Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A legtöbb ember miért alkalmaz...

A legtöbb ember miért alkalmazza főleg a betegségek esetében a struccpolitikát, valóban egyes embereknél jobb megoldás lenne ez a fajta gondolkodás?

Figyelt kérdés

Igen, én is sokszor úgy vagyok vele hogy azért nem megyek vérkepe nehogy egy gyógyíthatatlan betegség derüljön ki, mert onnantól állandó stressz betegségtudat stb. csak rosszabb lesz az életed utána ...

Pl. nekem a vércukor is ilyen, biztos vagyok benne hogy cukorbeteg diétát nem tudnék tartani így mindegy hogy tudom a betegséget vagy nem így is úgy is jönnek a szövődmények, legalább akkor minél később tudja meg az ember úgy nyugodtabb könnyebb életed lesz..vagy gondoljuk az egyes gyógyíthatatlan vérbetegségekre..

Amiről nem tudsz az számodra nincs


2022. nov. 15. 09:08
 1/9 A kérdező kommentje:
Vannak emberek akik sokkal jobban stresszelnek egy betegségen és így nagyobb stresszel jár egy betegségtudat ami sokkal jobban rontja a betegség állapotát
2022. nov. 15. 09:18
 2/9 anonim ***** válasza:
87%
Nekem a térdemmel kellene visszamenni, de egy kontár az orvos, szal most magánra gyúrok.
2022. nov. 15. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én személy szerint azért, mert vagy a gatyám megy rá vagy az időmet baszom csak el.


Most oké, évente egyszer elnézek a fogorvoshoz meg laborra, de mást minek csináljak?


Ha magánba megyek, 70 000 ft egy sima laborvizsgálat, egy receptfelírás meg 10 000 + a gyógyszer ára. Ha államiba megyek, akkor kb mosthoz képest januárra kapok időpontot, azt meg ott bassza meg a fene.

2022. nov. 15. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
81%

En csak azert mert nem látnak el egyszerűen.

A candidába pl ugy tudom bele is lehet halni

Tünetek ellenére a szakrendelésen nem végeznek el szűrést, kérésemre hpv szűrést semmilyen szűrést sem, a folyásra azt mondja természetes es elhajtott a doki hogy semmi bajom. Ezt megcsinálta velem egy magánirvos is, nem vesznek mintát sem, nem csinálnak szűrést sem


Ezek után másik magánorvos 2 hónap múlvára adott időpontot de már az alhasam is fáj, lehet petefészek gyulladás, olyan akkut bajaim lehetnek hogy akár meddő is lehetnék meg is halhatnék rákom is lehetne később.

2 honao mulva ott állok a magánorvosnál és zárva és ki van kapcsolva a telefonja.


Az urulógus. Akkut felfázásom van mindog visszatér. Mondtam neki hogy kizárolag egy gyogyszer szokott csak hatni, semmi más eddig nem hatott de direkt másikat írt fel. (Rajtam akar kísérletezni hogy aztán az se hat és újabb meg újabb antibiotikumokat akar rajtam tesztelni?), párom az ő urulógus magánorvosával írat nekem fel azóta feketén gyógyszert felfázásra.


A petefészkem és semmi azóta sincs kivizsgálva és nem tudom már hova menjek. Mert azért magánklinikákra nincsenek 30-50 ezreim és nem egy alkalmas vizsgálat vagy orvos kéne, hanem akihez járhatok bármikor rendszeresen

2022. nov. 15. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Félelemből.


Persze vannak megoldhatatlan(nak tűnő) kihívások, amit egy betegség jelent, csak ez inkább duma. Pl. Te honnan a gyíkból tudod, hogy mit mondana az orvos a vércukrodra? Hogy nem tudná-e máshogy megoldani?

Vagy honnan lehet tudni hogy ami most csak egy kis változtatás a diétádban, abból nem lesz később valami sokkal radikálisabb probléma és kezelés? Nem lehet mindent meggyógyítani, de ha az ember tudatában van annak, mi a problémája, mik a lehetséges kezelések, akkor már tud mérlegelni és dönteni. Enélkül csak a feltételezések meg a magammal szembeni sarlatánság marad.


Szerencsére számomra fontosabb, hogy tudjam, mi történik a testemben, ne legyenek fájdalmaim, amit egyetlen orvosi konzultációval meg lehet oldani.

2022. nov. 15. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
91%

Mert az állami egészségügy katasztrófális állapotban van; túlterhelt ott mindenki és elég sok esetben az ottani színvonal sem üti meg az illendő mércét, higiénia sem mindig van jelen. A várólistáról nem is beszélve. Rokonom pl. helyi kórházba kért volna időpontot kardiológiára, de azt a választ kapta, ha a háziorvosa nem sürgeti meg/keresi fel őket, hívja őket vissza 2 hét múlva, akkor tudnak csak 1 évvel későbbre (!) időpontot adni.


Ezzel szemben meg a magán marad, ahol a színvonal is mérföldekkel jobb, mindenki nyugodtabb, jobbak a körülmények, tisztább, gondozottabb a hely, alig kell várni, de... nem túl olcsó helyenként, finoman szólva.

Az ember pedig ilyenek mellett 2x inkább meggondolja, hogy hogyan is cselekszik, mérlegel, hogy melyik a megoldhatóbb. Most, amikor az árak az egekben vannak, csak a politikusok fizetése nő drasztikusan, mindenki másé maradt, még nehezebb helyzetbe kerültünk. Nem szabad, hogy az egészségünk lássa meg a kárát ennek az egésznek, mégis attól tartok, hogy efelé haladunk.

2022. nov. 15. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
84%
Félnek, ezért minden másra ráfogják az okát pl. rossz eü, nincs ideje, drága stb
2022. nov. 15. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
93%
3 dehogy kapsz most januárra :D nyáron akartam időpontot, már csak jövőre tudtak volna adni :(
2022. nov. 15. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én a fogammal vagyok így: van az egyiken egy masszív lyuk, de akkora, hogy minden fogmosásnál látom, és még nem okozott fájdalmat, inkább várok. Attól félek, hogy már nem tudják megmenteni, és csak kihúznák, viszont még nincs pénzem egy implantátumra, majd ha lesz (gyűjtögetek), akkor elmegyek.

A másik az egy mentális probléma, amit nem vagyok képes kezeltetni, szenvedek tőle kutyául, de nem akarom kiadni az irányítást az állami eü részére, még funkcionálok, ugyanígy funkcionálni fogok 2-3 év múlva is, nem fogok másokat bántani, nem fogom kinyírni magam, stb. El lehet élni ezzel, csak nem kellemes. De inkább fizetek magánbaan valakinek, akit bármikor "kirúghatok", mint hogy csak úgy beutaljanak valahová, és akkor nem dolgozhatok.

2022. nov. 15. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!