Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem tud uralkodni a...

Miért nem tud uralkodni a dührohamain?

Figyelt kérdés
Házas ffi, 3 gyerekkel, stresszes melóval képtelen uralni a kitörő dührohamait. Miért csinálja? Többször jeleztem már neki, hogy ezzel mindenkit csak kikészít, a gyerekek kezdenek félni tőle, én meg totál leblokkolok egy ilyen kirohanás alatt, szinte teljesen lebénulok, nem tudom megvédeni sem magamat, sem a gyerekeket. Legutóbb pl. egy súlyos széket vágott a falhoz, a szék széttört, a falból is kitört egy jó darab… egy pitiáner apróság miatt, amiről kiderült végül hogy az ő hibája volt. Senkitől sem kért bocsánatot. Egyre gyakrabban “gurul el a gyógyszere” és úgy érzem totál tehetetlen vagyok. Noha fizikailag még senkit sem bántott, -meg nem is az a típus-, de komolyan szeretném megérteni miért nem változtat. A verbális agresszió (ordítás és káromkodás) mindennapos, és tejesen megsemmisítő. Mit tehetek? Ő maga szentül meg van győződve az igazáról, szerinte mindenki hülye…

2022. nov. 2. 14:34
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Léteznek indulatkezelési, agressziókezelési tréningek, de valszeg a párod nem fogja beismerni, hogy neki ilyen pszichés problémái lennének. :((((


[link]

2022. nov. 2. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
68%
Pontosan tudod, hogy mit kellene tenned, de nem fogod megtenni, mert nem szereted se saját magad, se a gyerekeid.
2022. nov. 2. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
2-es: mi alapján jutottál erre a nagyszerű ténymegállapításra? Miért gondolod így, kifejtenéd kérlek?
2022. nov. 2. 18:06
 4/4 anonim ***** válasza:
50%
A tetteidből. Nem lépsz ki egy bántalmazó kapcsolatból, nem hagyod el ezt a senkiházit. Ezt a mintát tanítod a gyerekeidnek, azt mutatod nekik, hogy a normális párkapcsolat egy agresszor és egy lábtörlő között jön létre. Ha szeretnéd és becsülnéd magad is és a gyerekeidet is akkor nem ide tennél fel kérdést, hanem már a második dühkitörés után elhagytad volna. De úgyse fogod, eddig se tetted, már az írásodban is mentegeted a hulladékot. Mindannyian tudjuk, mi az ilyen sztoriknak a vége. Remélem azért a gyerekeidnek sikerül terápiára menniük és feldolgozniuk szakember segítségével, miután majd megszakítanak veletek minden kapcsolatot. Garantált, hogy szükségük lesz rá.
2022. nov. 3. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!