Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Igaz hogy az emberi szemből...

Igaz hogy az emberi szemből ki lehet olvasni az értelmet, tehát a tekintetéből látszik valakinek, hogy mennyire értelmes, lehet vele komolyabb dolgokról is kommunikálni, vagy hogy nincs meg ez tulajdonság benne?

Figyelt kérdés
Ezt régebben még egy barátom mondta, hogy ez látszik a szemén az embereknek, de én is így vettem észre a legtöbb emberen, hogy a szemébe néztem és nagyjából tudtam arra következtetni, hogy mennyire lehet majd vele értelmes beszélgetéseket folytatni.

#értelem #tekintet #lehet olvasni
2022. dec. 16. 23:17
 1/10 Kólauborkával ***** válasza:
31%

Aki ránézésre akar ítélkezni emberek felett az úgy is pofára esik.

Hidd el mindenki tud valami olyat, ami te nem. Kérdés, hogy te észre veszed e.

Talán nagyon szélsőséges esetekben ez igaz lehet, de nagy általánosságban nem mernék ilyen következtetéseket levonni.

2022. dec. 16. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
52%
hát nem.
2022. dec. 16. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
1-es a kérdés nem az volt hogy én mindent tudni akarok amit ő, mert például lehet egy sportág amiben penge, simán elver a tudásával, viszont ha mondjuk megkérdezek tőle idegen nyelven valamit, vagy szó esik politikáról, földrajzról, köpni nyelni nem tud.
2022. dec. 16. 23:47
 4/10 Kólauborkával ***** válasza:
82%

És számodra egy matematikus, aki köpni nyelni nem tud a politikával és földrajzzal kapcsolatban az értelmetlen?

Csak mert ez jön le a mondandódból… és ezért írtam, hogy nem mernék nagy általánosságban ilyen következtetést levonni, csak szélsőséges esetekben talán, bár inkább ott sem.

2022. dec. 16. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
51%
Nem feltétlenül van így.
2022. dec. 16. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
82%
Nagyjából igen,de ehhez kell maga a beszélgetés is,hogy kiderüljön.Neked nagyjából,hogy zajlottak a párbeszédek? Milyen dolgok alapján láttad úgy,hogy valaki kevésbé értelmes?
2022. dec. 17. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

6-os nyilván olyanokról beszélek, akikkel nap mint nap beszélgettem, tehát 1 vagy 2 párbeszédből én sem állapítottam meg, mondjuk sejtéseim voltak. De kb. mire 3-dik 4-dik alkalommal találkoztam vele, már nyilvánvaló volt.


4-es nyilván nem értelmetlen egy matematikus, aki ezt a szintet eléri, az általában más területeken sincs alacsony szinten. Meg vannak olyanok is, bár viszonylag ritka, aki egy adott szakterületen nagyon magas szinten a van, más dolgokhoz meg analfabéta.

2022. dec. 17. 10:58
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem ezt kérdeztem,de mindegy...

6-os

2022. dec. 17. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
6-os abból láttam hogy nem értelmes hogy alapvető dolgokat sem tudott a világról, egyáltalán nem volt tájékozott.
2022. dec. 17. 16:09
 10/10 anonim ***** válasza:
Ok,értem.
2022. dec. 17. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!