Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan változtatod/változtatná...

Hogyan változtatod/változtatnád meg a világot jobb irányba? Mi az, ami fontos ügy számodra?

Figyelt kérdés

2022. nov. 16. 23:46
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
100%
Állam nélkül kb ott tartanál mint a déli határ a szerb oldalon, megenne a sok migri reggelire!
2022. dec. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 Kroms ***** válasza:

"Nem a kérdésre választoltál"

Ezt kérdezted:

"Úgy őszintén: szerinted hogyan nézne ki egy világ állam nélkül?"

Erre válaszoltam, hogy "elég jól". Nem tudom, mégis milyen válaszra számítottál, de adtam rá egyet. Úgyhogy nyelvtanból egyes, leülhetsz.

"Csak éppen nem teszed oda, hogy mi lesz akkor helyette, mert nem tudod, mi az, ami állam nélkül nem is lenne." - Nekem meg úgy tűnik, hogy te nem tudod, és ezt kivetíted rám. Részletesen leírtam, hogy miért nincs szükségünk államra, mert csak a kárunkra vannak, élősködnek rajtunk. Sajnos ennél érthetőbben nem tudom kifejteni a dolgot...


"Mi a másik eshetőség? Az, hogy nincsenek utak, vagy magánutak vannak, amit akkor és annyiért használhatsz, amikor és amennyiért a tulajdonosa engedi." - Igen, pont ezt teszi az állam, ahogy az te is rosszalltad...

"Pl az út tulajdonosa meg akarja venni a házadat, földedet, akkor nem enged rá az útjára, és majd eladod magadtól. Megteheti, mert nincs állam, aki szabályokat szabjon." - Vicces, mert ilyesmit pont az állam szokott tenni a szabályai által, csak ők nem az útról tiltanak le, hanem a házadból lakoltatnak ki, ha "útban vagy". Ugyanakkor, ha magáncégek versenyeznének egymással, a szemétkedő úttulajdonos alulmaradna a versenyben és csődbe menne, vagyis magától megoldódna a probléma.

"Szar ügy, de állam nélkül meg tömegközlekedés sincs." - Már leírtam egyszer, hogy nem maga az állam épít dolgokat, hanem általuk megbízott cégek. Vagyis ugyanúgy lenne tömegközlekedés, csak úgy lenne fizetős, hogy előzőleg nem a te pénzedből hozták létre.

"Illetve, ha van, akkor ha valaki megépíti, akkor keresni akar rajta, ezért rohadt drága lesz." - Ismételten: versenyhelyzet. Aki túl drágán adja, az alulmarad és csődbe megy. Pont ezért van az, hogy az állami szolgáltatások kerülnek mindig a legtöbbe, mivel nekik garantálva van a haszon. Csak ők adók formájában szedik be az árát, ezért sokaknak fel sem tűnik, mennyire túlfizetnek.

"Amit megint csak kifelejtünk, hogy ez csak akkor igaz, ha a verseny valamennyire szabályozott, egyébként egyszer az egyik résztvevő megnyeri a versenyt, teljes monopóliumot szerez, és az erőfölényével visszaélve megfojt minden kihívót, és az egekbe emeli az árakat." - Ha szabályozás van, akkor eleve nincs verseny, mivel a szabályok igazítják a piacot, nem a szolgáltatás minősége/ára. Ha pedig verseny van, akkor a legjobb/legolcsóbb/leghatékonyabb szolgáltatást nyújtó cég lesz a legsikeresebb, a többi pedig hozzá próbál majd felzárkózni. Nem olyan bonyolult ez...


"Szerinted azok az emberek, akik szeretnek másokat kizsákmányolni, majd eltűnnek az állammal együtt?" - Egy szóval sem mondtam, hogy eltűnnek, csak azt, hogy már nem lesz akkora hatalom a kezükben.

"Egy lóf.szt: a kiszákmányoló emberek megmaradnak, csak a kontroll tűnik el." - Milyen kontroll? Szó szerint semmilyen beleszólásunk nincs az állam dolgaiba, tehát úgy fosztanak ki, ahogy akarnak, 0 kontrollal. Még szavazni sincs értelme, mert úgy csalják el, ahogy nekik éppen jólesik...

"Azok az országok, ahol nincs stabil és hatékony állam, ott általában hadurak rabszolgája vagy, akik ugyanúgy beszedik a pénzedet, csak nem utakra és kórházakra költik, ha nem akarják." - Ez egyrészt nem igaz, mert pl. Mexikó példáját nézve láthatod, hogy a hadurak drogkereskedésből élnek és csak abból lehet velük konfliktusod, ha te is dílerkedni akarsz. Másrészt, amit leírtál, az szóról szóra igaz szinte bármelyik erős államra is, csak előlük nehezebb elbújni/elszökni...

2022. dec. 23. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 Kroms ***** válasza:

#30

"Miért lenne vele egyenlő?" - Részletesen leírtam, nyugodtan olvasd el.

"Mert falatot ad a beteg anyád szájába, akit nem birsz eltartani?" - Ha a saját anyádat nem bírod eltartani, akkor csődöt mondtál, ennyi. Egyébként az állam lóf*szt adna csak a szájába, nem falatot. Legjobb esetben kapsz tőlük egy kis alamizsnát, ami az általad nekik korábban adóként befizetett vagyon morzsájának a morzsája. Nem értem, miért olyan bonyolult ezt átlátni...

"Megnézheted mennyit kér egy magánorvos, miközben a mentő még ingyen szed össze az utcán és a sürgősségin is ingyen mentik meg az életedet!" - Mi az, hogy "ingyen"? Az mond valamit, hogy EÜ járulék? Tudod, hogy egy átlagember mennyit fizet be és mennyit vesz ki belőle? Elárulom, hogy kb. 1% van, akik a költségvetés 90%-át lehúzzák, a többiek meg csak fizetnek a semmiért, mert kötelező. Ja, ha meg véletlenül kéne egy sürgős életmentő műtét, mehetsz maszekba, mert az államiban majd fél év múlva talán sorra kerülnél...


Gondolkozz már jóember!

2022. dec. 23. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 Kroms ***** válasza:

#31

"Állam nélkül kb ott tartanál mint a déli határ a szerb oldalon, megenne a sok migri reggelire!" - Elárulom, hogy az egyetlen oka, hogy sok migráns átjut, az, hogy az állami szabályozások miatt a határvédők konkrétan semmit nem csinálhatnak velük. Az állami sünöknek kötelesek minden esetben szólni, akik annyit tesznek, hogy visszaviszik a migriket a határhoz, hogy 10 perc múlva újra átmászhassanak. Ha nem lenne állam, jó eséllyel eszébe sem jutna egynek sem még a határ közelébe sem jönni, mert tudná, hogy senki nem fogja vissza a határvédők kezét...

2022. dec. 23. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
51%

"Elárulom, hogy az egyetlen oka, hogy sok migráns átjut, az, hogy az állami szabályozások miatt a határvédők konkrétan semmit nem csinálhatnak velük."


Neked tényleg nem esik le, mekkora hülyeséget beszélsz megállás nélkül? Ha holnap eltöröljük az államot, akkor se határőr nem lesz, se kerítés hamarosan. Ez neked tényleg nem fér bele a fejedbe, vagy csak trollkodsz?


Van neked amúgy bármiféle fogalmad arról, hogy mit jelent az állam?


"Mexikó példáját nézve láthatod, hogy a hadurak drogkereskedésből élnek és csak abból lehet velük konfliktusod, ha te is dílerkedni akarsz."


Te ennyire hülye nem lehetsz... Még azért is kinyírnak, ha csúnyát írsz róluk az újságban. De igazából költözz oda, vagy valamilyen afrikai országba, és éljél szabadon. Innen nem fogsz hiányozni...

2022. dec. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 Kroms ***** válasza:

#35

Látszik, mennyire nem ismered az ottani viszonyokat. A helyiek ott önerejükből is védik a határt, mivel a migránsok az ő kertjeiket tapossák le és az ő utcáikat szemetelik tele. A különbség csak annyi lenne, hogy sokkal hatékonyabbak lehetnének az állam beleszólása nélkül.


"Még azért is kinyírnak, ha csúnyát írsz róluk az újságban."

Te ennyire hülye nem lehetsz... Mi a faxért írnál róluk az újságban? Ha bottal piszkálod a medvét, nyilván ki fog nyírni, és meg is érdemled.


"De igazából költözz oda, vagy valamilyen afrikai országba, és éljél szabadon. Innen nem fogsz hiányozni..." - Ismerek olyat, aki évekkel ezelőtt odaköltözött és minden másodpercét élvezi. Nekem viszont jó itt is, mert úgyis egyre jobban függetlenedek az államtól, már adót sem fizetek évek óta.

Neked viszont kellemes rabszolgaságot kívánok és remélem, nemsokára megint jól szétszopatnak valami szemét korlátozással egy újabb kamu járványra vagy hasonló faxságra hivatkozva.

2023. jan. 17. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:

Hallod Kroms, te olyan szinten vagy fogyatékos, hogy neked valamilyen speciális intézmény kellene. Az állam rabszolgasorba dönt, mert adót szed be, de ha egy drogbáró kivégez, mert az övével ütköző tevékenységet folytatsz, vagy beszélsz róla, az tök oké. :D Én ekkora barmot, mint te még nem láttam...


Te nyomorék: az istenített drogbáróidat nem szidalmathatnád ilyen vagányan, mint ahogy az államot teszed, mert még esetleg ennek is lennének következményei.


Szegény kis Kromsikának nem engedi az állam, hogy megvédje a földecskéjét? :D Egyelek meg, ha egy latin-amerikai drogbáró területén laksz, akkor nem a migránsok, hanem a mélyen tisztelt nagyurad pribékjei fognak csicskáztatni, ha úgy tartja kedvük, mert úgysem tehetsz ellene semmit.


Nagy az arcod, hogy ha nem lenne állam, milyen hatékonyan megvédenéd a földedet, de meglesnélek, hogy mit csinálnál, amikor húszas-harmincas csapatok jönnek folyamatosan. Te biztosan nagyon kemény csávó vagy, puszta kézzel elriasztod az ezres nagyságrendű hullámokat a határról. xD


Mindegy, nem tudom, minek töröm magam, egy féltéglával is bezsélgethetnék ezzel az erővel.

2023. jan. 17. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!