Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tényleg akkora pazarlás amit...

Tényleg akkora pazarlás amit csinálok, hogy minden nap menüt szoktam rendelni valahonnan?

Figyelt kérdés

Nem szeretek főzni, annyira jól nem is tudok főzni, béna vagyok, sok idő elmegy vele (nekem, mert ahogy mondtam annyira jól nem tudok) ráadásul csak kevés mindent, ezért eléggé egy oldalú lenne a táplálkozásom :D


Ezért minden nap menüt szoktam rendelni, vagy olyan helyekről, hogy Teletál, e-food, vagy valamelyik étteremben fizetek be egész hétre, és akkor kihozzák.


Egy leves + egy főétel így kijön napi 1800-2000 forintból attól függően, hogy mit rendelek és honnan, és mivel havi 65 ezret kapok a szépkártyámra, teljesen fedezi havonta a napi ebédjeimet.


Viszont amikor ez szóbakerül bárkinél, mindenki lehülyéz, hogy ez pénzkidobás.


2022. nov. 12. 14:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
62%

Nem. Én is legutóbb pörköltet csináltam. Kb 8 ezerben került körettel együtt és 2,5 napig tudtam belőle ennyi. Meg persze kb 3 óra volt. Plusz az vásárlás.


A hozzám közeli kínaiban meg 1380 FT egy nagy adag, amit 1 étkezésre elég.


Konkrétan jobban megérte volna, csak kínait vennem és nem főznöm.

2022. nov. 12. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%
Tény hogy ha tudsz, olcsóbb magadnak főzni, de a te dolgod, hogy csinálod. Ha neked belefér a költségeidbe és megfelel a minősége, akkor miért főznél magadra?
2022. nov. 12. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha lennének mindenki számára megfizethető, jó minőségű ételeket főző kereskedelmi egységek, akkor nem érné meg senkinek otthon egymagára vagy két emberre pepecselni. Mert igazából ez a pazarlás, bevásárolni, tárolni, előkészíteni, elkészíteni, és utána a romokat eltakarítani, és mindezt apró mennyiségekben. Tömegben, sorozatgyártásban minden olcsóbb lenne, ezt minden ember megtanulja már ált iskolában, de nem működik a gyakorlatban, legalábbis ezen a területen nem.
2022. nov. 12. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Kínaiban a valódi, húsból készült pörkölt kerül ennyibe? Körtét a körtével kellene összehasonlítani, te is tudsz otthon olcsóbb ételt főzni.
2022. nov. 12. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
59%
Pazarlás akkor lenne, ha mindennap kidobnád a felét, 3/4ét. Most már drága magadnak főzni, ráadásul napokig eheted ugyanazt.
2022. nov. 12. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
87%

A minap egy másik fórumon nekiesett egymásnak a két oldal (otthon főzés kontra rendelés). Már majdnem a vér folyt :) Végül odáig fajult a dolog, hogy nekiálltak grammozni a kaját és fillérre pontosan beleszámolni a gáz és a víz meg az áram árát is.

Egy idő után feladtam, de ameddig követtem őket, úgy a rendelés olcsóbban jött ki. Pár forinttal csak ugyan, de olcsóbban. Ja, és a beleölt munka árát a főzős oldal nem számolta bele.

Ha engem kérdeztek volna, én is azt mondom, hogy otthon főzni olcsóbb.

Természetesen ez csak akkor igaz, ha egy emberre kell főzni ill. rendelni. Ahol többen vannak, ott már nem biztos, hogy megéri...

2022. nov. 12. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
88%

4# Csak példának írtam, de ... akkor számolj utána.


Mi éri meg jobban. Ha bevásárlással együtt eltöltesz 4 órát a pörkölt készítéssel plusz 8 ezret, de meg van 3 napra a kaját vagy ha mindent készen veszel?


Attól függ neked mennyit ér az időd... Ha főállásban dolgozol, rettenetesen kevés pénzért 0 fejlődési lehetőséggel, akkor munkán kívül töltött időd lehet konkrétan 0 forintot ér, így számodra megéri bármennyi időt bele fektettni a főzésbe, hiszen simán megtérülsz.


... de egy bizonyos szint után konkrétan drágább neked otthon megfőzni az ételt, mint megvenni. Az energiabefektetés miatt.... például erre van a delegáció. Ne a magas magas pozícióban lévő ember végezze az egyszerű manuális munkát, mert neki nagyon drága az ideje és sokkal jobban megéri ha ő csak olyan feladatokra fókuszál, amit csak ő tud megoldani. Ezért felvesznek valakit, aki sokkal olcsóbban ugyan olyan jó megcsinálja könnyű manuális munkát és neki delegálják a feladatot.


Szóval helyzet függő, hogy megéri-e rendelni. Senkit sem szabad lenézni, mert azt a racionális döntést hozta, hogy neki jobban megéri.

2022. nov. 12. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nagyon összetett kérdés, mert nem számolnak olyan költségekkel mint a kiskereskedelmi egységek fenntartása, az odavaló eljutás, a hazalogisztikázás, az otthoni hűtés-tárolás, szemét ledobó vagy kuka, a saját hűtők, a rezsi....és lehetne sorolni. Apró példa: 1000 lábast legyártani, értékesíteni, felhasználni sokkal drágább mint egy nagy kondérban főzni.
2022. nov. 12. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha csak neked rendelsz és meg is eszed akkor nem pazarlás.
2022. nov. 12. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem, igazából ehhez senkinek semmi köze. Én is mindennap menüt rendeltem amikor dolgoztam és nem figyeltem oda arra, hogy miből mennyit viszek be. Mostmár nem teszem meg, mert csak az a biztos, ha én készítem az ételt és a menük ára/adag mérete sem tetszik. Szóval amég ilyen 1000-1200 Ft addig azért nagyon megérte, most meg már lassan 2000.. persze értem én, hogy minden drágult, de nem volt annyira finom, hogy ennyit fizessek érte. Persze rossz sem, de adjon nekem valaki 6000 Ft-t és 3 napra sokkal finomabb és kevesebb kalóriás/egészségesebb ételt készítek. Hátránya, hogy ugyan az lesz.
2022. nov. 12. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!