Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem bízok magamban és a...

Miért nem bízok magamban és a döntéseimben?

Figyelt kérdés
Semmi nem indokolná, hogy bizalmatlan legyek magammal vagy a döntéseimmel kapcsolatban, viszont a bizonytalanság ezt váltja ki belőlem. Nem tudom pontosan, hogy mit szeretnék, ezért a helyzethez mérten a legjobb opciót igyekszek megtalálni, viszont folyamatos önmegkérdőjelezésben vagyok és azt hiszem, hogy más mindig mindent tud és mindig jó döntést hoz, holott ez nincs így. Nem tudom miből fakadhat ez és hogyan győzhető le.

2022. nov. 19. 21:50
 1/10 anonim ***** válasza:
És idővel ki is derül, hogy rossz döntést hoztál?
2022. nov. 19. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Eddigi tapasztalataim alapján nem indokolja semmi. Viszont ilyen nehéz helyzetben még nem is voltam eddig, mint most.
2022. nov. 19. 22:04
 3/10 anonim ***** válasza:
Milyen helyzetben vagy? De ha végül úgy alakul, hogy jó döntéseket hozol, akkor miért nem bízol magadban? :)
2022. nov. 19. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Mert úgy érzem, hogy nagyon ki kell lépnem a komfortzónámból és lehet a félelem miatt vagy nem is tudok már mire gondolni, hogy mi miatt, de megkérdőjelezem, hogy biztos jól gondolkodok-e, mi lesz, ha rossz döntést hozok és megbánom.
2022. nov. 19. 22:12
 5/10 anonim ***** válasza:
Valamit muszáj dönteni minden helyzetben, mert ha te nem döntesz, akkor más fog helyetted, abból pedig lehet rosszabbul jössz ki a végén. :/
2022. nov. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Én döntök, csak megkérdőjelezem a döntésem, mert nem bízok magamban.
2022. nov. 19. 22:23
 7/10 anonim ***** válasza:

Utolsónak van igazságtartalma.

Különben pedig.

Ha erkölcsi tartalmú dologról van szó.

Ítéld meg, hogy jól cselekszel-e:

Ehhez használd Isten útmutatását.

Azaz(Fontossági sorrendben is így van.):

1. Szeresd az Urat a te Istenedet teljes szívedből, teljes lelkedből, teljes elmédből, és minden erődből.

2. Szeresd embertársadat, mint önmagadat. (Ez abban mutatkozik meg, hogy úgy cselekszel vele, ahogy te szeretnéd, hogy veled cselekedjenek. Szeretettel.)


Ha ezeket cselekszed, biztos lehetsz benne, hogy jól teszel.

Az Isten dolgairól pedig a Bibliában olvashatsz részletesebben. Az Újszövetséget javasolnám először, ha még nem olvastad.


Ha pedig nem erkölcsi kérdésről van szó, hanem például olyanokról, hogy milyen szendvicset egyél, lemenj-e focizni, mikor ettől semmi nem függ, sétálj-e egyet, ha ebből nem fakad semmi rossz, nyugodtan hagyatkozz arra, hogy mi esik neked jól. Ha az nem gonosz, rossz dolog, jó dolog azt tenni, ami nekünk jó és örömöt okoz.


Remélem tudtam segíteni. : )


Jézus feltámadt és örökké él.

Aki hisz Őbenne, örök élete van.

2022. nov. 19. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Utolsó alatt az #5-ösre gondoltam. Bocsi, azóta írtál.

(#7-es választ adó vagyok.)

2022. nov. 19. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

És persze abba, hogy Istent szereted beletartozik, hogy az Ő akarata szerint cselekszel.

(Szintén #7-es)

2022. nov. 19. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom azért én a Bibliából nem feltétlen tanulnék erkölcsös döntéseket egy bosszúálló Istentől, aki szemrebbenés nélkül kiírtja az emberiség közel 100%-át, meg kinyír minden elsőszülött gyermeket csak mert nem engedik el a zsidókat, meg sorolhatnám. Miért van akkor meg a szabad akarat illúziója és miért adta meg a lehetőséget a rosszra, a hibákra, ha utána ilyen keményen megtorolja? :|
2022. nov. 19. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!