Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi történne társadalmi szinten...

Mi történne társadalmi szinten ha hirtelen holnap az összes dohányárut megvonnák a lakosságtól?

Figyelt kérdés
Szándékosan vagy csak mert valami katasztrófa miatt hirtelen leállna a világszintű dohánytermék előállítás.
2022. dec. 8. 11:22
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
49%
A bagósok kb felgyújtanák a parlamentet.
2022. dec. 8. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
5%

Mi történne, ha hirtelen minden nem dohányosnak cigit dugnának a pofájába, hogy befogja azt, és végre békén hagyják a dohányosokat? :)

(egy nem dohányos, aki utálja azokat, akik utálják a dohányosokat :D) Hagyjuk már egymást békébe élni.

2022. dec. 8. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
78%
Nem tudom, de én hoznám a kukoricát és jókat röhögnék a sok szerencsétlen, szánalmas, remegő bagóson.
2022. dec. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
94%

#2

Hagyjuk egymást békében élni? Rendben, akkor csakis otthon lehessen bagózni, nyilvános helyeken, utcán, kerthelyiségekben, aluljáróban, állomáson, koncerteken hagyjanak békén a füstjükkel.

(Amúgy ezt úgy írom hogy hébe-hóba elszívok egy egy szálat, szóval nem egy habzó szájú antidohányos vagyok, de NEM kérném folyamatosan a képembe mások füstjét.)

Csak a dohányosok (nagy része) nem hagyják "békébe élni" a többieket.

2022. dec. 8. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
42%
Hatalmas lázongások lennének, a dohányosok törnének-zúznának. Öööö kb egy hétig, mert addig tartanak az elvonási tünetek. Sokan rádöbbennének, hogy igazából jobban vannak cigi nélkül, hirtelen több pénzük lett, stb, és elengednék a dolgot. Ha semmilyen módon nem lehetne a cigit pótolni/visszahozni, akkor a többi ember is megnyugodna pár héten belül.
2022. dec. 8. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
14%

Mivel a nikotin függőséget okoz, egy csomó (hazánkban több millió!) függő ember nem jutna hozzá az adagjához.

Namost arról van fogalmad, mire képes mondjuk egy kábítószerélvező, ha nem jut hozzá az adagjához? Akár ölni is képes, hogy pénzhez jusson és vehessen magának.

Itt persze a tünetek enyhébbek, ill. sok dohányos konszolidált ember, normális önkontrollal.

De egyrészt közöttük is meglennének a gyengébb önkontrollal rendelkező személyek, másrészt több millió ember között mindenképpen akadna olyan, akinél a elvonási tünetek erős agresszivitást váltanak ki.


Szóval kb. az lenne várható, amit 1-es írt.

2022. dec. 8. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
17%

#4

Nem dohányosként írom. Attól, hogy valaki dohányzik, még nem feltétlenül fújja a másik képébe a füstöt. Ez igazából elég durva nagyítás, szinte senki se csinál ilyet, a dohányosok 99 százaléka normálisan tud viselkedni. Azonban a habzó szájú nem dohányosok szinte állandó jelleggel baszogatják azt, aki rá mer gyújtani. Miért ne gyújthatna rá valaki nyilvános helyen? Nonszensz amit írsz.

2022. dec. 8. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
0%
Meg amit 5-ös írt (6-os voltam, közben jött az 5-ös válasz).
2022. dec. 8. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
93%

#7

"Miért ne gyújthatna rá valaki nyilvános helyen?"

Én egy korábbi kommentre reagáltam, amiben azt írta valaki, hogy hagyjuk békén egymást. Szerintem ez szuper ötlet, én eleve békén hagyok mindenkit, cserébe viszont akkor engem is hagyjanak békén és hadd ne szívjam mások kéretlen füstjét nonstop odakint. Ez így lenne fair. :)

2022. dec. 8. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
37%
Felmenne a palackozott nikotin ára, beindulnának a vaper shopok, meg az egyéb alternatív fogyasztási módszerek.
2022. dec. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!