Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért kedvesebbek az emberek...

Miért kedvesebbek az emberek a külsőre "szép" emberekkel? Azokkal, akik foglalkoznak magukkal, ápoltak stb.

Figyelt kérdés
Tudom, általánosítás, de a legtöbben így állnak/állunk hozzá. És a rondább egyedek többsége bunkó. Mindegy, hogy nő vagy férfi. Saját magamon is tapasztalom, hogy az emberek kedvesebbek velem, ha adok a külsőmre.
2022. dec. 5. 14:03
 1/7 A kérdező kommentje:
Kb. mintha tárgyak lennénk egy felszínes világban
2022. dec. 5. 14:10
 2/7 anonim ***** válasza:
88%

A piacon te se a rohadt, ütött árut veszed meg, ugye?

Na, kb. szerintem hasonló lehet itt is a helyzet.

Én is sokkal szívesebben kérek útbaigazítást egy kedves, átlagos külsejű embertől, mint mondjuk attól, aki koszos, vagy bűzlik a piától.

2022. dec. 5. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
52%
Kevered a dolgokat. Az ápoltság miatt nem lesznek veled kedvesebbek az emberek, mivel alapvető elvárás a legtöbb helyen. Maximum ha nagyon igénytelenül nézel ki, elkerülnek. Ténylegesen kedvesebbek akkor lesznek (ez főleg férfiakra jellemző nőkkel szemben, de nők is gyakran diszkriminálják pozitívan a jóképű férfiakat), ha adsz magadra ÉS a genetikai lottón is nyertél.
2022. dec. 5. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
49%

A párkapcsolati életben is tök alap, hogy azt az ember tkönnyű szeretni, aki magát is képes szeretni. Aki haragban áll önmagával, azt baromi nehéz kedvelni, szeretni.

Ez alapvetően nem csak a lélekre, de a testre is igaz. Ha valaki szereti a testét annyira, hogy jól karbantartsa, ne hanyagolja el, akkor egyszerűen jó lesz a megjelenése. A karizma tesz vonzóvá, az viszont nem az orr vagy az arccsont méretéből fakad. Láttam már karizmatikus, vonzó férfit kerekesszékben, lábak nélkül (ráadásul táncot tanított XD) és láttam már Brad Pitt arcú embert igénytelen, taszító megjelenéssel.

2022. dec. 5. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

#2. igaz.



#3 ezalatt azokra gondoltam, akik tökéletesen akarnak kinézni, fogyó/hízókúra, edzés, fogszabályozás, hajbeültetés, orrműtét és egyéb nyalánkságok.

Akik nem "nyertek a genetikai lottón".


#4 nem párkapcsolatokról van szó. Ez valami ösztönös dolog lehet, hogy engedékenyebbek, kedvesebbek vagyunk a szép külsejű emberekkel. Dugás reményében? 🤔

Nem tudom.


Köszönöm a válaszokat.

2022. dec. 5. 15:58
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezt hívják holduvar-hatásnak. Ha valaki szép akkor rengeteg tulajdonságot társítanak hozzá, aminek alapvetően nincs köze a szépséghez. Ugyanez a helyzet ha valaki nem szép, csak ott inkább negatív a társítás.
2022. dec. 5. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
56%

Azért a fogyó-hízókúra, meg hajbeültetés meg plasztikázás nem feltétlen azok mániája akik nem néznek ki jól. Azoké, akik ÚGY ÉRZIK, hogy nem néznek ki jól. Az, hogy ez reális-e az más kérdés, de a plasztikai műtétek nagyrészében nem reális.


4es válaszomban nem azt mondtam, hogy a kérdésben leírt jelenség párkapcsolati okokra lenne visszavezethető, csupán azt, hogy az is pont így működik, ott nagoyn könnyű ezt tetten érni.

De ha az utcán odajön egy öltönyös, aktatáskás, jól fésült ember és azt mondja, hogy elég rosszul sikerült a napja, ellopták a tárcáját és kéne pár forint egyetlen buszjegyre amivel hazajuthat.....

... vagy ha ugyanezt egy szakadt ruhás, büdös, koszos ember teszi... melyiknek hiszel hamarabb?

Ennyi lenne az egész. A rendezett, jó megjelenés bizalmat támaszt, a rendezetlen, rossz megjelenés pedig nem. És ez a megjelenésen múlik, nem a genetikán, arcszerkezeten.

2022. dec. 5. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!