Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » 10-ből hány ember költözne új...

10-ből hány ember költözne új élet reményében külföldre, nyugatabbra? Miért és mivel jobb "kint" rövid és hosszútávon?

Figyelt kérdés

Pl.

Ausztria, Németország stb ezekre gondoltam.


2021. jún. 5. 12:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha fiatal lennék, egy percig nem gondolkodnék, mennék. Az én végzettségem ugyan nem adható el külföldön, de a férjemét bárhol elfogadják, és megfizetik. Abból már megélnénk, én meg elvégeznék még valamit.
2021. jún. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Összehasonlításképpen: a német minimálbér 1600 euró, az osztrák 1500, a magyar 400 körül. Ennek pedig nem adózod el a felét, mint Magyarországon. És minimálbérről beszélünk, amihez nem kell szakma, vagy diploma. Ha szakmád is van, ami szaktudással párosul, határ a csillagos ég. Az élelmiszerárak pedig nem sokkal magasabbak a magyarnál. De a lakhatás sem sokkal drágább ha azt nézzük, hogy Budapesten 100-150 ezernél kezdődnek a normális albérletek. Magyarországon csak az árak vannak felszállóágban, de a fizetések ezt nem igazán követik. Nem tudsz úgy levenni két tetszőleges élelmiszert a polcról, hogy 1000 forint alatt kigyere. Jó ha hó végére kijössz 0-ra és akkor még hol a nyaralás, hol a jövő építésére félrerakott pénz? Ez a fő oka annak, hogy annyian mennek el és miután megtapasztalták az IGAZI jólét ízét, nem is kívánkoznak vissza.
2021. jún. 5. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

A szüleim Németországban élnek, először apukám ment ki 10 évvel ezelőtt, utána anyukám, immáron 5 éve.

Azért jobb nekik kint, mivel normális fizetésük van, nem kell azon gondolkozniuk, hogy a számlát fizessék-e be, vagy kaját vegyenek. Futja mindenre, amire szükségük van, félre tudnak tenni, tudnak tervezni.

Itthon épp, hogy kijöttünk a fizetésükből, és bár mindig volt mit enni, és mindig be tudtuk fizetni a számlákat, viszont, hogy félre is tegyünk arra már nem igazán volt lehetőség. Ha most elromlana a mosógép, vagy a hűtő, akkor mennének, vennének egy újat, nem áruhitelre, nem más fajta hitelre, nem kölcsönkért pénzből..

Nem szakadnak bele a munkába sem, és mégis jó fizetést kapnak, míg itthon apukám 3 műszakban keresett 150-180 ezer forintot.

Fontolgatjuk a párommal, hogy kimegyünk mi is, csak én az iskola miatt nem akartam, így, hogy idén levizsgáztam már nem tart vissza semmi.

2021. jún. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
25%

ja csak ezt felejtik el, hogy 1600 as minimálbér mellett neme gyedül bérelnek kint lakást hanem 4-5-en vannak munkásszálláson.


Ha az itteni 400euros fizetéshez is ezt tennék, akkor maradna.


Persze nem az lenne a cél, hogy minimálbérért pucold a mocskot itthon agy külföldön. de jó szakmával idehaza is szépen lehet keresni.

2021. jún. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Az alapképzésemen tizenöten voltunk a szakon. Amint megkaptuk a diplomát, nyolcan azonnal kimentünk mesterképzésre (én kint is maradtam, nincs az a pénz, hogy visszamenjek Magyarországra), heten maradtak, de később ebből hárman szintén kijöttek külföldre.


A más szakokon végzett barátaim többsége is vagy külföldön van, vagy tervezi elhagyni Magyarországot a közeljövőben. Nekik ez a vírushelyzet nagyon nem jött jól (bár ezt sokan elmondhatjuk magunkról... ).


Nyilván számít, hogy hova mész és mit (tudást, tapasztalatot, jellemet) viszel magaddal ahhoz, hogy jól megélj. Nálam csak részben számítottak az anyagiak, egyszerűen bizonyos országokban jobb és több lehetőséget láttam, jobban vonzott a kultúrájuk és a tájuk, valamint a társadalmuk. Ha hosszútávra tervezel bárhova menni, akkor csak a pénz nem lehet tényező.

26 (Csakhogy be tudd lőni a korosztály, akiről írok.)

2021. jún. 5. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Építésvezető ismerősöm 5+ éve nézett egy állás ajánlatot.


3000 Euró nettó kezdő fizetés, céges autó, lakhatási támogatás. Ezer egyéb juttatás.


Ezzel szemben itthon akkoriban keresett 250-300 ezret, nem fizetett túlórák, nem volt céges kocsi, és oldjál meg magad mindent. Mondjuk azóta se sokat javult a helyzet...

2021. jún. 5. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

"Budapesten 100-150 ezernél kezdődnek a normális albérletek"


És még nem is mondtál sokat, 100 ezer körül lassan csak garzonok vannak, 100-120 ezer között meg a nagymama halála után kiadott "bútorozott" albérletek amiben még a nagyi szelleme is ott van. Ami már vállalható albérlet, normális helyen az ami 150 körül mozog.

2021. jún. 5. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Abban, hogy az élet annyival drágább kint hogy ne érje meg kimenni, nem hiszem hogy sok igazság van. Rengetegen indulnak úgy neki, hogy kimennek néhány évre, megszedik magukat és hazajönnek. Végül mégis elég kevesen vannak akik valóban hazajönnek. Aki egyszer keresett már jól, az nem jön haza azért hogy ugyanazt a munkát 5-6-700 euróért csinálja.
2021. jún. 5. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
7-es, már garzon is 135 ezer Pesten, minigarzonban lakunk, 135+rezsi:(
2021. jún. 5. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Így van, 8-as.

Én annyira bírom, amikor azzal jönnek (itthon maradt ismerőseink, de pár rokon is), hogy jó, jó, de ugye mennyi is ott lakást bérelni?

Most komolyan, azt hiszik, hogy ami pluszt keresünk, az elmegy a bérelt lakásra? Mert akkor nekünk kezeltetnünk kellene magunkat, ha ennyire hülyék lennénk.

Annyit mondok, hogy első időben nem dolgoztam (fél évig), Ausztriában tartományi székhelyen laktunk, két szobás lakást béreltünk, én távban végeztem egy továbbképzés, a férjem mérnök. Meg sem éreztük, hogy nem dolgozok, és úgy, hogy nem figyeltem különösebben a hipermarketben, hogy mit veszek meg (úgy értem, ami jólesett, azt vettem, mármint kaját, ilyesmit), alsó hangon 800 ezret tudtunk félretenni havonta. (Úgy, hogy lakbér+rezsi+kaja+öltözködés+hazautazási költségek után, és alsó hangon, mert volt, hogy többet. És volt, hogy hozattuk a kaját, volt, hogy étterembe mentünk, edzőterembe rendszeresen jártunk.

Na EZ nem mindegy, mert itthon sem fizetik rosszul a férjemet, de nagyon nem 800-900 ezer maradna/hó.

2021. jún. 5. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!