Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nyalis legyek, vagy maradjak...

Nyalis legyek, vagy maradjak őszinte?

Figyelt kérdés

Új munkahelyre kerültem, és a régi munkahelyemen azt tapasztaltam, hogy a nyalis embereket sokkal jobban szerették, mint az őszintéket. A nyalison azt értem, hogy nem szeret egy bizonyos embert, a háta mögött elmondja minden rossznak, a szemébe meg édes-kedves, hízelgő, mintha nagyon is szeretné. Az őszinte pedig az, aki nem tudja így megjátszani magát, ő ha nem szeret valakit, akkor nem fog neki hízelegni, csak annyit beszél vele, amennyit muszáj, tisztelettudóan, de nem hiteti el a másikkal, hogy jaj de szereti.

Én inkább őszinte típus vagyok, és nem szeretem a nyalizást, de ha nagyon muszáj, a cél érdekében meg tudnám erőltetni magam, hogy jobban elfogadjanak. A régi munkahelyről részben az őszinte viselkedésem miatt kellett eljönnöm, az új helyen jó lenne beilleszkedni.


2022. nov. 28. 15:09
 1/8 elistvan ***** válasza:
100%
Morális dilemma: Én az alábbi kérdést tenném fel magamnak: Megéri-e nekem, megjátszani magamat, illetve ha igen, tudnék-e úgy őszintén a tükörbe nézni?
2022. nov. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én ehhez a kérdéshez mindig úgy álltam hozzá, hogy mit várnék el a másiktól? És minden esetben egy kicsit hányingerem lett a gondolattól is, hogy valaki csak azért jó fej velem, mert érdekében áll vagy én azt várom el.

Legyél rendes ember és ha nem is vagy a legjobbfej ember a világon, de legyél őszinte.

Nekem mondjuk soha nem térült ez meg, de a tükörbe tudok nézni.

2022. nov. 28. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
39%

Az őszinte embereket sehol sem szeretik. Itt sem. Nézd csak meg a pontozásokat.

Mindenki azt akarja hallani és látni vagy olvasni amit ő gondol.

Mindenhol "nyalizni" kell.

Ezt úgy hívják kapcsolati tőke.

2022. nov. 28. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
36%

"Új munkahelyre kerültem, és a régi munkahelyemen azt tapasztaltam, hogy a nyalis embereket sokkal jobban szerették, mint az őszintéket."

. Na, mér megint ez.


Nem, b*meg: a munkahelyen dolgozni kell. Elhiszem, hogy másokat manipulálni egyszerűbbnek tűnik, mint képezni magad, és jól teljesíteni, de nem így van.


Ha nem megy, keress más helyet.


"A régi munkahelyről részben az őszinte viselkedésem miatt kellett eljönnöm"

. Aha, persze...

2022. nov. 28. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
4-es, biztos van olyan munkahely, ahova bemennek az emberek, és egy szó nélkül végigdolgozzák a napot, de ahol én eddig dolgoztam, az egyik se volt ilyen. Igen, mi a munkahelyen szoktunk kommunikálni egymással, és mivel elég sok ember dolgozik egyben, nem kedvelhet mindenki mindenkit, de együtt kell dolgoznunk. De írhattam volna szomszédokat, lakóhelyet, falut stb. is, a munkahely helyett, a lényeg nem változik.
2022. nov. 28. 15:41
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom én ilyen munkahelyen nem dolgoztam.


De nem is erről beszéltem, hanem hogy egy munkahelyen a munka számít. Hogy kivel vagyok jóban, kivel beszélek, másodlagos, és senkivel nem kötelező személyes dolgokról beszélni, ellenben felnőtt ember képes szakmai dolgokat megbeszélni a másikkal akkor is, ha nem kedveli.

2022. nov. 28. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
"Nyalis" semmiképpen se legyél, de ha neked az őszinteség azt jelenti, hogy szembe köpsz mindenkit, aki nem szimpatikus, akkor fogd vissza magad, és inkább legyél semleges.
2022. nov. 28. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Miért is kell elmondani a másikat a háta mögött mindenféle rossznak?

Ez egyébként szarkeverőt jelent.

2022. nov. 28. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!