Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mégis hogyan ne érezzem magam...

Mégis hogyan ne érezzem magam rosszul amiatt, hogy vannak nagyon idióta emberek az interneten?

Figyelt kérdés
Szóval, összevesztem egy idiótával egy közösségi médián és letiltottam őt, erre ő visszajött egy alttal és minden szarnak elhordott engem. Tudom, hogy az ilyen idiótákat ignorálni kell, de mégis rosszul esik ez az egész. Mit csináljak?

2022. nov. 20. 07:16
 1/10 A kérdező kommentje:
AZt elfelejtettem írni, hogy már letilttom őt, és sikerült az alt fiókját bannoltatni, szóval már csak az maradt hátra, hogy ez rossul esik nekem.
2022. nov. 20. 07:26
 2/10 A kérdező kommentje:
*letiltottam
2022. nov. 20. 07:26
 3/10 anonim válasza:
Az ilyeneket ignorálni kell, nem felhergelni és örömet adni a veszekedéssel...
2022. nov. 20. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Az interneten, csak az inatkozó agyalágyultak vannak. ;) nem kell fogalkozni senkivel. Olvasol, lépsz tovább! Minek hergeles fel magad apróságokon?
2022. nov. 20. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
86%

A fő problémát abban látom, hogy a ma embere függésben van. Függ a másoktól, a visszacsatolásoktól, a véleményektől. Ha kellőképpen tudnánk szellemileg autonómak maradni, akkor nem húznánk fel magunkat olyan dolgokon, amire nincs ráhatásunk. Én úgy kezelem az effélét, hogy mindig az jut eszembe, amit egy-két kollégámnak, főnökömnek is szoktam mondani, ha köcsögül viselkedik, vagy lekezelően beszél: "Ha te arrogáns vagy velem, én nem vagyok veled arrogáns. Miér? Mert ahogy te kommunikálsz, az te vagy, ahogy én kommunikálok, az pedig én vegyok."

Netikettre lefordítva: ha valaki egy nyomorult agynélküli idióta, akkor nyomorult agynélküli idiótaként is kommunikál. Különösen egy névtelen, vagy legalábbis nem hús-vér platformon. De aki rendben van magával, az nem rombol másokat. Az rombol másokat, az megy neki a többinek, az áll bele a másikba, aki a saját harmóniáját vesztette. Tehát bármennyire is Téged céloz, ő a problémás, neki van baja. Ha így tekintesz ezekre, akkor nem fogod felcseszni magadat mások baromsgán.

2022. nov. 20. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Elsősorban az önképeddel kell valamit kezdened: az, hogy Te milyen vagy, független attól, hogy más mit mond. Ugyanolyan ember vagy, mint mielőtt beszóltak volna neked.


Másrészt meg kell tanulni használni a közösségi médiát: nem kell mindenre reagálni, minden vitába beleszállni, és van lehetőség már magát a reakciókat általában ignorálni.

2022. nov. 20. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

#7 #8 Köszönöm a kedves válaszokat, igazatok van abban hogy nem kell adni az idióták véleményére :)

Eleve nem értem, hogy miért annyira élettelen valaki hogy ilyeneket csináljon, de gondolom sok frusztrált ember van.

2022. nov. 20. 08:09
 8/10 anonim ***** válasza:
7-es vagyok. Hidd, higyjétek el, hogy sajnos borzasztóan sok a nyomorult, sok ellenségképkomplexusos ember van, aki képtelen békében élni. A mai ifjúság szüleinél is elindult egy neveltetési defekt, meghitt családi idill helyett csak a feszkót látták a szüleiknél, ebben nevelkedtek. Sajnos sok ember van, aki nem is ismer más létformát, mint az állandó konfliktuskeresét, zsörtölődélt szitkozódász, mocskolódást. De ez hozzájuk tartozik.
2022. nov. 20. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Veled van a probléma. Már nem látszik, törölték, de ide trollkodtam egy szöveget, mintha az lennék, akivel a vitád van. Ezért bocsánat, csak jó mókának tűnt elsőre. Kaptam erre egy frusztráltan fröcsögő privátot tőled.


Túltolod, nem kellene ennyire komolyan venni az online térben az embereket, főleg hogy nem is ismernek személyesen. Az illető valószínűleg élvezi, hogy milyen durva érzelmi reakciókat vált ki belőled, ha beszólogat neked.

2022. nov. 20. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Még akkor is, ha az a másik bunkó, neked normális hangnemben kellett volna válaszolni, és utána tiltani, persze nem tudom, mit írtál neki, de el tudom képzelni az oda-vissza adok-kapokat.
2022. nov. 21. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!