Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Huszonévesen más is érzi úgy,...

Huszonévesen más is érzi úgy, hogy sok évet elpazarolt feleslegesen valamire?

Figyelt kérdés
Gondolok itt mondjuk tanulásra, munkára, párkapcsolatra stb.

2022. júl. 11. 06:28
 1/9 anonim ***** válasza:
85%
Sportra. Mármint egy adott sportra. Kung-fuztam vagy 10 éven keresztül, s rájöttem, hogy szart sem ér. 😐 2 éve boxolok, s bárcsak lecserélhetném azt a 10 év időpazarlást egy hasznos stílus, a box űzésére.
2022. júl. 11. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Bizony, 14 éves korom óta dolgozók tanulás mellett. Gondolhatod mire maradt így időm. Nem volt tinédzser korom,kimaradt minden csajozás,stb. 21 évesen összeköltöztem a második nővel az életemben. Jó a kapcsolatunk meg minden,de rohadtul zavar utólag a sok elvesztegetett év, ráadásul értelme se sok volt.
2022. júl. 11. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem hülyeség ezen agyalni, mert minden amit teszel épít valamilyen szinten, tanulsz belőle, és soha ne érezd feleslegesnek, még akkor sem ha végül nem az lett a te utad. Én 46 éves vagyok most, és rengeteg mindent kipróbáltam már az életben, amiből aztán nem lett semmi. De egyiket sem bánom, mert úgy érzem ezek a dolgok is fejlesztettek közvetve. Nem bánom a szar párkapcsolataimat, mert végül olyan valakihez mentem feleségül, akiről tudom hogy ő az ideális. Van néhány barátnőm, akik féltek kipróbálni a férfiakat amikor még ott volt az ideje, és közel 50 évesen nem tudják, hogy jót választottak-e. Kipróbáltam a zenélést is, amiből semmi nem lett, most ott porosodik a gitárom egy elpattant húrral egy éve, de azt sem bánom, mert sokat változott a zenei ízlésem és a hallásom míg tanultam. A munka, tanulás megint egy olyan dolog, hogy ezeket is tanulópénznek kell megélni. Bármit teszel, csak szélesedik a látásköröd, és sosem tudhatod, hogy a most feleslegesnek érzett tapasztalatodat még mire tudod felhasználni az életben. Én épp most vagyok túl egy munkahelyi kudarcon, mert olyant vállaltam amit előtte sosem csináltam. Hetekig görcsöltem még rajta, de mostanra rájöttem hogy ez nem kudarc, hanem egy újabb tanulás, megint egy fokkal előrébb kerültem az emberek és a világ megértésében.
2022. júl. 11. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Így utólag már sajnálom, hogy nem mertem hamarabb meglépni a Budapestre költözést. Akkoriban nagyon ragaszkodtam a kisvároshoz, ahol felnőttem, mert féltem kilépni a komfortzónámból és nem mertem otthagyni a régi baráti körömet, nehogy itt Pesten magányos legyek egyedül.

Aztán a régi baráti köröm eléggé felbomlott, úgyhogy mivel már alig volt veszítenivalóm, mégis felcuccoltam ide.

És ez életem egyik legjobb döntése volt.

Egy csomó új barátságot tudtam kialakíktani, rengeteg új élményt szereztem és a munkámat is sokkal jobban szeretem. Rengeteg tervvel teli vagyok a jövőre nézve, és már rég nem éreztem magam ennyire motiváltnak, mint a költözés óta.

Ma már csak azt sajnálom, hogy nem voltam bátrabb, és nem léptem meg évekkel korábban. Sokkal előrébb tartanék most szerintem az életben, és fejben is.

2022. júl. 11. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én inkább azt sajnálom, amiket kihagytam. Kicsit sült galambot váró típus vagyok, és csak most jöttem rá arra, hogy nekem kell mennina dolgok után, mert senki nem fogja kitalálni, hogy mit akarok. És nem szabad megtorpanni az első akadályoknál, nehézségeknél.


18 év alatt is rengeteg lehetősége van az embernek, csak nyitott szemmel kell járni és bele kell vágni.

2022. júl. 11. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
7 évet rossz párkapcsolatra
2022. júl. 11. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem mondom, hogy teljesen fölösleges, de sok látszata nem volt. 7 éves koromtól egészen mostanáig (és még ezután is) tanultam, volt, hogy párhuzamosan jártam két egyetemre, vagy emellett még dolgozni. Van lassan 3 egyetemi diplomám piacképes területeken (informatika, természettudományok), amiket egyenesben szereztem 4-5 eredménnyel, 2 és fél év szakmai tapasztalatom, mégsem kerestem soha életemben 250 ezer felett. Most állást keresek, ahol reálisnak tartották a bérigényem (270 000 ft), onnan visszajeleztek, hogy inkább egy senior kollégát vettek fel, próbálkozzak legközelebb. 200 000 ftért találtam állást pénzügyi területen, oda is úgy, hogy köteleznek, hogy járjak be, utána meg rohanhatok órára, hogy beérjek négyre(esti képzésen tanulok már), de itt is úgy kellett kikönyörögnöm némi rugalmasságot. Sehol sem bíznak bennem, mert szülőkorban vagyok, félnek, hogy kár belém a pénz pedig eszem ágában sincs gyereket vállalni. Tudok magabiztosan angolul középszinten, de kitörölhetem vele a seggem, ha mindenhol excellent fluent c1 english kell, ahova még nem adtam le a jelentkezésem.


Több évig asszisztáltam kutatásokban az egyetemi éveim alatt, de soha, sehol nem említették meg a nevem, olyan, mintha nem is készítettem volna egy k*rva elemzést és egy k*rva szimulációt sem. Ismerem szinte az összes népszerű elemzésben használt nyelvet (matlab, r, python, sql, sap), de fejlesztőnek nem lennék alkalmas, mert főleg szkriptelni tudok, nem alkalmazásokat írni. Ismerem a statisztikai módszertanokat, a machine learning alapjait, az egész kóceráj matematikai hátterét, mégsem kíváncsi rám senki, mert nincs elég tapasztalatom, nincs egy publikáción sem ott a nevem, nem vagyok sehol. Ahol érdekes lennék, ott meg bértábla van és mégalacsonyabb bérek.


Csak állok, mint egy fasz és érzem, hogy éhen halok, mert úgy mentek el az árak a bérem mellett, mint a huzat. És nem tudom, mitől vagyok ilyen szerencsétlen, de ha valamiben, abban tiszta a lelkiismeretem, hogy mindent megtettem a szakmámért.


Semmi értelme nem volt egy ilyen témához tisztességesen érteni. Minden önteltség nélkül, jó agyam van, használhattam volna arra is, amivel már 5 éve dolgozhatnék.

2022. júl. 11. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Igen. Másoknak való megfelelésre.
2022. júl. 11. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Senior Séf ***** válasza:
Az évek még hagyján! De mennyi pénzt elköltöttem arra, hogy elbasszam az egészségemet! Most mennyit elbaszik, hogy amennyire lehet, helyre hozzan.
2022. júl. 13. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!