Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek akik bizonyos...

Az emberek akik bizonyos rokonaik miatt nem szeretik az ünnepeket, miért tartják velük a kapcsolatot?

Figyelt kérdés
Nekem az a meglátásom, hogy az élet a szórakozásról szól, és egy percig sem vagyok hajlandó olyan emberekkel tölteni a szabadidőmet, akik meggátolnak ebben. Pont ezért nem értem ezeket az embereket. Mindig azzal jönnek, hogy rühellik az ünnepeket, mert akkor jön xy is meg 40-en vannak és mindenkivel jópofizni kell. Akkor miért hívják meg őket? Vagy miért mennek látogatóba? Senki nem tart pisztolyt a fejükhöz. (Az egyetlen kivétel, amit el tudok képzelni, ha az ember párjának nagyon fontos valamelyik rokona, emiatt mindenképpen szeretné meglátogatni, akkor is ha a párja különösebben nincs oda érte.) A karácsonynak pont az lenne az értelme, hogy a *szeretteinkkel* töltünk időt, és minden/mindenki mást lesz*runk.

2022. nov. 9. 17:30
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mert vannak helyzetek, amikor nem hagyhatják ki a sorból azokat a rokonokat (se). Igazad van alapvetően, csak nagy galibát okozhat az, ha mittomén a sógor pistát meg a fiát nem hívom meg, mert nekem nem szimpik. Ha meg megbántottak nagyon szívesen megmondanám nekik, hogy bocsi, de ezek után nem vagyok kíváncsi a társaságodra. Ennyi
2022. nov. 9. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%

"Az egyetlen kivétel, amit el tudok képzelni, ha az ember párjának nagyon fontos valamelyik rokona, emiatt mindenképpen szeretné meglátogatni, akkor is ha a párja különösebben nincs oda érte"


Szerintem is ez, vagy nagyon hasonló lehet kivétel.

2022. nov. 9. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem pl nem a rokonaimmal van a bajom, bármelyik hétvégén szívesen találkozok a szüleimmel, nagyszüleimmel, unokatesókkal.... DE pl a karácsonyt így is utálom, mert hiába szeretek velük lenni, az a pár nap arról szól hogy rohanunk A-ból B-be, semmire nincs idő, zsúfolt a program, mindenki feszült.

Sajnos egymástól távol lakik több rokonunk, és attól még hogy szeretjük őket, nem lesz kellemesebb napokig autózgatni (jellemzően rossz időben, sötétben) és folyton nézni az órát, hogy odaérünk-e időben a következő találkára.

2022. nov. 9. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Metionin ***** válasza:
100%
Van, aki nem tudja kikerülni, mert pl. még tanul és a szüleivel él, a szülők meg meghívják a sok gyökeret. Én anyós karácsonyi banzájait utáltam mindig, épp a napokban tettem fel a kérdést magamnak, hogy mégis mi a szarért nem lázadtam be hamarabb (már vagy 2-3 éve kihagyom az összes ilyen szarságukat). De pl. anno 18-19 évesen nem mertem még belázadni, úgy voltam vele, hogy csak egy nap, ki lehet bírni. Aztán ahogy én is idősebb lettem és a családi banzáj is egyre inkább átment rongyrázásba meg faszméregetésbe, elegem lett és azóta nem megyek. Sokkal jobban is érzem magam és azokat az éveket tanulságnak könyveltem el, hogy így jár az, aki hülye és nem mer nemet mondani.
2022. nov. 9. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
4: nem lázadás, mert alapvető dolog, hogy dönthet egy gyerek is ilyenről. Nem vásári majom, hogy rángassuk ideoda.
2022. nov. 9. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
3: egyetértek. Ha hozzánk jönnek, akkor mások utaznak oda-vissza rengeteget, ha mi megyünk másodhoz akkor meg mi
2022. nov. 9. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, gyerekként, fiatalként nem sok választásom volt, menni kell mert menni kell.
2022. nov. 9. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Mert attól még, hogy én leszrom a rokonaimat és a barátaimmal lennék legszívesebben, ezt nem tehetem meg, mert ők szintén rokonoknál bevallottan utáltan rohadnak. Plusz karácsonykor nem is illik haverozni, mert megszólnak hogy a rokonra meg szrsz rá, így muszáj menni, mert a nagymama mitfog szólni, meg amugy sincs más, ahova mehetnék. Pont, mert mindenki kötelező pofavizitel.
2022. nov. 9. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!