Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan mondjam el valakinek,...

Hogyan mondjam el valakinek, hogy buta, úgy, hogy nem sértem meg?

Figyelt kérdés

Nos, kedvelem/szeretem az adott illetőt és közel is áll hozzám (maradjon az én titkom, hogy családtag, vagy micsoda), viszont van egy tulajdonsága, ami zavar benne.

Mégpedig az, hogy nem tudja a saját, (főleg) értelmi szintjént kategorizálni és okosabbnak, felsőbbrendűnek hiszi magát néhány általa degradált embernél/foglalkozásnál stb; miközben egyáltalán nem az. Ha próbálom vele finoman közölni, hogy nem kéne, mert ő sincs azon a szinten, akkor megsértődik vagy témát vált. Hogyan tudnám benne tudatosítan, anélkül hogy megbántanám, hogy sokkal lentebb van több téren, mint ahogy ő azt elképzeli?

Nem teljesen ostoba, tehát a tőle diferenciálisan okosabbakat, ügyesebbeket nem degradálja, csak nem látja meg, hogy sokszor viszont olyanokat sikerül neki, akik az ő szintjén állnak ezekben a dolgokban. Szerintetek?



#önértékelés #önkép #Téves önkép
2022. dec. 7. 01:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy gyakori szokás az embereknél.


Sajnos az itt lévő emberek többsége, az egész népet érintő személyiségproblémákra panaszkodik.


Nem tudsz rajta változtatni, ha csak ki nem irtod őket. De az meg bűn.

Mint pl. rossz tanulónak lenni, stb.

2022. dec. 7. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
54%
"Dika tesó nem te vagyol a legélesebb kés a fiókban"
2022. dec. 7. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Származik valami haszna belőle, hogy ezt tudatod vele?

A környezetének származik haszna belőle?

Ha mindkét kérdésre nem a válasz, akkor feleslegesen fáradoznál. Azokért a dolgokért, amik senkire nincsenek rossz hatással, kár cseszegetni bárkit is. Nyilván a pökhendiség nem túl jó, de ennél nagyobb baja sose legyen.

2022. dec. 7. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Minek? Jelezted neki, hogy nem jó amit csinál, nem vette a lapot.

Ha lebutázod csak megsértenéd, teljesen ártalmatlan amit csinál, okoskodik, rengeteg ilyen ember van, hidd el, szemtől-szembe nem csinálja, a haveroknak/rokonoknak rázza a rongyot.

2022. dec. 7. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Miért gondolod hogy te helyesen ítéled meg az ő ítélőképességét, a más emberekre vonatkozó -szerinted nem helytálló- véleményével? Mi van, ha tényleg igaza van, és a degradálás nem is azért zavaró mert (néha) igaza van, hanem amiatt, mert szerinted a te szeretted-ahogy fentebb fogalmaztak- nem a legélesebb kés a fiókban, és emiatt már eleve kétkedve és fenntartással kezelsz bárminemű megnyilvánulást tőle?

Persze ott van a másik lehetőség: kicsinyes, butus, irigy és felületes, és ezért olyan lenéző.

Ha tényleg zavar a dolog, mutass rá a te nézőpontodból azokra az emberekre akiket bírál, rávilágítva hol, miben téved velük kapcsolatban! Ne kioktatólag, abból csak sértődés lenne.

2022. dec. 7. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Mondd meg neki es megsertodik. Kit erdekel? Minek baratkozol vele?? Csaknem meg akarod fektetni ?? Haha.
2022. dec. 7. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Feltéve, hogy igazad van és jól itéled meg a véleményét, és zavar, akkor ellenkezzél vele. Ne menj bele a játékba, ne udvariaskodjál, hanem mondjad neki, hogy szerinted téved, és hogy mi a valóság. Szerintem ennyít tehetsz, mert azt megmondani valakinek hogy buta, azt nem érdemes, azt ugysem fogadja el. Szóval legfeljebb logikus tárgyilagos, elfogulatlan érvekkel szembesítheted, és még akkor is megsértődhet, de legalább tudni fogja, hogy neked hiába nyomja a hülye dumát, te azt nem hiszed el. Mert szerintem téged alapvetően az zavar, hogy az illető azt hiszi, hogy téged megyözött, elhiszed a véleményét.
2022. dec. 7. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 K.O. ***** válasza:
en azt szoktam ilyenkor mondani, hogy vegulis mindenki magabol indul ki.. sztem ebben nincs semmi serto, mert tleg igy van.. csak az a baj, hogy a legtobb embernek le se esik, el se gondolkozik rajta ilyenkor, tehat igy nezve ez is felesleges, meg barmi.. majd eljon az ideje, elobb-utobb ugy is megtanitja az elet arra amire kell
2022. dec. 7. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem amikor elkezd ilyenekről beszélni,akkor hallgasd végig.Aztán mond neki,hogy mindenki másképp hülye.
2022. dec. 7. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
71%

Ilyenkor rá szoktak kérdezni a mögöttes tényekre, helyzettől függően.

Pl. Juliska veri magát, hogy így, meg úgy kell gyereket nevelni.

Erre te:

- Neked ugye még nincs gyereked?

Ha erre se veszi a lapot, akkor tényleg totál reménytelen.

2022. dec. 7. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!