Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért várják el, hogy sztereot...

Miért várják el, hogy sztereotíp módon viselkedjek?

Figyelt kérdés
Roma származású vagyok, 2 diplomás, nincsenek roma ismerőseim, így alakult. Nagyon sokszor szinte elvárják az emberek, hogy én cigányként (legpejoratívabb értelemben) viselkedjek. Van, hogy szinte provokálják. Pl a fiam ovijában több szülőt is zavar, hogy romák vagyunk és szándékosan nem köszönnek nekem, rámcsukják az ajtót, megmondják a gyereknek, hogy az én fiammal ne játszanak. Meg az óvónönek is szólnak, hogy ne engedje együtt játszani öket. A sokadik ilyen után azt csináltam, hogy nem köszöntem én sem. Aztán hallottam, hogy beszélik, “tudtam, hogy ilyenek a cigányok, kibújt a szög a zsákból”. Most azt várták volna, hogy én mint valami alattvaló köszöngessek mindig, ök meg nem és én ehhez jó pofát vágjak? Ezt akarták kiprovokálni. Csak nem értem miért? Egy romának bunkónak kell lennie? Köpködnie kell, stb? Tesónak kell hívnia mindenkit? Szia urammal kellett volna köszönni? Az jó lett volna?
2022. nov. 9. 10:56
 1/6 anonim ***** válasza:
82%

Hát nálam egyszer betelne a pohár és beléjük állnék, de az az igazság, hogy olyat nem tudsz tenni, amitől felnyílik a szemük.


Ha van sapka, ha nincs...

2022. nov. 9. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos egy ilyen világban élünk, a sztereotípiák és előítéletek között. Mindegy mit tettél, vagy nem tettél volna, az úgyse tetszett volna nekik.

Sajnálom, hogy ilyeneket kell átélned, és, hogy csak a származásod miatt a gyerekedet is megfosszák attól, hogy normális gyerekkora legyen.

Sajnos, mivel a legtöbb roma, néhány kevés kivétellel(amibe te is beletartozol) mind a tőled elvárt módon viselkedik, azért ilyen előítéletesek az emberek. Sajnálom, hogy ezt kell átélned

2022. nov. 9. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
9%
Túlérzékeny vagy, és olyat látsz bele mások viselkedésébe, ami csak a te gondolataid terméke.
2022. nov. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
70%
Ebben a történetben az a legszomorúbb, hogy ezek a véglények örökítik tovább a begyöpösödött világnézetüket... Mi baja lenne attól a gyereknek, hogy egy roma kisgyerekkel játszik?! A kisfiút is nagyon sajnálom, iszonyú érzés mikor olyanért vagy bántva és kiközösítve amiről nem tehetsz,főleg egy gyermeknek. Kérdező, ne törődj velük, utálatos férgek akik képtelenek mást látni mint a saját hülyeségük. Nekik teljesen mindegy mit teszel, mert már eldöntötték hogy mi a véleményük rólad. Vedd körbe magad olyan emberekkel, akik szeretnek,a többit pedig próbáld ignorálni.
2022. nov. 9. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
20%

Érdekes amit írsz, ismertem pár diplomás romát, de még csak mutatóban se jöttem volna rá, hogy roma.

Inkább gondoltam volna arabnak, indiainak, stb.

Az intelligencia azért nagyon meglátszik bármilyen emberen.

Csak azért, mert roma.....ehhez tényleg elég bugyutának kell lenni.

2022. nov. 9. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nagyon sok nem normálisan viselkedő roma van, én nagyon tisztelem azt, aki nem ilyen. Ez nagyon gusztustalan viselkedés a környezetedtől, megértem, hogy sok normális románál is betelik a pohár a sokadik ilyen után és nem lehet könnyű ezt nap mint nap elviselni. Számomra a normális emberi értékek sosem voltak bőrszín függőek.
2022. nov. 10. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!