Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A harmincas korosztály miért...

A harmincas korosztály miért ennyire elcseszett?

Figyelt kérdés
Konkrétan a legtöbb életképtelen, családja sincs, azt se tudja mit akar az élettől, úgy viselkednek mint egy gyerek, nem mint egy felnőtt. Ha egy tőlük fiatalabb huszonéves sikeresebb, akkor leszólják, le akarják a negatív szövegeikkel húzni. Beszélni sem állnak le mert "kisgyerekeknek" tartják ezt a generációt, mégis több az életképes köztünk mint köztük. Sokan arról papolnak, milyen idősek, olyan szintre akarják magukat sorolni mintha 40-50-es korosztály lenne, de érettségileg egyik sincs olyan szinten. Arrogánsak, pofátlanok, erkölcstelenek, tiszteletlenek, begyöpesedettek és szűklátásúak. Nem tudják hova tartoznak, gyerekként viselkednek, elveszettek, de a fiatalabbakhoz képest azt hiszik felnőttek, de még akikről ezt gondolják is felnőttesebbek mint ők maguk. Nekem eddig az összes interakcióm ezzel a korosztállyal ilyen volt bárhová mentem, itthon is, külföldön is

2022. okt. 23. 09:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
84%

Én inkább amiatt aggódnék, hogy milyen te milyen közegben mozogsz. Harmincas éveim eleje felé járok, az elég kiterjedt baráti körömből mindenki szuperül elvan - családjaik vannak, közép vagy felsővezetők, vagy saját cégeik vannak, értelmes hobbikkal, stb. Nekem is két cégem van, mellette egyetemeken tanítok, járom a világot. Egyáltalán nem azt mondom hogy amit írtam, azaz átlag, de abban biztos vagyok hogy a közeg amiből mintát veszel az sem az. Egy ilyen szűk mintából általánosítani óriási butaság. Már a kérdésfeltevés is elég gyerekes és provokatív.

Néha kicsit lépj ki a saját szemszögedből, és próbáld a világot komplexebb, dinamikusabb környezetként kezelni, szerintem sokat fog segíteni abban hogy ne nézesd magad hülyének, mint ezzel a kérdéssel.

2022. okt. 23. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
70%

Én eléggé a két korosztály között vagyok és megmondom őszintén, nem látok lényegi különbséget. A nálam fiatalabbak és ugyanolyan életképtelenek, mindent a szájába kell adni a többségnek, ócska kifogásokat gyártanak alap dolgokra. A harmincasok ugyanez, az a mantrájuk, hogy "ez nem ilyen egyszerű" és ezzel minden meg is van oldva, a lustaságtól a jellemtelenségig. A különbség szerintem csak az, hogy amíg egy harmincas felé komolyabb elvárásokat támaszt a társadalom, addig a húszasokat felmenti még ezalól. Doktorandusz vagyok, estiseket tanítok, falnak megyek a millenialoktól és a genzktől is. Nagyon kevés emberrel lehet értelmesen dolgozni, a rosszabbik fajta meg még parádézik és önérzeteskedik is az inkompetenciája mellé.



28n

2022. okt. 23. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
87%
Még ha így is lenne (amúgy nincs, csak baromi sztereotíp gondolkodásod van), ez benned miért gerjeszt ekkora feszültséget, hogy egy teljes litániát írsz? Elhagyott egy harmincas?
2022. okt. 23. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
88%
Olvasd vissza, amit irtal. Csupa gyerekes altalanositas hisztibe csomagolva. Nekem kb. az jon le, hogy bajod van egy (azaz mindossze egy!) 30-assal, es razuditod a tobbire a haragodat. Akaratos kis gorcs vagy, erosen narcisztikus szemelyiseg. Inkabb beszelj azzal az eggyel (nyilvan a fonokod), de masokat hagyj beken.
2022. okt. 23. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
74%
Ne a szalag melletti a munkatársaidból indul ki.
2022. okt. 23. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
82%
Mondja ezt az a generáció, aki idealizálni akarja a szülei nyakán élősködést. Ahha.
2022. okt. 23. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
85%

Kedves Kérdező.

Talán valamilyen statisztikai felmérést csináltál, hogy legtöbb harmincas korosztály elcseszett? Ez egy igen nagy általánosítás, nem gondolod?

Talán körbejártad az országot, és megállapítottad hogy pl.. minden 6. harmincéves, nem úgy éli az életét ahogyan szerinted kellene?

Vannak köztük hülyék, mint minden korosztályban. Talán csak a te környezetedben vannak ilyen emberek.

Gondolkozzál el rajta.

2022. okt. 23. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
80%
Huszonéves pár vagyunk, aki most került olyan korba és anyagi helyzetbe, hogy ingatlant vásároljunk. A nálunk 5-10 évvel idősebbek már rég felvették a CSOK-ot/Babavárót és társaikat, és most mi késői beszállóként ezzel szívunk, hogy ennek az anyagi vonzatát nyögjük. Nekünk ebből a nézetből nem úgy tűnik, hogy a mostani harmincasok nincsenek benne a családalapításban.
2022. okt. 23. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
82%
A te kis mikrokörnyezetedet nézve általánosítani az egész korosztályra, több 10 vagy inkább 100 ezer emberre.. na az az elcseszett dolog.
2022. okt. 23. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
82%
Miért baj, ha pl. valakinek nincs családja, gyerekei? Nem kötelező azokat a köröket futni az életben, amit mindenki más. Ha senkinek nem ártanak azzal, hogy "gyerekesek", akkor kinek milyen joga van beleszólni?
2022. okt. 23. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!