Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutya fajták a legintel...

Melyik kutya fajták a leginteligensebbek?

Figyelt kérdés
Olyan kutyát szeretnék magam mellé lakásba,amit könnyen tudok képezni és inteligens,nem holmi divat kutyát.Mozgásigény nem probléma,sokat járok sportolni,keveset lenne maga a kutya.
2010. aug. 13. 15:11
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
80%

[link]


:)

2010. aug. 13. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
23%
Nemrég az rtl-en volt a fókusz műsorban, hogy a border collie a legokosabb kutya.
2010. aug. 13. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim válasza:
23%
Szerintem a labradorok nagyon okosak,az eddigi kutyáim közül messze a legintelligensebb a mostani labradorom.A mozgásigénye nagyon nagy.
2010. aug. 13. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Az a felmérés szerintem butaság. Először is ki tudja mivel lehet legjobban mérni az okosságot? Lehet egy kutya okos akkor is ha nem ismer 500 szót stb... Másrészt egy csomó kutyafajtát nem vizsgáltak meg, pedig lehet lett volna aki ezerszer okosabb az általuk legjobbnak vélt kutyától...

Szerintem a terelő kutyák a leginteligensebbek. De azzal nem értek egyet hogy a legeslegjobb a border... Tehát ilyenek, hogy mudi, puli, pumi, kelpei, ausztrál juhász, pireneiusi juhász, belga juhász, sheltie stb...

2010. aug. 13. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
47%
15:21-es, én vagy az első kommentelő, szerintem mindenki tudja, hogy az ilyen felmérések nem teljesen igazak, egyedfüggőek. de mégis, amikor valaki átnézi a kutyafajtákról a leírásokat, olvashatja, hogy okos/makacs, és azért vesz olyan kutyafajtát, mert az illik hozzá legjobban, holott megeshet, hogy a kutya teljesen más viselkedésű lesz. ezeken a listákon nem kell megsértődni, ha neked nincs benne a kutyád (amilyen fajtájú) az első 10-ben, ezeket tapasztalatok alapján állították össze, megkönnyítheti a kérdező választását is. a listák alatt megtalálhatod, hogy ez a közzétevő ember szerint is hozzávetőleges csak!
2010. aug. 13. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
*okos/makacs helyett engedelmes/makacs -ot szerettem volna írni
2010. aug. 13. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 Matyi87 ***** válasza:
81%
Én is border collieról hallottam, hogy a legintelligensebb, de annyival kiegészíteném, hogy sztem a kutyáknál ez így nem mérhető, mert ha rókát akarsz fogni akkor foxit vagy valami hasonlót veszel, ha segítő kutyát akkor labradort, ha őrző-védőt akkor roti vagy malinoist stb. ha valami szánhúzó kutya kell, akkor husky vagy akita. Szóval mire használnád....
2010. aug. 13. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
75%
Ha a kutyám fajáját EGYÁLTALÁN vizsgálták volna lehet jobb lett volna mint az ajnározott border, mert egy német juhásznál bizonyítottan jobb. Ezért nem igazságos a dolog. Én tudom hogy ez nem mérvadó de akkor ne is kezeljék úgy a dolgot, meg ne legyenek ilyen beképzeltek a borderesek, német juhászosok...
2010. aug. 13. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
47%
(2. válaszoló vagyok) Ne haragudjatok, de én is tisztában vagyok azzal, hogy vannak kivételes esetek... -.- nem kell rögtön lerohamozni a másik válaszát! A kérdező fajtákra gondol és én csak érdekességképp írtam le a válaszomat, attól ti még írhattok más okos fajtákat is! Tudom én is, hogy a terelő és vadászkutyák is rendkívül okosak. Nekem például magyar vizslám van és szerintem ő egy okos, barátságos kutya. Bármit be lehet tanítani neki, ha van a gazdának elég türelme. De a retriever-ek is rendkívül okosak!
2010. aug. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 Akiteki ***** válasza:
68%
Minden kutya annyira okos, amennyire a gazdája foglalkozik vele. Az ilyen felmérések unaloműzőnek valók meg hogy felvegyék a szponzortól a pénzt.
2010. aug. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!