Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tehetnék, hogy megtudjam...

Mit tehetnék, hogy megtudjam védeni a macit? Reménytelen vagyok?

Figyelt kérdés

Nekem van egy olyan problémám, hogy pszichológusnál eljátszottunk egy szituációt, amiben a pszichológus volt a bántalmazó, a maci én voltam bántalmazottként, és az volt a dolgom, hogy megvédjem a macit. De abszolút nem tudtam megvédeni. Ezért kaptam házinak, hogy játszam el magamban a szituációt, hogy megvédem a macit. De kb. A sírás jön rám, amint eszembe jut, hogy miket mondtak és megrekedek azon a szinten, hogy igazuk van, így nem tudom megvédeni a macit. Sírás kerülget, hogy ennyire pancser vagyok és nem tudom megvédeni a macit. Lehet reménytelen eset vagyok már?

Pszichológus szerint már az elejétől fogva kezelhető vagyok szerinte, mert nyitok az embertársaim felé.

De most tényleg olyan házit adott amire képtelennek érzem magam. Sírás kerülget.



2022. szept. 27. 11:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%
Ennek az a lényege hogy tudd hárítani a támadásokat.Nem erőszakkal kell megvédened, hanem érvekkel,szavakkal.Magyarul amivel téged bántanak, támadnak, azt tudnod kell elhárítani, tudnod kell elérni hogy leperegjen rólad.Olyat kell visszamondanod, amire a másik köpni nyelni nem tud.Ki kell állnod magadért.
2022. szept. 27. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
66%
Ezt a pszichológusodnak kellene, kellett volna elmagyaráznia. Ez nem úgy működik, hogy azt mondja csinálj valamit, de nem magyarázza el hogyan, mert az javulás helyett oda vezet (ahogy te is írtad), hogy reménytelennek, és gyengének/butának érzed magad. Úgy látszik, Magyarországon a mentális egészség kezelése is ugyanazon a szinten hanyatlik, mint az egészségügy többi szegmense...
2022. szept. 27. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Psycho ***** válasza:
78%

Kedves #2-es. Sajnos tévedsz, és kérlek kellő ismeret és szaktudás hiányában ne kritizálj egy komplett szakmát. Oka van annak, hogy ezt a kérdezőnek kell kitalálnia. A pszichológusnak nem az a feladata, hogy megoldja a problémákat. Azt a kliensnek kell megoldania. Ez mindig is így volt, és mindig is így lesz. Soha nem is hirdette magát másként ez a szakma. Minden egyéb híresztelés az nettó tévhit.


Elsőre jogosnak tűnően mondhatnád azt, hogy ez bullshit, hisz Te azért fizetsz, hogy meggyógyulj. Igen. De ez nem olyan, mint az orvosnál. Nem olyan, mint az autószerelőnél, hogy itt ez és ez hibás, tessék szíves lenni megjavítani.


Nézzük mi lenne, ha állandóan megmondaná a pszichológus, konkrtan mit kell tenni.A kliens megszokja, hogy készen kapott megoldásokért ül be. Egyenes út vezet a dependenciáig, vagyis a kliens függővé válik. Minden helyzetben rá lesz utalva a pszichológusra. Ez nem kívánatos, hisz nem az a cél, hogy örökké a szakemberhez járjon minden nyavalyával a kliens.

Másik esetben, ha valamiért nem működik a készen kapott megoldás, akkor meg a kliens felháborodik, elveszíti a bizalmat, és az egyébként korábban lehet hogy hónapokon, éveken keresztül működő terápiás kapcsolat tönkremegy.

(Nem mondom, hogy kivétel nélkül minden esetben így lenne, de ez egy vállalhatatlan kockázat)


A pszichológus nem ad kész formulát, hisz nem vállalhatja fel annak a felelősségét. Ami neki jó, lehet másnak nem az. Sok más egyéb dolgon is múlik a siker.


Kedves Kérdező! Ennek fényében javaslom, ne itt keress ötleteket. Dőlj hátra, relaxálj, és bízd a fantáziádra a dolgot, hisz az már sokkal inkább a Te megoldásmódod lesz. Igen, lehet, hogy sírással jár és kínkeservesen nehezen megy. De tessék ahhoz menni reklamálni, aki azt mondta, könnyű lesz!


Sok sikert!

2022. szept. 27. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
82%

"Egyenes út vezet a dependenciáig, vagyis a kliens függővé válik. Minden helyzetben rá lesz utalva a pszichológusra. Ez nem kívánatos, hisz nem az a cél, hogy örökké a szakemberhez járjon minden nyavalyával a kliens."


Sajnos vannak olyan agyturkászok, akik viszont pont ezt használják ki, és direkt ebbe az irányba terelik a pácienst, hogy mindig zsíros összeget perkáljon nekik rendszeresen.

2022. szept. 27. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
87%

Kérdező!

Próbáld meg, tegéyl meg minden tőled telhetőt!

Legyen azért egy-két ötleted, de nem feltétlen kell egyből szerepjátékra implementálni! Mondhatod függőbeszédben is, pl "én erre olyasmit mondanék, hogy...." Ezáltal kicsit eltávolodsz a helyzettől és kevésbé gyötör meg érzelmileg, könnyebb megoldást találni.


VISZONT! A pszichológusi terápia nem iskola. Nem büntet meg, ha nem tökéletes a házid. Az is a házi feladat eredménye, ha bevallod, hogy iszonyatosan meggyötört ez az egész, begörcsölsz, leblokkolsz.

És akkor a pszichológus szépen keres egy olyan techniikát amivel segít, hogy biztonságos helyzetből tudj megoldást találni.


Szóval ne görcsölj. Tegyél emg mindent amit tudsz, de még ha sikerül is kitalálnod valamit a következő ülésig, azt feltétlen oszd meg, hogy nagyon meggyötört az egész.

Lehet nem vag ymgé készen egy ilyen szerepjátékra. Ez egy nagoyn erős érzelmi beovnódás. Persze pont emiatt hatékony is, csakhát kell egy biztonságos pont ahonnan ki tudsz indulni.

2022. szept. 27. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
82%

Ez a lényege a feladatnak, hogy megtanuld megvédeni saját magad, felfedezd a saját értékeidet, vissza tudj vágni, hogy miért is nincsen igazuk, mikor bántják a macit, miért vagy te egy értékes ember, aki nem ezt érdemli. Idővel menni fog. Ha most nem megy, az se baj. Mondd el a következő alkalommal a pszichológusnak, hogy egyelőre nem sikerült. Segíteni fog neked felfedezni a saját értékeidet. A pszichoterápia egy nehéz folyamat, és a közhiedelemmel ellentétben nem segít azonnal, sőt, én ugyanígy voltam vele, mint te, mikor elkezdtem, sokkal nyomorultabban éreztem magam, mint előtte, mert felszínre hozott olyan dolgokat, amikről addig nem akartam tudomást venni. Csináld tovább, idővel jobb lesz. Nem egyik hétről a másikra tanulod meg megvédeni a macit.

Egyébként meg sírjál csak nyugodtan, ha jól esik.

2022. szept. 27. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Psycho ***** válasza:
23%

#3, #4-nek: nos, valóban, ez sajnos igaz. :(

De azt hiszem, nemcsak erre a szakmára, hanem bármelyikre. Szerencsére azért jellemzően az ilyen kóklerek vannak kisebbségben.

2022. szept. 27. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
61%

Egyszerűen csak érvelj azok a sértések ellen amiket kapott a "bántalmazótól". Hogy például lehet hogy ő ilyen és ilyen, viszont....*valami pozitív tulajdonság felsorolása*

Ugyanazt tedd, mintha valaki egy nagyon kedves szerettedre mondta volna ezeket. Ugye hogy nagyon kiakadnal és mindent beleadnal hogy kiállj mellette?

2022. szept. 27. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
65%

Egyébként szerintem az érvelés nem a legjobb lehetőség.

Kötöttek már belétek? Segítet az érvelés? Egy francokat, aki beleköt másokba, az pont leszarja, hogy igaza van-e, ő csak ki akar hozni a sodrodból. Azzal, hogy érvelsz, csak belemész a játékába. Hisz ha valaki odajön és azt mondja, hogy "te hülye vagy" akkor el kell kezdened bizonygatni, hogy ilyen és ilyen végzettséged van, ekkora az IQ-d, milyen eredményeket értél el...:D Ettől még hülye maradsz neki, ráadásul azt is csinálsz magadból ezáltal.

2022. szept. 27. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Amúgy a 9-esnek igaza van, nem értem a lepontozást
2022. szept. 28. 16:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!