Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak szerintem ideges és...

Csak szerintem ideges és undok mostanában (majdnem) mindenki?

Figyelt kérdés
Az utóbbi hetekben akárhol vagyok, legyen az bolt, jármű, vagy az utca, oltári tömeg, ez még nem lenne akkora baj, de sokszor beszólogatnak, undok hangnemben, pl. hogy vigyem el a kosarat a kasszától, üljek már odébb, és mindezt pikírt hangnemben. Vagy ez mormális? Miért nem lehet emberi hangnemben a másikhoz szólni? Vagy ennyi bunkó van?
2022. dec. 16. 20:55
 1/7 anonim ***** válasza:
16%
Nem várhatod el több millió embertől, hogy mindenki egyszerre legyen kedves és nyugodt.
2022. dec. 16. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%
Idegesek az emberek, kevesebb a pénzük, jönnek az ünnepek, szar helyzetben vannak sokan szerintem ez biztos rátesz egy lapáttal. De én személy szerint nem annyira tapasztalok ilyesmit a környezetemben. De holnap megyek épp 5-6 helyre karácsonyi nagy bevásárlást intézni, lehet más lesz a véleményem.
2022. dec. 16. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Hans Pötterman ***** válasza:
100%
Az utóbbi években tényleg van egy ilyen tendencia. Covid, háború,válság, ez valahol nyomasztja a legtöbb embert. Ha már csak a közúti morált néztük,sokkal türelmetlenebbek az utakon, de az utcákon,boltokban megfigyelhető jelenség.
2022. dec. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt látom, akár magamon, akár másokon, hogy egyre frusztráltabb.


Ami valahol érthető. Nem akarok politikába átmenni, de erősen öntik a nyakunkba a szart. Infláció, háborús kamuzás, folyamatos gyűlöletkeltés.


Egyre nehezebben él meg mindenki. Eddig is erősen nyílt a társadalmi olló, de ha így haladunk az olló alsó része letörik.


Persze minden szartól függetlenül az sajnos csak és kizárólag az egyénen múlik, hogyan szól a másikhoz, megpróbál-e pozitív hangvételt venni vagy sem. De nálunk az ilyesmi nem szokás.

2022. dec. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ebben az országban alapjaiban nagy hagyománya van ennek, a jelen körülmények meg még két lapáttal rátesznek erre.
2022. dec. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
56%
A magyarok előre mennek, nem hátra.
2022. dec. 17. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

A média, politika hangneme egyre jobban felülírja a mindennapok hangnemét, ami alapból sem volt a legjobb állapotban ebben az országban. Erre ráépülnek az elmúlt évek borzalmai, valamint a mindennapi gondok. Az ország több, mint felének egyre nagyobb gondot okoz a megélhetés, de közben mégis azt látja, hogy a "felső elit" pénze másodpercenként gyarapszik a sajátja kárára, ő maga pedig nem tud egyről a kettőre jutni. Főleg a mostani árak mellett, ami mellett a fizetés a béka popója alatt flangál.

Hatalmas nagy bizonytalanság szövi át a mindennapokat, most meg még jön a tél is (fűtés, még több meleg víz), az ünnepek (utazások, család látogatása, ajándékok, egyéb költségek) és az emberek egyre frusztráltabbak lesznek, amit sajnos embertársaikon vezetnek le.


Engem ezek az undok, ideges pillanatok elsősorban tömegközlekedésen, buszra "sorakozva", illetve járókelőként érintenek leginkább. Nagyon nyomasztó, de próbálok extrán figyelni, hogy ne vegyem fel a körülöttem lévők stílusát, és ne úgy kezeljem őket, ahogy ők engem/ másokat.

2022. dec. 17. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!