Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért vannak rengetegen...

Miért vannak rengetegen meggyőződve arról, hogy mindenkinek az ő szokásaikat kell követnie?

Figyelt kérdés

-Valaki múltkor azon háborgott, hogy miért öltöznek az emberek különböző stílusban. Épp csak egyenruhát nem követelt.

-Ha egy nő melltartót hord, miért kell minden más nőnek is hordania?

-Egy kérdező azon volt felháborodva, hogy sokan magázódnak, holott ő tegeződni szeret. Tehát ha ő Sopronban tegeződni szeret, akkor a debreceniek se magázódjanak!



#saját szokások
2022. dec. 9. 08:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy személy azt látja, hogy az ő értékrendjét vallja más is, az megnyugtató visszaigazolás a számára, hogy mindent jól csinál az életben, hiszen ha más is azt teszi, az újabb bizonyítéka az adott tevékenység működőképességének. Ennek a jelenségnek a fordítottja az, hogy elbizonytalanító hatású a másként viselkedést látni, mert felveti a gyanúját annak, hogy mi csináljuk rosszul.

Sokan úgy oldják fel ennek a feszültségét, hogy: "mások igazodjanak a mi dolgainkhoz, mintsem hogy mi változtassunk magunkon"!

2022. dec. 9. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Greg35 ***** válasza:
100%
Ezen régen én is sokat gondolkodtam :) Vannak akik nehezen viselik el, ha más vagy, mint az átlag. Valamiért makacsul ragaszkodik a berögzött eszméikhez, amik javarészt a nevelés a politika, a környezet ..stb alakít ki. Aztán egy idő után átkapcsolnak hittérítő üzemmódba. Megpróbálnak átalakítani, hogy beférj a saját kis elképzelt világukba 🤷🏻‍♂️ El kell érni egy lelki szellemi szintet, hogy ezeket ne erőltessük másokra :)
2022. dec. 9. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Értelmes választ nem tudok adni a kérdésedre kérdező, de én sem értem, hogy miért kell másokra erőltetni valakinek bármit is - és főleg, miért kell másokat terrorizálni, ha az nem akar megfelelni nekünk akár miért is!

Pont az ilyen "kollégáim" okozzák számomra a szürke hétköznapokon a legfőbb gondot, mert igazságtalannak tartom, hogy azt várják el folyamatosan, hogy bármi is történik, mindig, mindenben én alkalmazkodjak hozzájuk egyoldalúan. Éppen most van elegem ebből és azon agyalok, milyen ellenlépéseket fogok megtenni, - mivel tetszik, nem tetszik, kénytelen leszek tenni valamit, ha nem akarok a rabszolgájuk lenni.

2022. dec. 9. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én kéktúrázni szoktam benne vagyok Facebook csoportban.


Ott vannak olyan tabu szavak, mint a "siettem" "kihagytam" "futottam" mert van egy-két általában 70+ éves önjelölt nagykövet, akik folyamatosan prédikálnak arról, hogy hol marad a nézelődés az élmények, meg aki fut az minek megy kéktúrázni, ez NEM ERRŐL SZÓL.


Mert a kéktúra csak és kizárólag arról szólhat amiről ő mondja hogy szólnia kell.


Magam is kaptam már leszólást, mert 1 nap alatt teljesítettem egy nagy távot. Ebből az önjelölt bíráló kiszámolta hogy akkor ennyivel mentem, és meg sem álltam körbe sem néztem, miért nem maradtam otthon ha ennyire nem érdekel a természet... :D


Érdekes módon a beszámolómat nem olvasta el pedig elég hosszú volt, a 100+ képet amit csináltam nem nézte meg.


Vagy csak szimplán nem vette figyelembe, hogy olyan szakaszt teljesítettem, amit előtte végig jártam már vagy 10-szer kisebb nagyobb ütemekben... :D

2022. dec. 9. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ezek elég beszűkült gondolkodásmódú emberek. Tényleg sok van itt a GYK-n...

Az étel alcsoportban is gyakran vannak olyan kérdések, hogy "hogy lehet megenni az X, Y vagy Z ételt", vagy "miért cukorral eszi XY a mittoménmit", és társai....


:))))

2022. dec. 9. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

5-ös, mindezt százszoros indulattal képzeld el a gyereknevelés témájában. :-))))


Kérdező, a melltartós kérdést én is olvastam, és sokszor nem tudtam, sírjak vagy röhögjek azokon az ostobákon. Aki a nagykabát alá nem vesz melltartót, az kb. mutogatja magát, ilyen stílusú válaszok voltak.

2022. dec. 9. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
6: azt a rovatot a saját mentális egészségem megőrzése érdekében nem olvasom... :-D :-D :-D
2022. dec. 9. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Én sem értem, miért megjátszás, ha nem tegeződöm random emberekkel.
2022. dec. 9. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!