Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Sok pszichológus végzettségű...

Sok pszichológus végzettségű ember teljesen olyan mint bárki más, ha a magánéletéről van szó?

Figyelt kérdés
Van egy pszichológus végzettségű ismerősöm. Fiatalok vagyunk még mindketten nemrég végeztünk az egyetemeinken. Gólyaként még-még összejártunk néha, aztán elkopott a barátság. Utána én nagyon magányos lettem, csak ketten jöttünk fel Pestre tanulni, ezért rá próbáltam támaszkodni. Néha írtam neki utána, hogy találkozzunk, de sose lett belőle semmi. Aztán 2-3 évig egyáltalán nem is találkoztunk, nem beszéltünk. Múltkorában párszor megszólítottam, hogy találkozhatnánk, ugyanúgy semmi változás. A vicc az egészben, hogy tudja, hogy mennyire magányos vagyok és egyáltalán nem érdekli. Tőle talán egy kicsit többet vártam.

2022. okt. 23. 14:03
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
91%
A barátság kihűlt és ő nem akar veled szorosabb kapcsolatot. A végzettsége miatt nem köteles veled barátkozni. Ő éli a saját életét és te is éld a saját életedet. Többet képzelsz egy ismeretségi kapcsolatba mint ami benne van.
2022. okt. 23. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
42%
Lenéz téged, vannak jobb barátai. Hagyd a fenébe. Egyébként is, a pszichológusok gyakran azért választják ezt a szakmát, mert maguknak is problémájuk van. Nem biztos, hogy a legjobb támasz és barát lenne.
2022. okt. 23. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
97%
Attól még, hogy pszichológus végzettségű, nem fog mindenkivel sajnálatból barátkozni. Nem várhatod el tőle. És igen, más pszichológus végzettségű se barátkozik valakivel, ha nem akar, mivel ez teljesen független a végzettségtől.
2022. okt. 23. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
94%

Ne add fel, lehet, hogy igazuk van az előttem szólóknak, de az is lehet, hogy simán csak mindig rosszkor érték őt az üzeneteid. Nehéz kérdés tényleg, mert én sem buzdítanálak arra, hogy zaklatóként tapadj rá, de érdemes mindig mindenkiről a legjobbat feltételezni természetesen, hiszen amúgy magadnak sem teszel jót és a másikkal való kapcsolatodnak sem, ugye.


Eredeti kérdésedre válaszolva meg természetesen egyszerű igen a válasz. Miért, mit gondoltál? Azt gondoltad, hogy attól, hogy valaki végzett pszichológus, attól megváltozik a múltja-jelenje-jövője, netán nem átlag ember már? :) Vagy azt gondoltad, hogy a pszichológusoknak nincs magánéletük? Miért ne lenne. Nem láttad a Terápia című sorozatot? Nagyon ajánlom, ott pont bepillanthatsz nem csak egy pszichológus munkájába, de a magánéletébe is!

2022. okt. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
77%

Ó, és ráadásul ha még nemi különbség is van köztetek, akkor pláne terhelt a kapcsolat némi előítélet vagy félreértés eséllyel is, pl. hogy ő belédesett vagy épp fordítva, azt gondolja, hogy te estél belé, vagy netán van valakije, akit te feszélyeznél, szóval ha nem csak egynemű haverságról van szó, akkor még ezek is indokolhatják, hogy nem válaszol a megkereséseidre, szerintem.


Nincsenek közös ismerőseitek? Tőlük érdeklődhetnél, hogy mit tudnak róla.

2022. okt. 23. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Én csak arra gondoltam, hogy ha pszichológus, akkor van annyi tartása, hogy leírja, hogy bocs nem akarok veled beszélni, oldd meg ahogy tudod. Aztán pont ők papolnak arról, hogy ide oda nyitogatni kell az emberek felé, meg nem bezárkózni. Egyébként magasról leszarom már, azt csinál amit akar.
2022. okt. 23. 14:24
 7/16 anonim ***** válasza:
95%
Ők is ugyanolyan emberek, mint mindenki más. Lehetnek hibáik, nem makulátlan a személyiségük. Hallottam már olyan pszichológus-hallgató lányról (USA-ban), aki féltékenységből megölte a párját. Attól, hogy pszichológus/orvos stb. valaki, nem lesz automatikusan tökéletes ember.
2022. okt. 23. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
83%

De nem kell olyan ember felé nyitni, aki felé nem akarsz. Attól még a határaidat meg kell tartani.

És abban teljesen igazad van, hogy közölhetné asszertíven, hogy nem szeretne, de ez sem azon múlik, hogy pszichológus, mert mindenkinek így kéne kommunikálni.

Ha segítséget akartál kérni tőle az más, etikai kódex sem engedi, hogy ismerősnek segítsenek pszichológusként. Ismerősökkel, barátokkal, családdal ő magánember.

De ha csak ingyen pszichológust szerettél volna, és ezért akartál vele barátkozni, arra kicsit érthető, hogy elutasítóan reagált.

2022. okt. 23. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Most direkt megnéztem, 2015 óta kb 10 üzenetről beszélünk.
2022. okt. 23. 14:35
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Ne rágódj a miérteken. Hidd el, találkoztam már olyan pszichológussal (magánemberként, nem kliensként), akire még egy kaktuszt se bíztam volna. Ők is emberek, a személyiségük már azelőtt kialakult, mielőtt lediplomáztak volna. Ezen nem változtat az, hogy milyen foglalkozást választanak.
2022. okt. 23. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!