Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A tisztelet olyan dolog, amit...

A tisztelet olyan dolog, amit ki kell a másiknak érdemelnie, vagy pedig az, amivel alapvetően mindenki felé "tartozunk"?

Figyelt kérdés
2017. febr. 19. 13:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Alapvető tisztelettel (vagy legalábbis egyfajta kulturált hozzáállással) mindenki felé tartozunk, amíg nem tesz olyat hogy méltatlan legyen rá.
2017. febr. 19. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Egy alapvető tiszteletet mindenki kiérdemel addig a pontig, míg viszonozza és nem él vissza vele.
2017. febr. 19. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
ahogy a #2es írja.
2017. febr. 19. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Egy példával tudom szemléltetni:


Kétféle tisztelet van, pl én minden tanáromat tiszteltem, mint embert, nem bántottam, nem köptem le őket, nem aláztam meg, nem feleseltem, ez az alapvető.


De emlékszem a biológia tanárra, akit a tudása, a személyisége, a hozzáállása miatt nagyon tiszteltem. Az egész osztály tisztelte, és ez nem összekeverendő a félelemmel, sokat viccelődött, de hiteles volt. Nem kiabált soha. Ő nem csak azért kapott tiszteletet, mert megszületett, hanem mert emberileg értékes volt. A kettő tök más, lehet, más nevet is kéne adni nekik.

2017. febr. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Alapvetően mindenki felé tartozunk tisztelettel,csak a legtöbbeknek elfelejtették ezt elmondani,ahogy elnézem.Például ahová jártam iskolába,ott szabályosan ki kellett harcolni a tiszteletet,akinek nem sikerült,az valószínűleg lelki sérült lett.Csodás ez a 21.század.Sokat fejlődtek az emberek.
2017. febr. 19. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!