Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért a leghülyébb emberek...

Miért a leghülyébb emberek érzik magukat a legokosabbnak/leginteligensebbnek?

Figyelt kérdés

2022. dec. 9. 14:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Mert ők mindent jobban tudnak és hiányzik belőlük a belátás.
2022. dec. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
76%

A tudás egy sziget, a tudatlanság tengerén.

Minél nagyobb a tudásod, annál nagyobb a sziget alapterülete, következésképpen annál nagyobb felületen érintkezik a tudatlansággal.


Azaz minél többet tudsz, annál inkább rálátsz arra mennyit nem tudsz még.

Ha viszont kicsi a szigeted, akkor úgy látod csak kevés dolgot nem tudsz..

2022. dec. 9. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
2022. dec. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Mert a tudással együtt az önkritika képessége is hiányzik belőlük.
2022. dec. 9. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
82%

Hatalmi harcokba folynak bele a gyenge önértékelésük miatt.

Nekem van a legjobb, legszebb, legtöbb, legokosabb, stb.

2022. dec. 9. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
80%
Bolond lenne beismerni hogy tudatlan fogalmatlan iskolázatlan ezért a legnagyobb átlátszó meséket tolja , annyira sötét hogy azt hiszi mindenkit átvert nyert miközben full szénre égette magát .
2022. dec. 9. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Mert hülyék ahhoz , hogy felismerjék hogy nem okosak
2022. dec. 9. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
85%
Dunning Krueger hatás. Minél alacsonyabb valakinek az intelligenciája, annál hajlamosabb túlbecsülni magát, minél magasabb, akkor inkább alábecsüli magát. Az ok egyszerű. Az okos ember tudja, hogy dolgok nem olyan egyszerűek mint amilyennek elsőre látszanak, így ha birtokában is van sok tudásnak, pontosan tudja, hogy még több az amit nem tud. Az alacsony intelligenciájú ember meg azt hiszi, hogy minimális információ birtokában már mindent tud és ezzel már szakértőnek hiszi magát és ezt büszkén is hangoztatja.
2022. dec. 9. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
53%
8-as pontosan!
2022. dec. 9. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
48%

Mindenki itt is a Dunning-Krüger hatást mondja, de ez ennél összetettebb. Ha valakire azt mondom, hogy hülye, akkor azzal egyben magamhoz képest is hülyébbnek minősítem. Akkor honnan tudom, hogy nem rám igaz a Dunning-Krüger, lehet hogy én hiszem magamat okosnak, és valójában ő ért ahhoz, amiben hülyének gondolom.


De abból az irányból is érdekes, hogy akkor létezik-e olyan, aki okos, illetve ért az adott területhez, ugyanakkor határozott és kérkedik a tudásával? Mert ugye ezt azzal szokták magyarázni, hogy nincs, mert minél többet tudunk valamiről, annál inkabb tudjuk, hogy mit nem tudunk. Na de ez nem az egyetlen mérce, hanem a környezetünk is az. Szubjektív más emberek tudásának a megítélése, de ha valaki mondjuk egyáltalán nem tud programozni egy adott peogramnyelven, az például felmérhető. Tehát ha egy területen sok embernél jobb vagyok, akkor az részben vagy egészen objektív visszajelzések, hasonlítgatások alapján kiderülhet. Akkor ha szerényen meghúzom magamat,okosabb vagyok másnál, ha kérkedek, akkor nem?


Nem a Dunning-Krüger létezését vonom kétségbe, csak azt, hogy mindenre rá szokták húznim

2022. dec. 9. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!