Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi hiányzik az ilyen típusú...

Mi hiányzik az ilyen típusú emberek világfelfogásából?

Figyelt kérdés

A kérdést nem provokatívnak, és nem sértőnek szántam.

Metaforikusan írom, mert csak így tudom átadni. Az olyan emberekből, akik egy könyvre annyit tudnak kérdezni, hogy jó volt? Két teljesen különböző komoly mondanivalójú filmet, összehasonlítanak, hogy mindkettőnek van értelme. Mögöttes tartalmat nem keresnek benne, amit átadni próbál, csak amit láthatsz, miközben akármilyen művészetnek pont a mögöttes rész a lényege.

Egy vitához nem csatolnak ellen és mellett véleményeket, és nem lehet tovább folytatni velük a vitát, mert kiállnak a szubjektív véleményük mellett és azt mondják, hogy ezek ők, így lássák, ha nem tetszik nem kell vitázni, vagy beszélni a témáról. Ugyanakkor megengedik a cáfolatot, de tartsák a személyes véleményüket, mert az az ÖVÉK. Attól függetlenül a másik félnek is van saját, csak többet elővesznek a beszélgetés előreviteléhez.

Habár az életben rengeteg érdeklődési köre, sok mindenhez is érthet, tehetséges is lehet, de minden, ami nem megfogható ahhoz nem tud hozzáadni a személyéből, de megérti.

Röviden össze foglalva, ha a világ fejre állna sem tudnának egy kis katarzist átélni, vagy, ha igen akkor nem tudnák ők maguk sem a felszínre hozni, hogy ők tudjanak maguk tudjanak róla, hogy átélték.



2022. nov. 22. 09:30
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Keresgéltem a kifejezés után, amilyen típusú emberekre gondolok. Nagy eséllyel fele közületek nem is tartozik ebbe bele. "Normie" ez a kifejezés.
2022. nov. 22. 10:14
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, látod? Ezért. Mert amennyi energiát abba fektet itt is a válaszoló, hogy téged tanítson helyesen írni, már lehet professzor lett volna belőle, aki mélyen figyelni tud mindenre, anélkül, hogy degradálna.
2022. nov. 22. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
87%
Nagyon könnyen ítélkezel, de az, hogy egy adott téma nem érdekel valakit, nem jelenti azt, hogy "normie" lenne. Lehet, hogy ugyanakkor sok olyan témában jártas az illető, olyasmikben, amik pedig téged nem érdekelnek.
2022. nov. 22. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Az én hibám volt, hogy ennyire kategorizáltam a témát. Ne vegyük akkor csak a filmeket. Ugyanúgy írhatom a zenére is, de az még kevesebb embert érint.

Olyan személyekről van szó, akiket egy téma sem érint meg, nem is tudja kiadni magából, de az nem azt jelenti, hogy el lenne hidegülve a világ dolgaitól. A megtestesült normie-ról beszélek.

2022. nov. 22. 10:36
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem te pont ilyen "normie"-nak tűnsz.
2022. nov. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Fejtsd ki
2022. nov. 22. 11:53
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
A kérdésed maga a kifejtés: egy értelmetlen halandzsa ahelyett, hogy érdemben beszélnél egy fontos és értékes témáról.
2022. nov. 22. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Érzelemszegények, nem elég intelligensek, stupidok.
2022. nov. 25. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!