Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Önző lennék? Ilyen egy átlagos...

Önző lennék? Ilyen egy átlagos családba felnőni?

Figyelt kérdés
Gyerekkoromóta mindig segítettem otthon, kb 7 évesen kezdtem üzletbe járni egy nap többször is vissza küldtek mivel mindig kellett valamit venni, gyógyszertárba is én jártam. Majd 10,12 évesen a nővéremmel jártam üzletbe nagyobb vásárlást csinálni, majd 13 éves koromtól a nővérem nem akart üzletekbe járni így rám maradt a dolog és én magam jártam haza 2-3 táskával. Aztán 16 éves koromtól már autóval jártam üzletbe, mivel nem volt jogsim így mindig valaki el vitt meg várt az üzlet előtt és haza mentünk. Többnyire 2,3 üzletbe jártam egy nap, mivel 5 tesóm van és 2 szülőm. Az üzletbe járás kb 1,2 órát vett el a napombol. Utána otthon szoktam segíteni a házimunkában ami kb 1 órát tartott. Aztán 10,11 éves koromtól magamra mostam mivel, anyumra eléggé sok minden volt rábízva így magammal kellett törődjek, apám többnyire egész nap otthon sem volt így anyámra maradt minden. Saját ruháimat mostam, de volt úgy, hogy az egész család ruháit én mostam. A mosást akkoriban úgy kell elképzelni, hogy volt egy régi mosógépünk ami nem automatikus és azzal kellett mosni vagy kézzel is szoktam ha csak pár dolgom volt. 13 éves koromtól rám van bízva összes dolog amit a családom "nem tud" meg tenni, ezek internetes regisztrációktól telefon javításán át egészen hivatalos papírok intézéséig jutott el. A 3 felnőtt testvéremnek nekem kellett meg csinálnom egy tesztet ami a munkahelyre kellett nekik a munkabiztonság és egészségvédelemről szólt vagy 40 percig tartott 1 teszt. Meg kellett csinálnom mivel nem volt más választásom, ha nemet mondok, akkor panaszkodnak a szüleimnek és ők rám szólnak és mindenütt jön rám a nyomás így meg teszem amit kérnek tőlem. Ebben az évben változott bennem valami, már tököm ki volt abból, hogy az egész háznak a gondjai rajtam vannak mert ők nem tudnak meg tenni valamit amihez nem kell nagy ész csak olvasás és odafigyelés. Úgy éreztem rám dobják az unalmas munkát amire nekik nincs kedvük megcsinálni és ezért "nem értnek hozzá". Önző vagyok ha visszautasítok valakit ha segítséget kér tőlem még azután is, hogy életem több mint felét mások problemaira pazaroltam. Azért mert csak segítetem mindenkinek nem maradt időm magamra fókuszálni. Nem csak ez, de még adhd és szociális szorongással is küzdök gyerekkorom óta amik nincsenek kezelve. Valamilyen szinten van jó oldala annak, hogy minden gond rajtam volt mivel nagyon sok mindent megtanultam tudok főzni, mosni, takarítani, papírokat intézni, kis gyerekekre vigyázni, nagy bevásárlásokat csinálni, de azért a sok tudást a gyerekkorom és a személyiségem kialakulásának rovására szereztem meg. Önző vagyok ha nem segítek senkinek és végre az egyszer magamat teszem előtérbe? Mert ha nemet mondok, akkor önzőnek tart a családom es hálátlannak.

2022. nov. 1. 22:53
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt jogos, másrészt lehet segíteni néha bizonyos határok között!
2022. nov. 1. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

1.vagyok,

Nem kell ugrani ha a család szól( sőt az a normális ha szólás helyett megkérnek), de mivel a családodról van szó ezért nem fordulhatsz el tőlük!

Az alapján viszonyulj az emberekhez amennyire számíthatsz a segítségükre!

2022. nov. 1. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A szülőknek annyi gyereket szabadna vállalniuk, amennyiről van energiájuk gondoskodni. Nem vagy önző, ha nem ugrasz még a felnőtt testvéreidnek is, örüljön a család, hogy eddig többet vállaltál az elvárhatónál. Egy ismerősöm öt gyerek közül volt legidősebb, annyi munkát lőcsölt rá az anyja, hogymire felnőtt, megutálta a házimunkát és a főzést is, gyereket pedig nem vállalt.

Ők segítenek neked valamiben?

2022. nov. 1. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Te vagy a rabszolga a családban. Remélem sikerülni fog kitörni ebből, mert az összes társas kapcsolatodban meg fog jelenni ez a viselkedés. Meg is szakadhatsz a munkában, a családod sosem fog elismerni, felesleges hajkurászni. A lelkiismeretfurdalást győzd le, utána tisztábban fogod látni a dolgokat is.
2022. nov. 1. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

#3 nem kérek tőlük segítséget mivel annyira önálló vagyok, hogy szinte mindent meg tudok oldani magam.


Én sem szeretnék gyerekeket, amikor gyerek voltam, akkor még szerettem volna, de az utolsó pár évben realizálódott bennem, hogy ha gyerekem lenne, akkor ugyan ennyi gond lenne vele mint a többi családtagommal és nem szeretnék ugyan olyan nyomás alatt lenni mint most. És azt sem szeretném, hogy a gyerekem ugyan olyan környezetbe nőne fel mint amilyenben én.

2022. nov. 2. 01:29
 6/6 anonim ***** válasza:

Van egy gyönyörű szó.

Úgyhívják 'nem'

de el is magyarázhatod , hogy szeretnéd a saját életed élni.

2022. nov. 2. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!