Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ez nem creepy és indiszkrét?

Ez nem creepy és indiszkrét?

Figyelt kérdés

Ma ültem a metrón és egy 20-on éves srác láttam, hogy könnyezik, és próbál nem sírni.


Kis idő múlva egy másik srác odament, megveregette a vállát, és adott neki zsepit, és azt mondta neki, hogy figyelj nem tudom mi bánt, de legyél erős, lesz jobb is fel a fejjel, majd leszállt.


Nem creepy így full idegenként odamenni a másikhoz? És ha egyedül szeretett volna maradni?


2022. okt. 23. 22:47
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
89%
Nem... én nagyon örültem volna ha valaki odajön hozzám és megnyugtat egy kicsit de mindenki csak lesett es bamult h ez mit sir a buszon.... az a srác egy hős volt
2022. okt. 23. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
90%
Nem, szerintem együttérző és megértő volt, nem tapadt rá, szólt egy jó szót, aztán ment a dolgára. Az a durva, amikor rád tukmálják a segítséget, cserébe beleszólást akarnának az életedbe, mintha nem lenne elég a magad baja, még az ő elkergetésükre is pazarold az energiád. Na, az creepy. Ez egyszerűen emberi volt.
2022. okt. 23. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
76%

Mert az ember ilyenkor valojaban nem akar egyedul lenni. Es rohadt jol esik neki, ha valaki kedves hozza.


(Moderatorok, toroljetek ezt a valaszomat is, mert nektek az igazsag nem tetszik.)

2022. okt. 23. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
79%

Ezt hívják empátiának. Valakiben több van a szokásosnál, másokból hiányzik (pl. belőled)


Ha az ember kinyitja a száját, legalább próbálja jobbá tenné a környezetét: lehet, hogy a síró srácnak is szokatlan, talán kellemetlen is volt, de talán éppen ez segített, és utólag biztos, hogy rosszabbul nem érezte tőle magát.

2022. okt. 23. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
82%

Csak a magyarok körében van ez a "Ne foglalkozzunk a másikkal, mert az ezt-azt-amazt jelenti, meg nem jó...". Jól tette a srác, hogy ezt megtette a másikkal szemben.

Nem csak g*izni kellene a zembereknek egymással szemben.

2022. okt. 23. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
5%
Ha hozzám jött volna oda egy ismeretlen, amikor épp próbálok nyilvános helyen nem sírni, én tuti elküldtem volna a pi*aba...
2022. okt. 23. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
88%
Én ezt teljes mértékben egy kedves, empatikus gesztusként írnám le, főleg hogy cseppet sem volt tolakodó, sőt! Talán egy idegen szájából különösen jólesően hatott. Nem minden hős hord köpenyt...
2022. okt. 23. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
78%
Ha valaki öngyi akar lenni, lehet ez a gesztus volt az, ami éppen visszarántotta.
2022. okt. 23. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
80%
Több ilyen emberre van szükség a világban.
2022. okt. 23. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem inkább kedves. Kifejezetten zárkózott típus vagyok, de ennek én is örülnék.
2022. okt. 24. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!