Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem használják az...

Miért nem használják az agyukat az emberek?

Figyelt kérdés
Értem itt olyan esetekre, hogy pl. amikor utazom a távolsági buszon, van egy csomó cuccom és a kabátom, amit ha nem üll mellettem senki, a másik ülésre pakolok. Sokan ülnek egyedül, akiknek csak egy kis retiküljük és kis kabátjuk van, szintén a másik ülésre pakolva, de jön egy utas, akinek nem jut hely, és tuti engem választ ki, hogy leüljön mellém! Vehetem az ölembe a nagy táskámat, kis táskámat, nagy kabátomat. Kérdem én, az ilyen nem lát, nincs agya, nem érdekli, közönyös? Vagy sötét? Egyáltalán mi ez a közöny, miért ennyire divatos manapság?? Nem először fordul elő, hogy a sok, nehéz cuccomat az ölemben kell szorongatnom egy ilyen miatt, míg mások üldögélnek egyedül a kis retiküljük mellett. Én ha nincs hely, nem amellé kéreckedek oda, akinek millió holmija van. Miért ilyenek az emberek?

2022. nov. 26. 13:42
 1/9 anonim ***** válasza:
75%
Engem sem érdekelne,majd ha pakkodnak vettél jegyet , akkor oké.
2022. nov. 26. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
80%
Gondolom normálisnak néztél ki,de tévedett.
2022. nov. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
95%
Bocs, de joga van leülni, a csomagjaid meg nem személyek, nekik nincsenek jogaik. Ez van.
2022. nov. 26. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Értem, hogy neked ez probléma, mert épp rossz napod van. Sokan vagyunk, leszünk még így? Viszont az empatikus felé fordulást próbáltad már ilyen helyzetben? Pontosan mi zavar ilyenkor? Anélkül, hogy a másik benne lenne, meg tudod fogalmazni a kérdést?
2022. nov. 26. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
67%

Bocs, de ne hogy már te legyél felháborodva azért, mert a csomagjaid elfoglalják az utasoknak szánt üléseket!

Ha van csomagtartó a buszon, akkor oda kell pakolni a csomagokat, ha nincs, akkor fogod őket a kezedben.

2022. nov. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
19%
Vegyél egy kocsit,probléma megoldva
2022. nov. 26. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
25%

Véletlenül nem boomer korúak?

Azoknak szokásuk direkt háborogni a táskád helyéért, még akkor is, ha a busz végében ülsz, s 20 teljesen szabad hely mellett mentek el, míg hozzád értek.

2022. nov. 26. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Megértem, hogy zavar téged, hogy egy rakat cuccal kell tömegközlekedni, de a többi utas is ugyanúgy vett jegyet/van bérlete, mint te/neked. És ugyanúgy szeretne ülve utazni, mint te.

Kicsit valóban lehetett volna a kérdés, a reakció empatikusabb, de a leülni kívánó ember nem tett semmi rosszat. Biztos vagyok benne, hogy egy fárasztó, hosszú munkanap után nem azért pásztázza az üléseket, az ülőket, hogy a cuccuk súlyát hasonlítgassa, hanem, hogy le tudjon ülni és ülve zötyögjön haza.

2022. nov. 27. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nekem csak az a furcsa, hogy miért nem olyan mellé ülnek, akinek egy retikülje van, semmi más. Mindenki elférne kényelmesen, ő is.
2022. dec. 21. 21:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!