Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nagyon zavar, hogy nem tudok...

Nagyon zavar, hogy nem tudok mindenkinek megfelelni. Mit tudok tenni?

Figyelt kérdés

Csak a gondolkodásomat tudnám valahogy megváltoztatni, de azt hogyan?


Arra gondolok, hogy bármit csinálok, mindig lesznek olyanok, akiknek ez nem tetszik és hangot is adnak neki. Sajnos ezt veszem észre, a pozitívat ritkábban. Például én sokáig laktam a szüleimmel, mert nem kerestem jól. Akkor mindenkitől azt kaptam, hogy "mamahotel" "már rég a saját életedet kéne élned" "soha nem gondoltál még arra, hogy kirepülj?" "Én már 18 éves korom óta eltartom magam" stb. Aztán sikerült olyan állást találnom, hogy el tudtam költözni. Na akkor még mindenkitől azt kaptam, hogy "okosabb lett volna otthon maradnod és saját lakásra gyűjtened" "most elmondhatod magadról milyen menő vagy hogy külön laksz de hülye vagy amiért kidobsz ennyi pénzt albérletre" "gyökér, nem tudtál egy jó kapcsolatot kialakítani a szüleiddel és most menekülsz". Még egy példa, én nagyjából 5 évig szingli voltam legutóbb. Akkor ezt kaptam: "ebben a korban jó esetben mindenkinek párkapcsolata van" "miért nincs barátod?" "Boldogtalan lehetsz hogy nem kellesz senkinek de jó ha tudod csak veled van a probléma" "életidegen egy fiatal lánytól hogy épp nem áll készen egy új kapcsolatra". Most több, mint egy éve vagyok boldog párkapcsolatban. Most ezeket kapom: "majd elmúlik, a szerelem ilyen, hamar véget ér" "olyan jó hogy nekem nincs egy pasi az életemben aki tönkretesz" "úgyse tart sokáig".


Tehát tényleg semmi nem jó az embereknek. Hogyan tudnám ezt leszarni? Nem olyan egyszerű ez nekem...


2022. dec. 17. 19:43
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Hol élsz, hogy ilyen megjegyzéseket kapsz? Szólj vissza nekik, hogy a te életed, nem kell véleményezni, hogy hol laksz.
2022. dec. 17. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Akik konkrétan nekem szóltak be arra, hol lakom, azok régi munkatársak, fiúk akikkel neten ismerkedtem, egy két korombeli, akinek amúgy fizették a lakhatását, úgy persze könnyű a különélés :D


A szerelmi életemre munkatársak, meg 50-es korosztály szól be, pl anyum régi barátnője, távoli rokon, ilyenek.


De én magamra veszem azt is, amit mondjuk gyakorin kapok, akár az én kérdésem alatt, akár más kérdése alatt, aki ugyanazzal küzd, mint én.

2022. dec. 17. 19:50
 3/10 anonim ***** válasza:
85%

Borzasztó lehet így élni, hogy mindenkinek megakarsz felelni.

Lazíts, senkinek semmi köze hozzá.

Éld a saját életed :)

2022. dec. 17. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
35%
Te csak gyökerekkel veszed körbe magad? Nekem az anyámon kívül mért nem szól be más?
2022. dec. 17. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
78%

Nem kell, hogy mindenkinek megfelelj!

Nem kell feleslegesen ellenségeskedni, beleállni másokba vagy provokatívan viselkedni, de az egyéniségedet nem szabad az alkalmazkodás szintjét meghaladva feladni.

Akár hogyan is erőlteted a mindenkivel megcélzott jó viszonyt, az a lehetetlen küldetés kategóriát képviseli, - mert mindig ott lesz a közeledben valahol az ügyeletes szemétláda.

Felejtsd el ezt a stratégiát, életszemléletet!

2022. dec. 17. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
69%

"Tehát tényleg semmi nem jó az embereknek. Hogyan tudnám ezt leszarni? Nem olyan egyszerű ez nekem..."


Pontosan. Ezer ember van, és senkinek fingja sincs az életedről. Az életed nem azért van, hogy másoknak megfelelj, hanem hogy TE BOLDOG LEGYÉL!


Meg, nézd meg az ő életüket. Akarsz olyan lenni mint ők? Biztos nem.

2022. dec. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
85%
Ne másoknak, hanem magadnak felelj meg.
2022. dec. 17. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ismerős. Én nem akarok megfelelni senkinek, de rohadt idegesítő, zavaró, frusztráló és nem tudom még milyen szavakat használjak, hogy folyamatosan beleköt mindenki mindenbe. Hogy hogyan nézek ki, milyen ruha van rajtam, mit tanulok, hol élek, hova megyek, mit eszek stb., mindenbe és mindenki… családtagok, tanárok, munkatársak, szaktársak, ismerősök. Volt olyan, hogy pl. leült mellém egy egyetemi tanárom az óra elején és elkezdte magyarázni, hogy én miért iszok kólát, az nem egészséges, el fogok hízni stb. Az egyik rokonom minden egyes találkozáskor megjegyzi, hogy szerinte csúnya a hajam, vágassam le, miért nem vágatom le. Mikor elkezdtem(!) egy nyelvtanfolyamra járni, akkor azt kellett hallgatni, hogy miért nincs még nyelvvizsgám. Mikor otthon laktam lusta voltam, életképtelen, semmitérő, céltalan stb., mikor elköltöztem otthonról az volt a baj, mert kidobott pénz, felesleges hülyeség, fel akarok vágni vele, felnőtteset játszok, menekülök otthonról. Tudnám még sorolni, de tényleg mindenbe beleköt mindenki, pozitív dolgot szinte nem is tudok felidézni. Mint említettem nem tulajdonítanék én ennek semmi jelentőséget, de nagyon nehéz ezt elengedni a füled mellett, ha folyamatosan ezzel találkozol.
2022. dec. 18. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Jézusom, ha mindenki ilyen lenne a környezetemben, ilyen mondatokkal, amiket leírtál, már rég fölvágtam volna az ereimet. Remélem, azért túloztál. :(
2022. dec. 18. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Amiket neten írnak nem túlzás, ott könnyű bunkónak lenni. Élőben azért nem ilyen durva, bár tud bántó lenni.


Tényleg semmi nincs, amire mindenki pozitívan reagálna. Kiír ide egy nő egy kérdést, hogy "a párom ritkán csinál házimunkát, hogy vegyem rá?" kommentek: hagyd ott, ne legyél a csicskája, az én pasim sok házimunkát csinál keress te is ilyet. Aztán jön a többi: én nem is engedném, hogy a férjem asszonykodjon otthon, feminista pi.csák, a nő dolga a házimunka, a férfi ki van herélve ha elmosogat, ne csodálkozz ha elhagy hogyha megkéred, hogy porszívózzon fel.


Vagy mondjuk karácsonyi lánykérés a téma. nincs más ajándék ötlete, nagyon gáz, vs. Örülj hogy megkéri egyáltalán a kezed, ne akard megmondani neki hogy mikor, nem is szereted ha nem örülsz a karácsonyi eljegyzésnek.


Nehéz így az élet hogy mindenkinek baja van mindennel :D

2022. dec. 23. 08:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!