Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan válhatnék komoly...

Hogyan válhatnék komoly szaktekintéllyé abban a dologban, amit tanultam?

Figyelt kérdés

2022. okt. 29. 12:37
 1/8 anonim ***** válasza:
44%
Definiáld a szófordulatot: komoly szaktekintély
2022. okt. 29. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
51%

Nem teljesen értem a kérdést.


Szaktekintély kiforrott (szakmai) véleménnyel lehetsz, amihez nagyon sokat kell tanulni. Mikor nemcsak fogyasztója, befogadója vagy a szakmádnak, hanem te magad képes vagy gondolkodni a nyelvén és jól felépített érvek mentén önálló döntéseket mersz hozni benne, amiért felelősséget vállalsz.


Általában sok idő és sok tanulás a kulcs, némi bátorsággal. Mert lehetsz te a világ legokosabb embere is, ha a sarokban gubbasztasz és nem mersz bedobni ötleteket és a saját fejed után menni.

2022. okt. 29. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
96%
Ha szakmád van csinálj mestervizsgát és tanuld az újdonságokat, ha diplomád, csináld meg a phd-t és elméleti, vagy gyakorlati irányban építs karriert.
2022. okt. 29. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
95%

Tudj róla mindent és publikálj erről szaklapban. Alapítsd meg a x szakma magyar egyesületét, szervezz konferenciát, ott vezess kerekasztalt. Én elmennék még az interdiszciplinaritás irányába is. Milyen szakmák érintik a te szakmádat, azokban is legyen egy tájékozottságod. Szervezz erre is egy konferenciát: x szakma, annak határterületei, e diszciplínák egymásra hatása...

ehhez azért kell némi idő

2022. okt. 29. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
93%
Maradj az egyetemen, csinálj PhD-t, kutass, nyüzsögj, publikálj.
2022. okt. 29. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Psycho ***** válasza:
38%

Attól függ. #1 kérdése jogos: mit értünk "komoly szaktekintély" alatt?


Komoly szaktekintély lehet valaki pl. gyárban is. Ő az a (pl.) technikus, aki 20 éve ott dolgozik, kívülről-belülről ismeri az összes gépet, már a hangjáról megmondja, mi a baj vele, és 5 perc alatt megoldja azt, ami másnak egy óra. Ehhez rengeteg tapasztalat kell. Viszont ez lokális dolog, ha átmegy az illető másik gyárba, már nagy valószínűséggel nem lesz komoly szaktekintély, mert minden új lesz neki.


Komoly szaktekintély a nemzetközileg elismert szakember is, pl. egy adott tudományterületen. Na, ez nehezebb dió. Rengeteg tanulás, kutatás, publikálás, kutatás, publikálás, kutatás, publikálás, egyre komolyabb, lehetőleg nemzetközi szaklapokban, és persze előrehaladni a ranglétrán (phd -> tanársegéd -> adjunktus -> docens -> egyetemi tanár -> professzor, habilitáció, minden földi jót össze kell szedni). Konferenciákra járni, előadásokat tartani, ilyesmi. Sok-sok idő és energia.

2022. okt. 29. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
93%
Én azt vettem észre, hogy fontos az elhivatottság illetve, hogy a szakmád legyen a szenvedélyed. Nálunk van egy szakmai guru, lényegében a hobbija is a szakmája, szabad idejében eljár előadásokra, 53 éves de belekezdett egy 5 éves képzésbe. A Facebookon kommentál mindent ami kapcsolódik a szakmához. Folyamatosan jelenik meg véleménye szakmai lapokban is.
2022. okt. 29. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
48%
Több óra gyakszival.
2022. okt. 29. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!