Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tartozunk ezzel a másiknak?

Tartozunk ezzel a másiknak?

Figyelt kérdés

Két fél ismerkedik, akár randevú akár barátság kapcsán, vagy már ismerik egymást, csupán a következő találkozó a téma. Erre az egyik fél kalap kabát eltűnik a másik fél életéből úgy, hogy az utolsó beszélgetésükben még a találkozót szervezték.


Szerinted tartozunk azzal a másiknak, hogy szóljunk neki, inkább hagyjuk az ismerkedést/találkozót?



2022. dec. 12. 16:27
A kérdező szavazást indított:
Igen, tartozunk
Nem tartozunk
24 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően nem, de ebben az esetben szerintem igen.
2022. dec. 12. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is jártam már így többszor is, hogy ghostoltak. Volt aki egy megbeszélt találkozó előtt 1 héttel tűnt el. Szerintem ez lenne a minimum, hogy elmondja, hogy inkább mégse akarja, vagy, hogy nem fog működni, addig se rabolná a másik idejét.
2022. dec. 12. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
72%
Én nem várnám el. Ahhoz már illene valami magyarázat is, és most mit mondjon? "Szia, hagyjuk a találkozót, mert nem vagy szimpatikus" Rosszabb esetben a másik még rá is kérdez, hogy dehát mi nem tetszett, aztán a fenének van kedve magyarázkodni, meg lelkizni, úgy hogy volt max 1-2 találkozó, és amúgy se akarsz folytatást.
2022. dec. 12. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Én nem fogalmaznék úgy, hogy tartozunk ezzel, szerintem ez nem a megfelelő kifejezés rá. Igen, ez az egyenes, korrekt formája az ismerettség lezárásának, de nincs hatalmunk afelett, hogy a másik mennyire korrekt. Meg kell tanulni elfogadni a tényeket és lezárni konkrét lezárás nélkül is, ennyit tehetsz.
2022. dec. 12. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
72%
Ezt úgy hívják hogy nem kíváncsi rád.
2022. dec. 12. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Igen, ebben az esetben nem kíváncsi a fél a másikra, számomra viszont mégis szomorú, hogy sokan ennyire inkorrektek. Persze a viselkedés érthető, a tájékoztatás időt, energiát igényelne, és a ghostinggal elkerüljük a másik esetleges felháborodását, nem kell magyarázkodni. Mivel a másik számodra (már) nem fontos személy, ezért a lelkiismeret sem fog bántani, hamar elfelejted.


Köszönöm szépen mindenkinek aki szavazott.

2022. dec. 12. 18:02
 7/11 anonim ***** válasza:
Pontosan!
2022. dec. 12. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

#6 Ezzel bevallottad, hogy valójában te is ezt csinálnád, mert kényelmes.

Kérdés?

2022. dec. 12. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Én nem csináltam ilyet, csak leírtam, hogy tisztában vagyok az okkal. Ez nem tapasztalati úton jött, hanem gondolkodás, megfigyelés alapján.


A kérdésem egyértelmű volt, kíváncsi voltam az általános vélekedésre. Persze biztos vagyok benne, hogy sok Igen-el szavazó sem tájékoztatná a másikat, de a válaszokból a szavazásból eddig az derül ki, hogy ezt az emberek többségében nem tartják helyesnek. Persze mint annyi minden mást, amiről tudjuk, hogy rossz, mégis csináljuk.

2022. dec. 12. 18:10
 10/11 anonim ***** válasza:
75%
Nem, nem tartozunk, - de ezek után annyival sem tartozunk az ilyen szinten felületes embernek, hogy megismerjük a legközelebbi viszontlátás alkalmával.
2022. dec. 12. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!