Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Jónak, jó embernek lenni a...

Jónak, jó embernek lenni a mai világban gyengeség? A jóindulatú, naív embereket, a jóságot miért használják ki?

Figyelt kérdés
Miért ilyen kevés az emberekben empátia?

2022. nov. 4. 21:34
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
49%

"Jónak, jó embernek lenni a mai világban gyengeség?"


Nem gyengeség, hanem óriási hátrány és szinte átok.


A jóindulatú, naív embereket, a jóságot miért használják ki?"

Azért mert ez egy a hagyományos értékekből, értékrendből kifordult világ. Pontosan emiatt az aki őszinte, erkölcsös, gerinces, lojális, önzetlen, segítőkész személyiségű, mentalitású ember azt a legtöbben kinevetik, kihasználják, félrevezetik, becsapják és hülyének nézik.

2022. nov. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
89%
A jóságot nem csak a mai világban használják ki. A keresztény kultúrkörben legkorábban Ézsau és Jákob legendája óta ismerjük, hogy jónak lenni k***ára nem éri meg. Aki jó 3.500 évvel a történet állítólagos megtörténte után még mindig Ézsau akar lenni, az meg is érdemli.
2022. nov. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
90%
Kihasználni azt lehet, aki elég naiv, hiszékeny, könnyen megvezethető. A jósághoz nem sok köze van.
2022. nov. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
72%

Néha én is felteszem magamnak ezt a kérdést,hogy megéri e jónak lenni? De ha az ember jónak születik,nem tud nem az maradni....

A mai világban az abnormális emberek a normális emberek! Ezt tapasztaltam!

2022. nov. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
97%
Nem hátrány, nem is átok és nem a jókat használják ki, hanem azokat akik hagyják magukat kihasználni attól függetlenül, hogy ők maguk jók vagy rosszak.
2022. nov. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Rendben, de elvileg a 21. században élünk, és ez azóta nem sokat változott, maximum kevesebb az erőszak.


Honnan ered a rosszindulat?

Az a baj, hogy képtelen vagyok meglépni azt, amit a legtöbb ember önző célokért megtesz.


Pl. leszúrni valakit egy pénztárcáért. - nem szó szerint érteni, de a legtöbben ezt teszik, csak burkoltan: demokráciának álcázott diktatúra van, erőszak mentesen. Másokat megnyomorítva.


Mindegy, hogy gazdag vagy szegény ember, nincs kivétel, az emberek többsége ezt csinálja.

2022. nov. 4. 21:56
 7/20 A kérdező kommentje:

Azon gondolkodom, hogy lehet át kéne állnom nekem is, és embereken átgázolni.

Nem csak az anyagiakra gondolok ezalatt.


A legtöbbeknek ez olyan könnyen megy, csak azt nem tudom megérteni, hogyan tudnak elszámolni a lelkiismeretükkel, és nyugodtan álomra hajtani a fejüket, mintha semmi nem történt volna. Nincs hányingerük saját maguktól?

2022. nov. 4. 22:08
 8/20 anonim ***** válasza:
15%
Nálunk pl. Jött egy úgy lány,elsírta magát a párja veri,milyen nyomorult élete van,a főnököm Jehova azóta ő is Jehova! És a főnök kivételezik vele,hogy jaj szegény akkor segítsünk neki,és minden plusz pénzes lehetőséget neki ad! Pedig nincs rászorulva hisz az ember nem hülye van szeme és lát! Szóval bosszantó de ez van..
2022. nov. 4. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Amikor, valaki saját magáról kijelenti, hogy ő JÓ. Az már gyanús.
2022. nov. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

#1, #9 mindenkiben ott a "rossz", a rosszindulat, ugyanúgy bennem is, mint mindenki másban.

Nincs csak "jó" vagy csak rossz ember, de úgy tapasztaltam, hogy az emberek minimum 60% -a csak a saját érdekét nézi.

2022. nov. 4. 22:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!