Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Kb. 10 hónapja felszívódott...

Kb. 10 hónapja felszívódott egyik barátnőm a facen rám irt olyan kéréssel hogy pénzt kölcsönözzek neki, ti erre hogyan reagálnátok?

Figyelt kérdés

Pár éve Németországba ment dolgozni és facen tartottuk a kapcsolatot, de nem napi szinten, inkább főleg hétvégén.

Aztán ott pasija lett és azóta rám se irt, egyáltalán nem reagált a pár üzijeimre, mert érdeklődtem hogy még is mi a szitu hogy nem ir, talán baj van stb. ?

De nem reagált erre és láttam hogy elolvasta, bár egyszer irta hogy majd válaszol, de azóta sem irt mostanáig és eltelt azóta nagyjából 10 hónap.

Első két üziben felvázolta hogy szétment a pasijától, munkahelye nincs, egyik ismerősénél húzta meg magát és le van égve teljesen, meg kicsit beteges stb.

Azt irta hogy szeretne egy fontosat kérdezni és azóta irt is, de én meg nem merem kinyitni az üzit mert tuti hogy kölcsön szeretne kérni tőlem.

Nem vagyok fukar és készséges vagyok a környezetemben élőkkel, de amikor nincs valakinek gondja, problémája olyankor lexarnak engemet magasról, levegőnek néznek, most meg ilyen helyzetben egyből megtalálnak!

Nem dühitően ez pofátlanság??

És még nekem kell kellemetlenül éreznem magam, mert ha megtagadom a kérést akkor meg undoritó fukarnak önzőnek néznek majd.

Tudja hogy jól keresek meg minden, ezért is fordul hozzám biztosan.

Hagyjam az egészet és én is csináljak úgy mint ő ahogyan felszivódott???


2022. dec. 7. 14:19
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Lol ne parazz meg agyalj ilyen aprosagokon, mond meg h nem adsz es annyi.. en csak kozeli rokonnak vagy legjobb baratnak adnek
2022. dec. 7. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Ezt még a hülye is látja hogy csak ki használ.Amig nem volt le égve addig feléd se nézett most meg hogy kell neki pénz már jó vagy.Hagyd a francba ne foglalkozz vele tiltsd le.Ne is olvasd el amit ír.Az ilyen embert messziről el kell kerülni.
2022. dec. 7. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd a francba különben soha az életben nem vakarod le magadról és állandóan tölled fog kéregetni.Sosem lesz tőlle nyugtod.
2022. dec. 7. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

Délután irt megint és volt egy nem fogadott hivás is tőle, de nem voltam éppen neten.

Azt irta mellé hogy fontosat szeretne kérdezni tőlem és sirós hangulatjelet irt.

Irtam neki hogy most nem vagyok olyan állapotban tegnaptól, fáj a torkom és most 38 fok a lázam is...

Egyébként is totál igazatok van, hogy hagyjam a francba, ne is reagáljak rá!

2022. dec. 7. 20:11
 15/22 anonim ***** válasza:
Nagyon helyes jól tetted.Tíltsd is le.Fordits neki teljesen hátat mert ezt érdemli.
2022. dec. 7. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Másik lehetőség, hogy hazajönne és nálad szeretne csövelni.
2022. dec. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
Miert nem irja le h mit akar? Aztan megmondod h nem es le van zarva 🤷
2022. dec. 7. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
Elővenném a fehér alapon piros pöttyös zsebkendőmet és hosszasan integetnék a pénzemnek!
2022. dec. 7. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
:)
2022. dec. 8. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

Nahh, most nem régen lefirkálta a Messengeren hogy pénzt kér kölcsön tőlem 600 €-ot és hogy utaljam át neki minnél hamarább, ha lehet még ma és hogy én jutottam az eszébe mert hogy én milyen rendes segitőkész vagyok és biztosan segitek neki blablabla a szokásos sablon nyálas hizelgő duma.

Csak igy egyből megirta hidegvérrel, konkrétan. :D

Azt irtam neki erre hogy "Hát ebben nem tudok neked segiteni, bocsi..."

Ha ő is hidegvérrel irta konkrétan, akkor nekem is ilyen a válaszom és pont. :P

Egyébként egy megbizhatatlan egyéniség, bulizós, szeleburdi ahogyan látom a facen amiket megoszt magáról. Hát kérjen azoktól.

Annyit válaszolt hogy "Jól van"


Ezzel be is értem és örülök hogy nem átkozódott.

Végül is egész könnyen ment, letudtam jól. :P


Ha a bátyámról lett volna szó, nem is gondolkozom és küldtem volna neki pénzt, mert ismerem hogy milyen, de aki megbizhatatlan és hónapokra füstté válik és csak érdekből keres meg, akkor nincs miről beszélni.


Köszi mégegyszer a válaszokat, tanácsokat mindenkitől! :)


19: Te minek mosolygol? :)

2022. dec. 8. 12:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!