Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi diabetesem van...

Terhességi diabetesem van (?nem kellett diabetologiara mennem szimplán odafigyelnem és eves után mérni magamnak). Általában jók az 1 órás ertekeim ( mindig 7 alatt) azon ma étkezés után nekialltam szekreny szerelni

Figyelt kérdés
Észrevettem, hogy már közben nagyon izzadtam és a 2 órás meresem 7lett! Majd megmertem 2,5 óra múlva és 7,7 volt. Most ez mit jelent? Baj van?
2022. jan. 20. 17:10
 1/8 anonim ***** válasza:
Mit ettel? Igen, baj van, komolyam kell venned es merni az etkezesek utan mindig
2022. jan. 20. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Teljes kiőrlésű pirítóst paradicsommal. De nem is az étkezés a lényeg hanem az hogy egy órával utánna bőven 7alatt volt (azt hiszem 6,7) és a kétórás meg enyirre felugrott a testmozgás és izzadás miatt?

Egyébként mindig merem és általában jó értékek vannak. Párszor van kiugrás ha valami olyat eszem termeszetesen

2022. jan. 20. 17:20
 3/8 anonim ***** válasza:
75%
Mondjuk pirítóst enni nem szerencsés, mert gyorsít a kenyéren és a paradicsomot se tolerálja a legtöbb kismama. Valakinél a mozgás fentebb viheti a cukrot, ez a ritkább eset, de előfordulhat.
2022. jan. 20. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Igen erre gondolok én is. Nem értem. És ugye csak az egy órás értéket kellene mérni hivtalosan és az jó volt. De meg jó h megmertem két óra után is.

Mostmár szülésig nem fogok semmi bútort összerakni az biztos 😂😂

2022. jan. 20. 17:27
 5/8 anonim ***** válasza:
En ugy tudom, h 2 oras meres kell...mert ekkor van feltehetoen a cukorcsucs. Van akinek egy oranal van. Ezt ki kell tapasztalni. A 7,7 mar sok. A mozgas meg a citromos viz pont, hog, leviszi a cukorszintet.
2022. jan. 20. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
1 órás mérés kell, csak terhelésnél 2. És ez sok. A pirítós alapból nem jó ötlet, mert gyors szénhidrát, de a paradicsom meg még dob is rajta. Azt nem nagyon szereti a kismamák cukra. Az, hogy ez 2, illetve 2 és fél órára történt, csak ront a helyzeten. Jelezni kellene diabetológusnak.
2022. jan. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mármint hivatalosan 1 órás kell. Szerencséd, hogy rámértél. Ha gdm-es vagy, akkor tudnod kell, hogy ilyet nem eszünk. Terhességi cukorbetegség Facebook csoportot keresd fel.
2022. jan. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
kenyeret, meg hasonlóakat nem szabad enni ha terhességi cukros vagy.
2022. jan. 21. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!