Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha pl. keleti környékén...

Ha pl. keleti környékén balhés c.k belém kötnek, és nem lehet eldönteni hogy ténylegesen ki akarnak rabolni vagy csak a balhét keresik, és kés is van náluk, vajon hogy reagálnának ha énis meglobogtatom a saját késem, hogy nem csak nekik van?

Figyelt kérdés
Megszeppennek vajon vagy inkább támadásra ösztönzi őket? Van itt olyan aki próbálkozott hasonlóval? Mik a tapasztalatok?
2022. okt. 30. 20:06
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
91%

Jó kérdés,szerintem ez csak akkor működne,ha látnák,hogy a te késed nagyobb.De gondolom machétát meg azért nem hordozgatnál magaddal a belvárosban...

Kést soha nem hordtam magamnál,verekedtem már Svédekkel,de ott nem volt késük nekik sem,vagy volt,hogy három szembe jött velem a blahánál,az egyik megpörgette előttem a pillangót,de aztán el is tette,hozzám se szóltak.

2022. okt. 31. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Elméletben működhet, mivel a c-k tisztelik és félik a kést. Gyakorlatban meg baromi kockázatos dolog ez, mivel a c-k egyben kiszámíthatatlanok is, főleg manapság az extra olcsó mindenféle herbálok és kristályok korában. Nem véletlen van ennyi idegbeteg az utcákon, régen is volt de közel sem ennyi. Szóval amit itt többen írnak hogy visszafele sülhet el ha előveszed a kést, az sajnos eléggé bennevan. Én inkább nem ajánlanám.


Ráadásul van mégegy probléma ezzel a megközelítéssel. A kés támadó fegyver. Ha belekényszerülsz a szituációba hogy tényleg használnod kell, simán okozhatsz halálos sérülést is vele, túl könnyen. Rendes törvénytisztelő állampolgárként pedig ez elég gáz következményekkel jár. Főleg ha még önvédelmi helyzet is volt, de általában ők vannak többen, el fognak mindent hazudni és rádkenni, még akár jogos önvédelmi helyzetben is, hogy te támadtál. És több állítás lesz egy tagadásra. Hacsak nincs térfigyelő kamera a helyszínen ami működik vagy nem, akkor ezzel is bajba lehet kerülni. És hát elméletben lehetne sok magyar szemtanúd akik ott mentek el, de jó eséllyel mindenki be lesz rezelve és el akarja kerülni az egész jogi ügyet is főleg c-k ellen, szóval méginkább bajba kerülés lehet ebből.


Neked szerintem önvédelmi fegyver kellene, nem pedig támadó mint a kés. Tételezzük fel hogy pl gázspray van a kezed ügyében zsebben, úgy máris magabiztosabban tárgyalsz velük ha muszáj, de a legjobb ha nem beszélsz velük egyáltalán hanem haladsz tovább, nem állsz meg. Ha pedig mégis kitörne a balhé, meglepetésből használod, aztán lesz pár pillanatod a kitörő káoszban amíg azonnal és gyorsan elhagyhatod a helyszínt, forgalmas vagy kamerás helyre tempózva, vagy mégjobb ha buszra villamosra felugrassz, és el onnan! Utána egy darabig kerüld is a helyszínt, hajlamosak 1-1 helyszínen ragadva bandázni napokig, hetekig is.

2022. okt. 31. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
A késsel életveszélyes sérülést okozhatsz, amiből bajod lehet. Akkor már inkább gázpisztoly (forgó, hogy egy kézzel használhasd, ne kelljen csőre tölteni). Kétezer forint illetékért kaphatsz rá viselési engedélyt.
2022. okt. 31. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat!
2022. okt. 31. 11:09
 15/15 anonim ***** válasza:
Keleti mellett dolgozom, vannak itt fura arcok, de egyikből se nézek ki sokat, még egyik se akart balhét.
2022. nov. 2. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!