Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy gondoljátok: Magyarország...

Hogy gondoljátok: Magyarországon sok olyan ember van, akik az alacsonyabb nívójú dolgokat értékesnek tartják és ebből a szempontból igénytelenek, vagy nem?

Figyelt kérdés

Elmondom hogy pontosan mire értem a kérdést, mert nem szellemi és nem anyagi színvonalról beszélek.

Vegyük például a ValóVilágot és a hasonló tévéműsorokat. Szerintetek sokan vannak, akik az ilyesmiket tartalmas kikapcsolódásnak tartják és nem akarnak nagyon mást is nézni, az ilyenek kitöltik az életüket? Ilyen Győzikés műsorokra gondolok, vagy ahol Gáspár Zsolti műsorvezető, például. És most nem úgy értem, hogy valaki belenéz, vagy megnézi azt is, aztán más, tartalmasabb műsorra kapcsol, hanem, hogy csak ilyet szeret nézni. De ezek a műsorok, bár valóban sokan nézik, akkor is gagyik. Most lehet hibáztatni a tévéket, hogy miért ilyeneket adnak, de a kereskedelmi tévé nyilván olyat sugároz, amit sokan néznek, amiből profitja van.

Vagy ott vannak a különféle, főleg a mulatós lakodalmas műfajban alkotók. Ezek a zenék is alacsony színvonalúak, de mégis van rájuk igény. Pont itt írta valaki egy másik kérdés alatt arra válaszolva, hogy meghívhatnák hozzájuk falunapra Horváth Charlie-t is, mégse biztos, hogy az oda kilátogatókat ugyanúgy szórakoztatná, mint mondjuk Bunyós Pityu.

Ennél a kérdésnél nem arra vagyok kíváncsi, hogy az előbb felsoroltak jók vagy rosszak-e, mert az, hogy kinek mi tetszik, azt majd eldönti. De attól még tény, hogy igénytelen gagyik. És az a kérdés, hogy ezekre nálunk tényleg van kereslet, és hogy ezek az emberek nem igényelnek mást, elég nekik ez a gagyi?


Azt viszont állítom, hogy politika terén kifejezetten igénytelenek vagyunk. A legutóbbi választáson 3 millióan szavaztak a Fideszre és 2 millióan a balliberális tömbre. Pedig egyik sem teszi túl magasra a mércét, ráadásul mindegyik bizonyította azt, hogy nem azért politizál, hogy az embereknek jobb legyen, hanem hogy a saját zsebe még inkább tele legyen. Ráadásul sikeresen alkalmazzák az - egyébként teljesen alaptalan - egymásra acsarkodás taktikáját és erre a többség sajnos vevő.


Várom a véleményeket


2022. nov. 28. 19:41
A kérdező szavazást indított:
Igen, nálunk sokaknak elég ez a színvonal
Nem kiemelkedő ezeknek az embereknek a száma
Egyáltalán nem ők a többség, kevés ilyen ember van
9 szavazat
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Sok.
2022. nov. 28. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
75%

Nem vagyunk igénytelenebbek, mint más ország lakói, ezeket a műsorokat onnan hozták el a kereskedelmi csatornák.

Szerintem a 40 fölötti korosztály nézi itt is, ott is, a fiatalok már nem nagyon néznek tv-t.

A mulatós ugyanez.

2022. nov. 28. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
50%
Sokaknak ennyi a színvonal. Primitív, kiherélt nép vagyunk.
2022. nov. 28. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
26%

"Szerintem a 40 fölötti korosztály nézi itt is, ott is, a fiatalok már nem nagyon néznek tv-t."

WTF?! ValóVilág, Éjjel-nappal Budapest 40 felettieknek?

A kereskedelmi tévéknek 18-49 a célcsoportja, afölöttiek nem is érdeklik őket.

2022. nov. 28. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Igen. Alkohol, cigi, gagyi műsorok, amiknek a szereplőiről szóló cikkek alatt lehet acsarkodni egymásnak a facebookon napokig. Ennyi az igény. A könnyen emészthető tartalom. Amin már gondolkozni kell, ahhoz sok agysejtet kell aktivizalni. Ezek viszont gondolkodás nélkül telepíthetők az agyba. Erre kapható a társadalmunk jó 80%-a, nem pedig az igazi műsorokra, mély gondolatokra, a valóságra, mégha az a közmondásos kenyér ára is.
2022. nov. 28. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
70%

Van rá kereslet, viszont az is ritka hogy valaki CSAK ilyeneket néz, vagy hogy más téren nem igényes.

Gyakran látom a való életben is, és ezen az oldalon is, hogy az emberek egy bizonyos tulajdonságra/hobbira/gondolkodásmódra akarják ráhúzni, hogy na, akire ez jellemző, az mind hülye birka, de ezzel valahogy sosem tudtam azonosulni. Az emberek jóval komplexebbek annál, mint hogy egy apróság alapján komplett képet kaphass az intelligenciájukról, vagy a lelki világukról.

2022. nov. 28. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Ezek szerint Árpa Attila helyesen állapította meg a könyvében azt, hogy: "Milyen műsoraink is voltak? Táncolós, zenélős, pucéros, átverős. Miért? Mert a nemzetközi tapasztalatok azt mutatták, az emberek erre kíváncsiak. Miért nem voltak színházas, múzeumos, irodalmi és művészeti műsoraink? Mert az a kutyát nem érdekli!"
2022. nov. 28. 20:14
 8/20 anonim ***** válasza:
Csak magamból kiindulva azt mondom, nem. Úgy értem, én el tudok neked mondani magamról 4-4 dolgot, tulajdonságot gondolatot, mindegyik igaz, és mindegyik alapján más kategóriába sorolnál be. Vannak, akik egyszerűek, de a többség nem klisé.
2022. nov. 28. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
35%

Én imádom a reality műsorokat.

Ettől nem tartom magam igénytelennek.

Ha viszont unalmas,azt nem.

Kérdés milyen szemszögből nézed,én az emberi viselkedést szeretem tanulmányozni.

Pl egy Való Világ is lehet jó,castingfüggő.

Mondjuk az Éden Hotel jobb volt.

2022. nov. 28. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
6-os: Épp erről szólt a kérdés, hogy valaki CSAK ilyeneket fogyaszt, ezek maximálisan kielégítik a szükségleteit. Nem azt, hogy ő is belenéz ilyesmibe, vagy olykor ő maga is végignéz ilyen műsort. És most csak erre az igényességre (vagy igénytelenségre) értem a kérdést, ebben a szegmensben. Most másfajta igényeket ne keverjünk ide, se azt, hogyan öltözik valaki, se azt, mit szeret enni/inni, stb.
2022. nov. 28. 20:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!