Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért szeretnek néha az...

Miért szeretnek néha az emberek "gonoszkodni"?

Figyelt kérdés

A páromon, anyukámon, de időnként néhány barátomon is észre vettem azt, hogy ha csúnyán össze kapunk, akkor picit neki állnak szúrkálódni teljesen szükségtelen módon. Ezt úgy értem, hogy van az alap jogos veszekedés, majd bele szúrnak olyan dolgokat, amire semmi szükség nem volt már, mintha élvezék, hogy picit gonoszkodhatnak.

Legyen egy kreált példa :

Egy bulin össze kapsz a pároddal azon, hogy kinek kellett volna csinálnia a dekorációt. Erre a párod oda szúr olyanokat, hogy "Ittál, azért beszélsz ilyet." "Aha, úgy kéne rád hallgatnom, hogy részeg vagy?" "Nem vagy te részeg, azért borítottad le a poharat". *A példa valóban kreált, csak azért írtam, hogy érthetőbb legyen, amit kérdezek*


2022. okt. 31. 15:05
 1/6 anonim ***** válasza:
48%
Mert unalmas mindig jónak lenni :)
2022. okt. 31. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A hatalmukat próbálgatják feletted így, vagyis inkább azt szeretnék tudni mekkora hatással vannak rád a megjegyzéseik. Nyilván annak örülnek ha ideges leszel mert akkor tudják nem közömbösek, de azért annak is örülnek ha nem küldöd el őket az anyjukba, mert ahhoz meg túl fontosak. Meg ha tudod kezelni akkor annak is örülnek hogy erős vagy. Ezek ilyen játszmák. Meg egy kicsit hobbi is, olyan közeledés távolodás játék, szójáték.
2022. okt. 31. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem képesek asszertiv kommunikácora.

Elnyomásra mennek rá.

2022. okt. 31. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hm, érdekes válaszok, köszönöm!
2022. okt. 31. 16:47
 5/6 anonim ***** válasza:
A magyarok csak ilyenek.
2022. okt. 31. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A kisebbségi komplexusosak ilyenek.
2022. okt. 31. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!