Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen pozítiv és negatív...

Milyen pozítiv és negatív oldalai vannak annak, ha egy fiatal külföldön vállal munkát?

Figyelt kérdés

2022. nov. 15. 20:46
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nos, ha valaki akkor én kompetens vagyok a témában.


Szakmát megszereztem, utána 1 évet dolgoztam itthon, aztán mentem ki Ausztriába, ahol lehúztam 10 évet (nem a szakmámban).


Nyilván én csak arról az időszakról tudok nyilatkozni, de az első ami pozitívum az az anyagi függetlenedés volt. Előtte nyilván nem ismertem azt az érzést, hogy bemegyek egy boltba és megveszem ha tetszik valami.


Első vásárlásom egy Salomon cipő volt akkoriban, ha jól emlékszem 120 euró volt. Oké, 2010 környékén nem ennyi volt az euró, de akkor sem tehettem meg itthon, hogy 30 ezer forintért vegyek egy cipőt. Az még ma is nagy pénz, nem hogy akkoriban. Aztán szépen lassan így lett mindenem, autóm, ilyen telefon, olyan laptop stb. Nyilván a németet azóta társalgási szinten tolom (bár már itthon vagyok, de azért bőven középfok felett beszélek). Meg nyilván egy kis önállóságot tanul az ember.


Viszont azt ne felejtsük el, hogy nekem erre elmentek a húszas éveim. Nem volt buli, haverok, 7 napból 6-ot robotoltam reggeltől estig, minden napom csak a munkáról szólt, amikor meg szabadnapos voltam akkor örültem hogy otthon lehetek.


Hogy megérte-e? Nem tudom. Kellene még egy 10 év amit nem kint húzok le huszonévesen, egymás mellé kellene tenni és akkor meg tudnám mondani, hogy megérte-e.


Vannak előnyök és vannak hátrányok is. A pénz azért nem minden, ezt leginkább akkor tanulod meg ha már van pénzed. Hülyén hangzik, de így van.


Kint pedig mindig is csak egy külföldi maradsz. Bárhogy is beszéled a nyelvet, bármennyire is vagy jófej, akárhogy tudsz asszimilálódni bármilyen közösségben, te ott csak egy Auslander vagy, ezt néha éreztetik, néha nem, de rondán mondva azért mindig tudtodra adják hogy te nem vagy közülük való.


Óriási barátságokat nem fogsz kint köttetni, ez biztos, ráadásul az itthoniak is kikopnak idővel mellőled, hiszen nem találkozol velük, nem veszel részt velük semmilyen összejövetelen mivel x száz/ezer km van közöttetek.

2022. nov. 15. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Mi szamit fiatalnak? 26-27 voltam mikor kikoltoztem. Anyagi szempontbol megerte es parkapcsolat szempontbol is mert a felesegem idevalosi. Magyarorszagon maganyos voltam olyan szempontbol hogy nem volt baratnom es nem jottek ossze a randik sem.

Egy kisebb barati tarsasag legalabb volt.

Itt viszont nincsenek barataim es ez az ami hianyzik. Nehez uj baratokat talalni mert itt kint felszinesek az emberek es nehezebb veluk igazi baratsagot kialakitani. Csalad es a rokonok sincsenek itt, nem ismerem meg a szomszedaimat sem. Itt jellemzo hogy az ember nem ismeri a szomszedait, esetleg a kozvetlen szomszedokat.

Van kint hazam, nem alberletben lakom, nem szuloknel, van autom, van egy kis sporolt penzem, stb es ezek mind olyan dolgok amik Magyarorszagon nagyon nehezen jottek volna ossze.

Nem lenne racionalis dontes hazakoltozni mert kb ugyan ott folyatanam ahol abbahagytam mikor eljottem, tehat a szuleimnel laknek a szobamban es a felesegem meg akarna velem jonni.

2022. nov. 16. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!