Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért legális a gyerekek...

Miért legális a gyerekek hittérítése?

Figyelt kérdés
Ugye meghozták ezt a pedofil + homofób törvényt, ami elvileg azt tiltja hogy a gyerekeket befolyásolják. Oké. De akkor a hittérítés miért nem illegális? Ha valaki gyerekként bekerül egy hitrendszerbe, és úgy nő fel, nagyon nehezen változik meg a hite utána, szerintem max ateista lehet, ha nagyon kiábrándul, de egy keresztény valszeg nem lesz hindu pl. Tehát ez is elég komolyan befolyásolja a gyerekeket, tulajdonképpen az egész értékrendjüket meghatározza. Leírom, mire gondolok konkrétan. Egyrészt ugye ott van a "kötelező" hittan (azért rakom idézőjelbe, mert lehet választani az erkölcstant helyette). Egyáltalán mi az, hogy a keresztény hitet az iskolában tanítjuk? Az iskola a tudományok szentéje, hogy kerül oda vallás? Másrészt, konkrétan emlékszem, hogy másodikban vagy harmadikban, már nem tudom, jöttek hozzánk a suliba ilyen hittérítők. Előadták a sablon szövegüket, a kedves jó Isten, aki nekünk mindent megad, meg hasonlók, és a kezünkbe nyomtak egy csomó ingyen cuccot (matricát, újságokat, meg ilyeneket). És vittük haza mosolyogva, majd előadtuk a szülőknek hogy legyünk gyülekezetesek, mert ott van ingyen matrica. Ez így akkor... miért elfogadott? Olyan korban hittéríteni, mikor az ember annyit fog fel, hogy "ingyen játééééék"? És ezek olyan dolgok, amikből a szülő nem tudja kivonni a gyerekét, mert mint írtam, ez iskolai program volt, tanítási időben.

2022. dec. 15. 01:37
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
79%

Mert a primitívre nevelés a fideszkormány érdeke, mivel a primitív emberek adják a szavazóbázist. Primitív üzenetekkel operáló tolvaj kormányt csak primitív emberek választanak meg.

A felvilágosultságra, széles látókörre, érett gondolkodásra és mások elfogadására nevelés ellentétes a kormány szándékaival, mert az ilyen emberek tipikusan nem az ő szavazóik.

2022. dec. 15. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
15%
Szerintem minden vallás már gyerekkortól igyekszik gyarapítani a híveit. Azért homoszexuálisnak lenni sokkal nagyobb eltérés a normáktól és durván rontja a várható élettartamot is, a vallásosságot nem lehet ezzel egy kalap alá venni. Az iskola ezer más módon is nevel, nem csak tudás átadása folyik ott.
2022. dec. 15. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
8%
Államunk keresztény normákat, olletve normalis erkölcsi értekeket képvisel. Nem sodoma es gomorra mint más államok.
2022. dec. 15. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
92%

3: Tehát azért elfogadható a gyerekek hittérítése a közoktatásban államilag finanszírozva mert minden vallás már gyerekkortól igyekszik gyarapítani a híveit? Egyébként nem igaz mert léteznek nem térítő vallások, de ha igaz lenne sem válasz arra a kérdésre hogy miért van így.

Meg egyébként milyen normákról beszélünk? Számomra sokkal nagyobb eltérés a normáktól, hogy valaki a modern tudományos ismereteink mellett ókori embereknek írt mesékben hisz, rájuk szabott normákat akar követni. Mellesleg a vallásosság az alacsonyabb intelligenciával korrelál, ami pedig a rosszabb kilátásokkal az életben ha már ilyen random statisztikákat szeretünk hozni. Ha a szexuális edukáció a család magánügye akkor legyen a hitoktatás is az. Ne kényszerítsék vallásos agymosásra mások gyerekeit. Itt a mintapéldája annak miért kell elkülöníteni a vallást a közoktatástól:


https://www.youtube.com/watch?v=LbQv-YSA_rI&list=FLO3fp8zhA5..

2022. dec. 15. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
92%

A legproblémásabb az ebben az egészben, hogy ahová a vallás beteszi a lábát, ott záros határidőn belül erőszak, diszkrimináció és korrupció üti fel a fejét. Egyszer s mindenkorra ki kell szervezni a hitéletet a közéletből és akinek igénye van rá, az finanszírozza saját zsebből, saját, erre a célra kialakított környezetben, - de nem kellene másokra ráakaszkodni, ráerőltetni ezt az egészet és még fizettetni is ezt velük vagy a szüleikkel!

Mások hobbijait nem fizetik a hitéletben részvevők sem!

Legyen elég ebből a szoft-terrorból, mert "erkölcsösebb" senki nem lesz tőle, de gyűlölni jobban fogja tudni, akár magát a hitéletet is!

2022. dec. 15. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
20%
Népünkk akarta ezt is.
2022. dec. 15. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
88%
Egyáltalán nem vagyunk "keresztény ország", nyugatról felajánlották hogy vagy elfogadjuk a szent koronát vagy bajok lesznek, aztán eltörölték az őspogány vallásunkat, így lettünk mi "Keresztény ország".
2022. dec. 15. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
85%

Röviden: mert ez a kormány érdeke. Ami pedig az ő érdekük, azt nem fogják tiltani. Teljesen mindegy, hogy erkölcsileg, vagy a szabályozás logikáját tekintve ez helyes, vagy sem.


Egyébként egy kifejezetten kényes tabutémára tapintottál. Mert azt mondom, hogy semmit nem szabadna akarata ellenére ráerőltetni a kisgyerekre. Viszont a szokások, a mindennapi élet rutinjai megkerülhetetlenül hordozzák a szülők vallási, világnézeti meggyőződését.

Én azon az elven vagyok, hogy megismertetni szabad, erőltetni nem.

2022. dec. 15. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 Metionin ***** válasza:
100%

Mert könnyen elérhető a célközönség, és nem lehet elég korán kezdeni a birkásítást. Én anno sima állami iskolába jártam és elsőben meg másodikban mégis kötelező volt a hittan, sőt, az oviban is kötelező volt imádkozni meg jézusos színezőt színezgetni, pedig az sem egyházi intézmény volt. Ha a vezetőség fő tagjai vallásosak, akkor általában megjelennek ezek a dolgok, legalábbis én úgy láttam.

Nem lenne amúgy semmi gáz a vallás oktatásával, hiszen az emberi kultúra szerves része. De nem így, hogy kiválasztunk egyet és azt nyomjuk a gyerekre. Ha mindenáron vallást akarnak tanítani, én bevezetnék egy átfogó tantárgyat erre, ami magának a vallásos hitnek a kialakulását végigveszi az ősembertől kezdve és tárgyalja a különböző vallásokat, hitvilágokat ismeretterjesztő céllal, anélkül, hogy térítene bármelyikre. De nyilván ez nem éri meg ott, ahol birkák kellenek, még a végén nem egyszerre bégetnének.

2022. dec. 15. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
92%

"Az iskola a tudományok szentéje"

A nyelvtudományoké is. Járjál még egy kicsit iskolába akkor. :)

2022. dec. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!