Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen embereknek gondolnak...

Milyen embereknek gondolnak bennünket a tőlünk nyugatabbra élő európaiak?

Figyelt kérdés
Amikor mondjuk pl. kimegy Brüsszelbe egy magyar politikus, akkor ott mit gondolnak róla a többiek? Valamiféle orosz birodalmi nyúlvány képviselőjeként tekintenek rá? Azt gondolom, hogy nem úgy tekintenek rá mint egy osztrákra, olaszra, stb.

2022. okt. 21. 08:21
 1/5 anonim ***** válasza:
72%
Attól függ, melyik politikus és melyik politikusról.
2022. okt. 21. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
59%

Viktátorék miatt nem sok jót gondolhatnak. Minden közös uniós állásfoglalásnál mindig orbánék kavarnak valamit.

Nagyon égő, hogy egyedüli uniós országként ennyire belevittek minket Putyin s.ggébe.

2022. okt. 21. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
39%
Ciganyoknak
2022. okt. 21. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hogy a dolgokkal jobban képben lévő politikusok mit gondolnak, nem tudom. A nagy részük valószínűleg nincs Magyarországról jó véleménnyel, de nyugaton is van populizmus, úgyhogy biztos vannak, akiknek ez tetszik.

Hogy az átlagember mit gondol a magyarokról, egy szóval össze tudom foglalni: SEMMIT. Nem érdekli.

2015-ben néhány évre Skóciába költöztünk a családdal. Akkor volt itthon a menekültválság, amit a kormány elég égő módon kezelt. Mindenki azt mesélte, hogy nyugaton lenézik őt emiatt, beszólnak neki, szégyenli, hogy magyar stb. Ehhez képes, amikor én elmondtam bárhol, hogy magyar vagyok, a következő reakciók jöttek:

- Aha. És az hol van?

- Milyen ott az idő? Sokat esik az eső?

- Akkor te most lengyel vagy? Nem? De tudsz lengyelül, ugye?

- Milyen nyelven beszéltek?

Ennél többet soha senki nem tudott rólunk.

2022. okt. 21. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
4-re: Akkor az is valószínűsíthető, hogy a háború sem érdekli őket túlságosan. Ha a magyarok nem érdeklik őket, akkor vélhetően az ukránok se nagyon. Ez a népekhez való viszonyulás eléggé megkérdőjelezi a közös Európa létjogosultságát is. Akkor amiben most élünk az nem is egy "magasztos" Európai Unió, hanem csak egy európai gazdasági közösség, ahol mindenki azon ügyeskedik, hogy hogyan tudna jól járni.
2022. okt. 21. 13:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!