Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A magyarok miért vannak...

A magyarok miért vannak átlagban külsőre-belsőre így lepusztulva?

Figyelt kérdés
Mogorva, bánattal, méreggel, csalódottsággal és világfájdalommal telített arckifejezés, egymás állandó furkálása, irigykedés, rosszindulat, önbizalomhiány, könnyen megvezethetőség, a pozitivitás legapróbb szikrája sem.
2022. nov. 20. 17:13
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
81%
Az ország elég nagy része azon a szinten van, ahol már csak túlélésnek éli meg a létet, mert folyamatos fájdalmakkal küzd (mivel orvosok meg sz*rt se érnek, vagy csak hónapok volna van időpont), egy tábla csokit sem tud magának venni, 30 évesen is a szüleivel kell még élnie esetleg, a munkája monoton és kizsigerelő alacony bérért, lehetne még sorolni. Egyrészt meghalni nincs ideje a többségnek, nem hogy szépítkezni, edzeni, meg stb. Másrészt a folyamatos stressz és kilátástalanság megcsúfítja az embert, a bőrét és a haját tropára vágja, elkezd hízni, a tekintete fásulttá és élettelenné válik, stb.
2022. nov. 20. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
58%
Gének.
2022. nov. 20. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nagyban függ az, hogy milyen körökben, merre mozogsz.


Teljesen más a közeg a Váci úti irodaházakban ahol szépen kiöltözött fiúk-lányok vannak meg más egy Csepeli gyárterületen a közeg.


Vagy éltem Budán sokáig, egyszerűen teljesen más közeg van ott mint Kőbányán ahol most élek. Az egyik egy relatív jól kereső láthatóan igényesebb réteg, Kőbánya meg... Szegénység, cigi, pia.


Még a parkolókban is látható, a különbség. Kelenföldön még a panelok mellett is egész jó autók állnak, hétvégén meg alig vannak mert mindenki leugrik kirándulni, vidékre. Ezzel szemben Kőbányán sokkal több a régi, leszakadt autó. Ami drágább az inkább Kínaiaké. És hétvégén konkrétan nem találok parkolóhelyet, mert mindenki bent ül a TV előtt, nyáron meg kint bagóznak az erkélyen.


A szegénység meglátszik.

2022. nov. 20. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Ja és a pénz, pénz, pénzhez tegyük azt hozzá, hogy egy átlag magyarnak gyakorlatilag nyugati színvonalat kell fenntartania keleti fizetésből egy dél amerikai korruptsággal rendelkező balkáni országban.


Az autó ugyanannyiba kerül mint odakint, az elektronikai cikkek úgyszintén. Most az élelmiszerek ára is úgy megszaladt, hogy lassan ugyanott vagyunk mint a nyugat. Mellette ott van a rekord magas ÁFA.


És akkor nem beszéltünk az ingatlanok áráról, ami szintén nyugati színvonalon tart lassan.


Közben meg ott van az átlag magyar fizetés. gyakorlatilag akárhol, akármilyen végzettséggel dolgozol, a fizetésed a harmada, negyede lesz, mint nyugaton.

2022. nov. 20. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Amit még saját magamon is észrevettem, egyszerűen nem lehet jókedvűnek, kedvesnek, normálisnak lenni sok esetben.


Kollégáimmal mindig figyelmes, normális voltam, de azt láttam, hogy ez csak támadási felületet ad nekik. Bármi pozitív dologra negatívan reagálnak, igyekeznek lehúzni magukhoz.


Teljesen megcsömörlöttek, mindent leszólnak, mindenben a rosszat látják. Egyre többször teszem fel a kérdést, hogy "most miért kell g-cinek lenni?"


Pont azon gondolkodtam, hogy bár sosem voltam ilyen, de lassan ott tartok, hogy annyi lesz a napom, hogy bemegyek, ülök az asztalomnál, senkivel nem váltok két szót sem, csak és kizárólag munkával kapcsolatban, a pozitív gondolataimat és jó kedvemet meg megtartom hétvégékre és olyanoknak akik megérdemlik.

2022. nov. 20. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Majd ha nem ott tartok, hogy A) kimegyek külföldre, itthagyva mindenkit akit szeretek, meg az otthonomat, és magamra erőszakolom hogy beszéljek egy idegennyelvet amit alig értek B) 30 éves koromig élek a bántalmazó szüleimmel, mire végre sikerül összekaparni annyi önerőt, hogy fel tudjak venni egy 30 millás hitelt, amit életem végéig törleszthetek, akkor majd talán nem leszek negatív, csalódott, és világfájdalommal teli. És szerintem elég sokan vannak ezzel így rajtam kívül.
2022. nov. 20. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
80%

sztem a magyarok többsége nemcsak le van pusztulva, hanem egyszerűen jóval butább, éretlenebb, mint egy külföldi (ez mondjuk itt is látszik pár mellébeszélő válaszolón).

persze, nehéz megélni, de a sok géniusz is tehet erről, normálisan kéne szavazni, vagy nem ártana tanulni vmit (tudom senkinek sincs ideje blabla).


különböző okok miatt (történelmi előzmények, rossz oktatás nevelés) a legtöbb magyar vígan elvan ebben a posványban felpuffadt fejjel, elhízva, folyton hőbörögve, kifogásokat keresve.

2022. nov. 21. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
xd
2022. nov. 21. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!