Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha egy hozzád közelálló...

Ha egy hozzád közelálló személy nagyon rászorulna, akkor habozás nélkül felajánlanád neki, hogy lakjon nálad egy ideig?

Figyelt kérdés
Lehet az rokonod vagy barátod is. Mondjuk renoválják a házát vagy nagy átalakításokat végeznek a lakásában. vagy összeveszett a családjával és nem nagyon tudna hová menni, szóval egyből segítenél rajta?
2022. nov. 16. 19:06
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
Nem egyből, de gondolkodnál rajta
28 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
75%
Nem, mert nincs hely.
2022. nov. 16. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
85%
Én felajánlanám, de nem egyedül élek, hanem a férjemmel, kisfiammal. Nyilván a férjemmel meg kéne ezt beszélni.
2022. nov. 16. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
81%
Történt már ilyen az életemben pár éve, és most is van kb 2-3 ember, akinek gondolkodás nélkül felajánlanám.
2022. nov. 16. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
74%

Már megtettem. Egy válófélben lévő barátunk költözött a nappaliba, eredetileg két hétre, de három hónap lett belőle.

Nagyon sajnáltam, de két hét után már nagyon utáltam hogy ott van. Főleg hogy néha szó nélkül eltűnt napokra, és nem értette, mi ezzel a probléma. Szóval többet nem csinálok ilyet, inkább adok kölcsön, hogy az illető kivegyen valahol egy szobát.

2022. nov. 16. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
85%
Van olyan, akinek bármikor és olyan is, akit átgondolnék. Az ilyen összeveszett a családjával eset viszont necces. Ugyanis, ha őt ismerem, annyira, hogy beengedném az életembe, akkor a családját is ismerem. Ez egyfajta állásfoglalás is lenne mellete és ha nem értek vele egyet, akkor nehezemre esne felajánlani.
2022. nov. 16. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem. A renoválást tudni előre, ha a családjával összeveszik, velem is össze fog?
2022. nov. 16. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
68%

Attól függ nyilván hogy kit. Közvetlen családtagot nyilván. Mindenki más oldja meg az életét. Ha renoválásra van pénz akkor legyen pénze addig kivebni valamit. Vagy költözzön a rokonaihoz.

Amúgy sajnos hely nincs, így is alig férünk el.

2022. nov. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha összeveszett és csak átmenetileg (max 1-2 hét) kell szállás, akkor igen. Renoválásnál nem, akkor renováljon, ha lakhatásra is telik neki addig.
2022. nov. 16. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

"Nyilván a férjemmel meg kéne ezt beszélni."


Nem akarok offenzív lenni, de én például a gyerekemet is megkérdezném, hogy amúgy zavarja-e, ha ott van valaki.

2022. nov. 16. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
69%

Érdekes kérdés. Ember és helyzetfüggő.


Az én lakásom erősen putris volt amikor megvettem, jelenleg is erősen félkész így nem szívesen fogadok vendégeket.


De így is nyújtottam már 1-2 napra, éjszakára szállást, testvéremnek, anyámnak, vagy haveromnak aki összeveszett a feleségével.


Mondjuk amikor anyám nekiállt kihangosítva, rohadt hangosan telefonálni hajnali 5-kor én meg azt hittem megdöglök olyan fáradtan mentem ezért a dolgozóba akkor azt mondtam, hogy őt többet soha.

2022. nov. 16. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!