Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha anyuka nem mond semmit a...

Ha anyuka nem mond semmit a hugomról, akkor semmi esély megtalálni?

Figyelt kérdés

1997-ben született a húgom, egyszer láttam őt még az otthonban meglátogattuk a Nagyszuleimmel. Kicsi volt még, egy uvegajton keresztül nevetgélt, ütögette a kis kezével az ajtót, annyira édes és vidám volt. A mai napig előttem van.

Anya semmit nem mond róla, vagy azt mondja, hogy nincs semmi papír , vagy azt, hogy elégett (apám felgyújtotta a lakast, ahol laktunk). Azt sem tudom titkos örökbefogadás volt-e. Egyedül talán azt a helyet tudom ahol volt csecsemootthonban, mert valószínűleg én is ott voltam, de ez sem biztos. Egyedül azt a nevet tudom tutira, amit adott neki anyám.

Nincs nap, hogy ne jutna eszembe, annyira szeretném tudni, hogy jó élete van, azt, hogy szeretve volt/van, de így semmi esély rá.

Szerintetek merre lehetne menni? Vagy hagyni kéne?



2022. dec. 6. 22:33
 1/9 anonim válasza:
94%
Nagyon sajnálom, hogy ilyen nehéz helyzetben vagy. Az örökbefogadásokról szóló törvények és eljárások országonként változnak, így nehéz pontosan megmondani, hogy merre lehetne menni a keresésben. Az biztos, hogy ha az anyukád nem hajlandó beszélni róla, akkor nagyon nehéz lesz bármilyen információhoz jutni.
2022. dec. 6. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
70%
Ilyen nőt nem hívnék anyukának.
2022. dec. 6. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
95%
Az már tökéletes kiindulási pont, ha a nevét tudod. Keresheted mondjuk első körben közösségi oldalakon hátha fennt van valahol, és megismered. Vagy kerdezgesd körbe a közös rokonokat,hogy ki mit tud róla.
2022. dec. 6. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Keresd fel a helyi gyámhatóságot. Nem fognak neked semmilyen információt kiadni, de ha igazolod magad, az anyakönyvi kivonatod bemutatod, nevét, születési idejét megmondod, akkor megkeresik neked, és ha szeretné felveszi veled a kapcsolatot.
2022. dec. 6. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A Kormányhivatalokban a központi adatnyilvántartó kiad személyes (kapcsolattartási) adatokat, ha jogos érdeked fűződik hozzá. Ott érdemes kezdeni a keresést: bemész a kormányhivatalba, és elmondod, mit szeretnél. Ha megpróbálnak lekoptatni, megmondod, hogy a jogászukkal is szeretnél beszélni.
2022. dec. 6. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
* Kormányablak.
2022. dec. 6. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Elvitték már prostinak biztos.
2022. dec. 6. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha zárt örökbefogadás volt, akkor semmilyen információt nem kapsz róla - ilyenkor a kapcsolattartást az örökbeadott kezdeményezheti.


Amennyiben nyílt, akkor eleve tudnod kéne róla, hiszen abban az esetben anyukádnak is lett volna láthatási joga.

2022. dec. 7. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
*kapcsolatfelvétel, bocs
2022. dec. 7. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!