Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Éreztétek már, hogy nem...

Éreztétek már, hogy nem vagytok elég agresszívek, hogy életben maradjatok ebben a világban?

Figyelt kérdés
Mármint, így dolgozott az evolúció is évmilliók óta, hogy az erősebb maradt életben. Így az aki tudja magáról, hogy az agresszió csírája sincs meg benne, és naponta látja, hogy anélkül nem boldogul (a szakmájában nyomulni kell, de még az átképzéséhez is) nem lát kiutat ebből az egész borzalomból

2022. okt. 12. 13:28
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen!!
2022. okt. 12. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
64%
Nem. Én teljesen jól elvagyok.
2022. okt. 12. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
45%
Nem, én nem vagyok egy idegbeteg állat
2022. okt. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Elég magamnak való vagyok, keveset beszélek, és az agresszió is teljesen hiányzik belőlem. Céltalannak és értelmetlennek találom, habár megértem hogy valahol egy természetes dolog. Nem volt ebből hátrányom soha, nem volt olyan érzetem hogy el lennék nyomva emiatt.

Illetve nem ez határozza meg azt hogy ki mennyire erős. Illetve, nem az erősek azok akik túlélik, hanem azok akik hatékonyabban és gyorsabban tudnak alkalmazkodni, ez pedig független a fizikai vagy mentális erőtől is.

2022. okt. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem az agresszió a kulcs, hanem az adaptáció meg az intelligencia. Csak az incelek pattognak ezen az agresszió dolgon, mindig az evolúcióra hivatkozva.


De ez marhaság. Az emberi társadalomban sokkal többre viszi az, aki intelligens és kreatívan adaptív. Kell hozzá hajtóerő és elszántság. Ennek a hiányát a "lelki restség" kifejezés pontosan leírja.


Az agresszió hiánya a békés természet, ami soha nem volt akadálya az emberi társadalomban való boldogulásnak, és ma sem az.


A lelki restség viszont tényleg akadály.

2022. okt. 12. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Folyamatosan ezt érzem.
2022. okt. 12. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Darius- ***** válasza:
Inkabb az ellenkozoje igaz ram, néha tul agressziv vagyok.
2022. okt. 12. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!