Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Vannak itt magukat sztoikusnak...

Vannak itt magukat sztoikusnak tartók? Hogy sikerült a gyakorlatban is sztoikussá válnotok?

Figyelt kérdés
Olvasom Marcus Aurelius Elmélkedéseit és teljesen lenyűgöz. Viszont úgy érzem, szinte lehetetlen ilyen életet élnem. Hogy csak a saját elmémre és hozzáállásomra van ráhatásom, és hogy a belső békémet ne engedjem befolyásolni külső tényezők által. Hogyan fogadhatnám el, hogy minden törekvésem ellenére sosem lesz olyan életem, mint szeretném? Hogy sosem leszek annyira jellemes, igaz, boldog ember, mint lenni szeretnék? Hogy soha nem leszek egy nagybetűs polgár? Nem lesznek jelentős sikereim, nem lesz egy boldog párkapcsolatom, mindezt úgy, hogy a legjobbra törekszem.

2022. dec. 17. 17:01
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Így nehéz lesz neked, mert mégiscsak nagyban hat rád a külvilág, ezért akarsz kényszeresen megfelelni.
2022. dec. 17. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
1-es! Köszönöm a válaszod! Te magad sztoikus vagy?
2022. dec. 17. 17:17
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem érdekel semmi-senki sem, alig/nincsenek érzelmeim, nem mutatom azt ki.
2022. dec. 17. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hogy sikerült idáig eljutni? Bővebben is kifejtened?
2022. dec. 17. 17:35
 5/8 anonim ***** válasza:
3# vagyok: Sok sikertelenség, meg nem értés mentén.
2022. dec. 17. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Olvastad is a sztoikus filozófusokat?
2022. dec. 17. 17:44
 7/8 anonim ***** válasza:

1-es vagyok, nem is tudom mit válaszoljak. Nem tudom mennyire nevezhetném magam sztoikusnak. Én úgy élem az életem, hogy van egy nagyon szűk kis családi köröm, nekem csak ez a néhány ember számít. Még a képmutató rokonságot is majdnem teljesen kizártam az életemből. Párom ugyanígy teszi, tehát kevés emberrel érintkezünk.


Kamasz korom óta nem érdekel senki véleménye, mert kb akkor megtanultam, hogy az emberek nagy része gonosz és kb mindenkit lenéznek, megszólnak, kibeszélnek bármit is teszel, bárhogyan is éled az életed.


Párválasztásnál is próbáltak befolyásolni, mert sok embernek szúrta a szemét, hogy a kedvesemnek előző házasságból hozott gyerekei vannak és nem magyar. Ha rájuk hallgattam volna, most lehet magányos lennék, vagy sokkal rosszabb férfivel jöttem volna össze. Így meg már 15 éve együtt élünk és nagyon jól megvagyunk. Egyik legjobb döntés volt az életemben.


Más dolgok terén sem igyekszem megfelelni a társadalmi elvárásoknak. Pl tizenéve nincs munkahelyem, mert saját kis gazdaságomból meg tudok élni. Nincs is szebb dolog a szabadságnál, hogy nincs főnököm és nem kell bunkó kollégákat nézegetnem, ráadásul jó sok szabadidőm is van.


A divatot se követem. Pl soha nem sminkeltem magam és nem öltözködök ribisen a baxhatósági indexem növelése céljából, vagy bármi másért, mert én a sportos cuccokat szeretem.


Mi nem puccoskodunk ünnepekkor, mrt totálisan lexarjuk azt. Karácsony nélkül is van nálunk szeretet és figyelmesség, meg jó kaják is.


Szóval nem tudom ezt az életmódot lehet-e sztoikusságnak nevezni. Kérdező mi erről a véleményed?

2022. dec. 19. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, Marcus Aurelius sosem nevezte magát sztoikusnak, és nem is csak sztoikusok gondolatait jegyezte fel. Az elmélkedések pedig nem mások számára íródott, hanem első sorban saját magát igyekezte motiválni, inspirálni. Szóval amikről ír, azokkal ő maga is küzdött, neki is nehézségeket okoztak, azért jegyezte le őket magának, hogy így is segítse magát fejlődni ezekben a dolgokban.
2023. jan. 26. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!