Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Kb. 10 hónapja felszívódott...

Kb. 10 hónapja felszívódott egyik barátnőm a facen rám irt olyan kéréssel hogy pénzt kölcsönözzek neki, ti erre hogyan reagálnátok?

Figyelt kérdés

Pár éve Németországba ment dolgozni és facen tartottuk a kapcsolatot, de nem napi szinten, inkább főleg hétvégén.

Aztán ott pasija lett és azóta rám se irt, egyáltalán nem reagált a pár üzijeimre, mert érdeklődtem hogy még is mi a szitu hogy nem ir, talán baj van stb. ?

De nem reagált erre és láttam hogy elolvasta, bár egyszer irta hogy majd válaszol, de azóta sem irt mostanáig és eltelt azóta nagyjából 10 hónap.

Első két üziben felvázolta hogy szétment a pasijától, munkahelye nincs, egyik ismerősénél húzta meg magát és le van égve teljesen, meg kicsit beteges stb.

Azt irta hogy szeretne egy fontosat kérdezni és azóta irt is, de én meg nem merem kinyitni az üzit mert tuti hogy kölcsön szeretne kérni tőlem.

Nem vagyok fukar és készséges vagyok a környezetemben élőkkel, de amikor nincs valakinek gondja, problémája olyankor lexarnak engemet magasról, levegőnek néznek, most meg ilyen helyzetben egyből megtalálnak!

Nem dühitően ez pofátlanság??

És még nekem kell kellemetlenül éreznem magam, mert ha megtagadom a kérést akkor meg undoritó fukarnak önzőnek néznek majd.

Tudja hogy jól keresek meg minden, ezért is fordul hozzám biztosan.

Hagyjam az egészet és én is csináljak úgy mint ő ahogyan felszivódott???


2022. dec. 7. 14:19
A kérdező szavazást indított:
Hagyd őt a fenébe!
Adj neki egy kevés kölcsönt!
35 szavazat
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Elolvasod, és ha tényleg kunyerál, tiltod.
2022. dec. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan nyisd meg az üzit és ha pénz kér, akkor írd meg minden magyarázkodás nélkül, hogy sajnos nem áll módodban kölcsönözni, de forduljon a családjához vagy egy nálad közelebbi barátjához, ismerőséhez.

Ha megsértődik, akkor megsértődik, nincs neked ilyen emberekre szükséged!

2022. dec. 7. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Teljesen igazatok van!

Egyébként kicsit tartok hogy elbeszéli a közeli ismerőseimnek hogy fukar vagyok, nem vagyok segitőkész meg ilyenek.

Az áldozat mindig az aki nem ad, nem az aki kér és sajnos ilyen kultúra van az emberek között.

2022. dec. 7. 14:40
 4/22 anonim ***** válasza:
93%
Más se fog neki adni, nyugi.
2022. dec. 7. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
95%

Nézd meg mit írt és ha pénzt kér akkor szépen megírod neki hogy nem tudsz segíteni.Elbeszéli akinek akarja,és?Aki téged igazán ismer és szeret nem fogja érdekleni hogy te kölcsön adtál e ennek a valakinek vagy nem hidd el.

Az meg az ő szegénységi bizonyítványa hogy kibeszél csupán azért mert épp nem álltál a rendelkezésáre adj uram teremtőm módon.Nekem is volt ilyen ismerősöm,pénzt soha nem kért csak rengeteg szívességet és mikor nemet mondtam ment a hiszti és ezt meguntam aztán kiadtam az útját és persze ő úgy állította be mindenkinek hogy ő adta ki az én utamat:) Jót nevettem ezen mert ennyire gyerekes nem lehet egy felnőtt 40 éves emberke:)

Csúcs az volt mikor kitett idézetet a közösségi médiába célzás gyanánt hogy ő mennyire boldog hogy tőlem megszabadult:D Persze mentek neki a nyali kommentek hogy milyen jól tette amit tett holott semmit sem tett mivel én váltam meg őtőle és nem fordítva történt.Itt ezen a ponton rájöttem hogy rengeteg időt elpazaroltam egy ilyen emberre.

Nem kell foglalkozni az arra érdemtelenekkel már megtanultam.

Azóta írt nekem hogy mi van velem dehát nem érdekel ő már engem.Kérdező ha neked esik ez a valaki akkor ne törődj vele,engedd el.

2022. dec. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

5: Köszi a válaszod és mindenkitől! :)

Mindenkit felpontoztam. :)

2022. dec. 7. 15:14
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem válaszolnék neki.
2022. dec. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha érdekel mit írt, nyisd meg, ha pénzt kér utasítsd el. Ha zaklatna később tiltás.
2022. dec. 7. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Írd neki, hogy majd válasszolsz, és jövő nyáron írj vissza
2022. dec. 7. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd az ilyen embert a fenébe! Odaadod neki a "kölcsönt" aztán soha többet nem hallasz felőle. Hirtelen eszébe jutottál, mint lehetséges áldozat. Ezért írd rád, semmi másért. Pofátlanság teteje... A legtöbb ember még a közeli szeretteitől is szabadkozva, szégyenkezve kér kölcsön, nem hogy idegenektől. Ha az ismerőseid értelmes emberek, ők is ugyanezen a véleményen lesznek, akármit is mond nekik. (Ha mégsem pénzt kér, nem mondtam semmit :)
2022. dec. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!