Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy engedjem el a lustaságot?

Hogy engedjem el a lustaságot?

Figyelt kérdés

Olyan szakon vagyok, amit mindigis szerettem volna, de így is rettenetesen lusta vagyok, halogatok mindent, motivációm alig van. Utolsó pillanatokban kapkodom mindig.

Viszont valahol bennem van a maximalizmus, és nagyon fel tud idegesíteni utólag, hogy xy lehetett volna fényévekkel jobb, ha nem vagyok lusta.


2022. dec. 5. 09:10
 1/6 Noren1989 ***** válasza:
Rövidtàvú célokat szoktàl kitűzni?
2022. dec. 5. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szoktam. És így sem működik.
2022. dec. 5. 09:38
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
a lustaság jó dolog, energia tartalékolás. Ha majd valamiért igazán lelkesedsz, és szereted csinálni akkor úgy is azon fogod észrevenni magad hogy omg nem is aludtam és végigdolgoztam az éjszakát de csak mert én akartam és nem azért mert azt mondták ezt kell csinálnom...
2022. dec. 5. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
64%
Az a bajod, hogy nincs semmi dolgod. Addig nem is fogsz aktívabb lenni.
2022. dec. 5. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Pont az a baj, hogy van egy csomó dolgom, csak halogatom. Ha elkezdem, akkor tök lelkes vagyok kb húsz perc után, csak nehezen veszem rá magam, meg nehezen jutok el a nagyjából első húsz percig.
2022. dec. 5. 09:47
 6/6 anonim ***** válasza:

Lustaság és a halogatás néhány tipikus oka:


Valójában nem akarod megcsinálni. Nem lusta vagy, hanem nem látod értelmét a cselekvésnek, vagy éppen semmi kedved hozzá.


A feladathalom túl nagy, ezért elmegy a kedved, amint hozzákezdesz. Az is lehet, hogy túl komplex, ezért belekeveredsz, és elkalandozol. Ilyenkor bontsd kisebb, átlátható alfeladatokra, priorizálj, rakd sorrendbe, és fókuszálj az aktuális kis feladatra.


Félsz valamitől. Pl bizonytalan vagy magadban, és félsz, hogy nem tudod a saját, vagy mások által állított lécet megugrani. A halogatással az igazság pillanatát is halogatod, és maradsz a biztonságos álmodozásban.


Nincsenek sem célok, sem keretek, csak tengi-lengi. Ilyenkor a szűkebb keret, a határidők tudnak segíteni. Nem mondott hülyeséget a #4-es: amikor az embernek rengeteg ideje van, akkor folyik szét a legjobban, mert semmilyen tétje nincs a halogatásnak.


Hiányzik valamilyen kompetenciád, hogy megcsináld, ezért kicsit vakon vagy. Esetleg az is lehet, hogy az elvárás nem elég konkrét, és nem tudod pontosan mit kellene csinálni. Érdemes ilyenkor tanácsot kérni.


A környezetedben egy csomó trigger van, ami elvonja a figyelmed a munkáról. Az online függések tipikusan ilyenek: észre sem veszem magam, és már nyitottam egy youtube-ot, és megnéztem két videót.

2022. dec. 5. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!