Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a megalkuvás?

Mi a megalkuvás?

Figyelt kérdés
Mi különbözteti meg a kompromisszumtól?
2022. nov. 8. 08:48
 1/8 anonim ***** válasza:
A kompromisszum közös megegyezésen alapszik, a megalkuvás egyedi döntés.
2022. nov. 8. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen, ezt én is tudom, ezzel a válasszal nem megyek semmire. Írnál példákat, neked mi az egyik, és mi a másik? Egy munkahelyen eltűrsz megalázó főnöki bánásmódot, mert fontos az a pénz, amit ott adnak. Ez megalkuvás? Vagy kompromisszum? Belemész alkalmi szexbe, mert úgy érzed, azzal is kapsz valami morzsát, ha már elköteleződést, komoly kapcsolatot nem vállal veled senki. A párod mellett maradsz, mert...valamiért. Milyen kompromisszumok és milyen megalkuvások köttettek már a te életedben? Köszi.
2022. nov. 8. 09:09
 3/8 anonim ***** válasza:

2-es. Ha ott maradsz a párod mellett, de közben szeretőd van az megalkuvás. Mert van minden ami kell, de még sem kerek a történeted a főalannyal.

Kompromisszum ha kicsit változtatsz a felé, ami neked nem teljesen megfeleő, de bevállalod mégis egy jobb ügy érdekében. Ez mind a kettő( munka, viszony) igaz.

2022. nov. 8. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
57%
Amikor egy konfliktusban olyan döntèst hozol, ami inkább konfliktus kerülèse a cèl. Pl játèkvetető nem ad meg egy büntetőt, mert konfliktus lesz belőle, miközben tudja hogy az volt.
2022. nov. 8. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"Igen, ezt én is tudom, ezzel a válasszal nem megyek semmire."

Most erre mit mondjak? Nem az én problémám.

De azért ez talán nem ennyire bonyolult.

Te szeretnél x-et, a párod szeretne 3x-et.

Kompromisszum: 2x

Megalkuvás: 3x

2022. nov. 8. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Megalkuvást kötök, hogy elviselem a fingásod cserébe, hogy egy szót se szólva maradj ott ahol vagy. Kompomisszumot kötünk, hogy ha fingasz, csináld, de elvonulsz egy másik szobába. Ez így jó? Érted?
2022. nov. 8. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Érteni értem (ha lekezelőnek szántad a kérdést, fölöslegesnek tartom), én saját sztorikat szeretnék, olyan válaszokat várok, ahol a saját megalkuvásaitokról, illetve kompromisszumokról beszéltek. Köszönöm.
2022. nov. 8. 17:22
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem lekezelőnek szántam csupán leegyszerűsítettem. Várd, hogy valakik leírják a sztorijaikat! Biztos lesz rá valaki.
2022. nov. 8. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!