, hogy nem neki, az idősebbnek kell kitérnie, hanem a fiatalabbnak illik. Te nem vagy tisztában az illemmel, ezért arra vársz, hogy ő kitérjen, majd, mikor rádöbbensz, hogy ez nem fog megtörténni, hirtelen korrigálsz. Valószínűleg ő is megtenné az utolsó pillanatban, csak te gyorsabb vagy, mert a reflexek valóban jobbak 20, mint 50-60 évesen, az idősebbekről már nem is beszélve.

Ez ilyen egyszerű. Udvariasnak kell lenni és nem mész neki senkinek.

2022. nov. 15. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!