Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek akik interneten...

Az emberek akik interneten bántanak másokat ok nélkül pszichopaták, szadisták, vagy ilyesmi?

Figyelt kérdés
Szerintem normális ember nem ír olyanokat idegeneknek, hogy "öld meg magad xD" vagy "gusztustalan vagy" "hányok tőled" stb. Vannak akik komplett ranteket írnak, pl "úristen mennyire hülye és fogyatékos vagy nem hiszem el hogy ilyenek léteznek pfú nagyon gáz vagy ásd már el magad". Ráadásul olyan kérdések alatt, amikben semmi kontroverzális nincs, ami miatt a kérdező megérdemelne hasonlót. De nyilván ez globális jelenség *khm reddit khm*... Szerintem ezeknek az embereknek garantáltan van valami pszichés defektjük, mert nekem az a tapasztalatom, hogy a legtöbben épp hogy nem szeretnek másokat megbántani, és próbálják elkerülni.

2022. nov. 6. 18:28
 1/10 anonim ***** válasza:
78%
Az őszinteség fontos, de ez valóban nem normális. Nekem mondjuk volt hogy rám is írt valaki ilyenekkel, mint később kiderült, "csak unatkozott".. Bruhh, emberek, ilyenek között nőttem fel, aztán csodálkozunk hogy enyhén szocfóbiás vagyok...
2022. nov. 6. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
73%

Divat lett mindenkit pszichopatának hívni. Tök jó, hogy már ennek a szónak a jelentése is megy a kukába, mert olyan sokan rosszul használják.


De hogy érted, hogy ok nélkül? Csak mert őszintén, itt az oldalon tényleg nagyon sok az idióta, akire sajnos mást nem lehet írni. Nem azt mondom, hogy mindenkit el kell küldeni a francba egyből, de én abban sem hiszek, hogy csak kedvesen gügyögni lehet a másiknak.

Sokszor bármilyen nem csak támogató válaszra meg a sírás, hogy jajj, milyenek vagyunk.


Ha valakivel tényleg bunkók, akkor simán ki lehet jelentkezni.

2022. nov. 6. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Darius- ***** válasza:
76%

Pszichopatak modszere a manipulacio, ritkan beszélnek csunyan. Az agresszio megvan bennuk, ez igy van.

Siman bunkosag kérdése is lehet, muveletlen rétegekben gyakoriak a hasonlo szavak hasznalata és sokaknal eltorik a léc néha, nyilvan az adott esettol fugg mennyire jogos a felhaborodas.

2022. nov. 6. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
82%

Sok oka lehet, nem lehet egyre ráhúzni. Valami sérültség nyilván van, lehet velük is így beszéltek, leszrják, semmibe nézik őket, úgyhogy így adják ki magukból.


Azzal hogy a másikat leoltják, bennük is megvan az az érzés, hogy valaki felett állnak, nem mindig csak nyelik az ondót.

2022. nov. 6. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
#2 Nem kell mindenkivel gügyögni, a normális, komoly hangvételű kommunikáció is tökéletes. Ha úgy érzem, nem vagyok erre képes, mert annyira felidegesített a másik, és csak sértegetném, akkor nem írok semmit. Továbbá az, hogy valaki kevésbé intelligens, nem jogosítja fel a másikat a verbális bántalmazásra. És ez egyáltalán nem úgy működik, hogy kijelentkezik az ember és elfelejti, meg sem történt. Ezek a szavak nyomot hagynak a másikban és súlyos következményeik lehetnek (depresszió, eltorzult önértékelés, szociális szorongás, stb).
2022. nov. 6. 18:52
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Még mindig azt mondom, hogy vannak olyan szituációk, amire mást nem lehet mondani.

Random példa. Relatíve sokat olvasgatom az állatok témakört. Azok a dolgok, amikről ott kérdeznek az emberek, kimerítik a bicskanyitogató fogalmát. Amikor már az X-edik macskáját ütik el/mérgezik meg, mi azt mondjuk, hogy nem szabad őket kiengedni. Erre elkezd hepciáskodni, hogy de, mert ő jobban tudja, kell nekik a "szabadság". Az ilyennél pont nem érdekel, hogy depressziós lesz, akkor sem tudok mást mondani azon kívül, hogy menjen a pcsába a hülyéje.


Még mindig nem értem, hogy ha annyira szorogasz, akkor miért nem jelentkezel ki? Értem én, hogy van, hogy valaki nem kedves... de ha nem bírod, akkor a magad érdekében miért nem teszel meg ennyit?

Ez olyan, mintha azt mondanád, hogy tudod, hogy minden héten betörnek hozzád, de csak azért sem zárod az ajtót, mert miért kéne neked bármit megtenni a magad védelmében.


Nem értem, hogy mit vársz. A nagy, sok ezer, esetleg millió embert befogadó oldalaknál minden előfordul. Ezzel mit csináljunk?

Kicsit olyan szaga van a dolognak, hogy mélynek gondolsz egy "a bűncselekményeket be kellene tiltani" szintű gondolatot.


Az első kör mindig a magad védelme. Ha alacsonynak érzed egy beszélgetés színvonalát, fogod magad és kilépsz belőle.

2022. nov. 6. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
#6 Ennek meg olyan szaga van, mint mikor azt mondják a nőknek hogy minek fesznek fel feszes farmert, aztán sírnak hogy megerőszakolják őket. A problémáért kellene felelősséget vállalni, és megszüntetni, nem azokat hibáztatni, akiket befolyásol. Vannak akik alapból életvidámak és mentálisan egészségesek, de a folyamatos verbális bántalmazás tönkreteszi őket. Az említett példában pedig tulajdonképpen azt mondod, hogy nem adsz érdembeli választ, csak bántod a másikat, mert szerinted jogos, sértődjön csak meg, ugorjon a vonat elé, stb. Szerinted ez tényleg normális? Így kéne viselkednie egy állítólag empatikus, civilizált embernek?
2022. nov. 6. 19:30
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Oké, akkor kérlek magyarázd el nekem, hogy hogy lehetne valamit csak úgy teljesen megszűntetni, mikor lassan 8 milliárd ember van a bolgyón.

Még ténylegesen ILLEGÁLIS dolgokat sem lehet soha, semmivel, semmilyen körülnények között megszűntetni. A gyilkosság tilos. Illegális, bűntetés jár érte, stb. Mégis előfordul.


Egyértelmű, hogy fiatal vagy. Kamasz, vagy nem sokkal idősebb. Most kellene megtanulni, hogy a magad védelme a te dolgod. 8 milliárd ember viselkedését nem fogod tudni megváltoztatni, mert csinálsz róla egy nagyon komoly Tiktok videót, vagy kiírod a bajodat ide.

Mi az, amin TUDSZ változtatni? A saját visekledéseden vagy hozzáállásodon. Ez mindig így marad.


Még mindig nem tudom, mit akarsz. Oké, tiltsuk be, hogy valaki csúnyát mondjon másra? Adj nekem konkrét ötleteket. Börtön járjon? Kivégzés? Mit szeretnél? Mik a lépések?


A példámban nem csak magának hülye az illető, hanem a saját ártatlan állataiban tesz kárt a gyökérségével. Ha vonat aelé ugrik, mert nem bírja elviselni, hogy megmondtuk neki, Mirci No. 87 is ugyan úgy el fog pusztulni, mert elcsapja az autó és ez az ő hülyesége, akkor nem lehet segíteni rajta.

Egy civilizált ember, ha látja, hogy sorozatban ez történik... vagy nem tart macskát, vagy bent tartja.

2022. nov. 6. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
81%

Nekem az tunt fel, hogy egy artatlan kerdes alatt is, mindig vannak olyanok, akik itelkeznek es lehordjak a kerdezot mindennek. Mindenfele informacio hianyaban.


Teljesen mindegy mi is a kerdes, lehetne akar egy olyan is hogy "A kutyakat vagy a macskakat szereted inkabb?"

Maris megy a szovegeles, csak nem ertem miert. Oszinten szolva, en nagyon bekes ember vagyok. Ezert nem is ertem ezeket az embereket.


Aki egy olyan dolgon ennyire felidegesiti magat, amiben abszolut SEMMI provokativ dolog nincs, csak belelatja, az nem egeszseges lelkuletu es mentalisan sem.

Egyszeruen ez nem normalis szamomra.

Es sajnos vagy nem sajnos, az ilyen emberek (akik a redditen is masok eleterol beszelgetnek es ocsaroljak, mert amugy nagyon erdekli oket) azok megkeseredett emberek es irigyek.

Ennyi.

2022. nov. 6. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
74%

Nem, a gyakorizó emberek többsége egyszerű frusztrált proli. Nekem is volt, hogy pár hónapja vki olyat írt, hogy öljem meg magam. akkor rosszulesett, de ma már ilyeneket is röhögök.

Az itteni többsége gyanítom az a típus, aki a főnöke a lábát törli, meg elpirul, ha hozzászólnak. Feljön ide, és pl. öregedő titkárnőként jól nekiesik a sokszor nálánál sokkal tanultabb vagy jobban kereső embereknek, így itt ő is lehet vki.


engem inkább az döbbent meg, hogy mennyi 40 körül nő műveli ezt itt. újabban szinte mindig vmi hárpia esik nekem témakörtől teljesen függetlenül.

2022. nov. 8. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!