Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért zavar engem hogy mindenk...

Miért zavar engem hogy mindenkinek van vagy lesz babája?

Figyelt kérdés

Mi megbeszéltük a ferjemmel mikor lesz nekünk.

De engem nagyon zavar most is megtudtak hogy egy munkatársam terhes és annyira zavar de nem értem miért.

Hugom már 30 hetes terhes meg mindig zavar hogy gyereke lesz nem is örülök nekik.

Nem tudjátok ez miért van?


2019. aug. 6. 20:53
 1/6 anonim ***** válasza:
95%
Nyilván azért, mert megbeszéltétek ugyan a férjeddel, hogy mikor lesz, de már oda értél érzelmileg, hogy LEHETNE, de mégse mert ugye nem ez az egyezség köztetek.Persze lehet tévedek, de ha magadba néznél te kellene tudd erre a kérdésre a legpontosabb választ.
2019. aug. 6. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
78%
Hat ez igy leírva irigységnek hangzik. Ha ezt kizárod, akkor marad, hogy nem szeretsz babákról terhességről beszélgetni.
2019. aug. 6. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
78%
Tudatalatt te is vágysz babára és mivel még nem tartotok ott, eléggé irigy vagy másokra, akik már igen.
2019. aug. 6. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
74%
Mert irigy ember vagy.
2019. aug. 6. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
79%

Nem feltétlenül irigy. Én is így voltam sokáig, végtelenül bosszantott a sok szülés meg házasság, de nem irigyeltem.


Végül rájöttem, hogy az idő múlása zavart, hogy idősebb lettem, nem vagyok már 20 éves, és ezek az események körülöttem, főleg velem korú emberek esetén erre reflektál, hogy öregebb vagyok. Hisz mindenki idősebb, családos, aki egykor keményen partizott. És ez úgy véglegessé tette az öregedést. Mikor elfogadtam, hogy az élet rendje ez is, többé már nem zavart, hogy mindenki szül meg házasodik.

2019. aug. 6. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
69%
Engem is zavart, nekem az volt a háttérben, hogy én magam átgondolt, megfontolt döntéseket igyekszem hozni házasság és gyerekvállalás terén is, önismeret, önreflexió, stb. De ezért nem jár elismerés. Elismerés azért jár, ha az ember eltáncolja a koreográfiát, teljesíti az elvárásokat, szép esküvő, ahova meg van hívva a Mari néni, aztán gyerek, autó, ház. Mi nem házasodtunk meg még, mert nem döntöttük el, élettársi vagy házasság legyen-e, még csak most próbálkozunk gyerekkel, autót anyagi megfontolásból nem tartunk, nem vettünk emiatt házat sem, hanem városi lakást, de csak a kritikát kapom, hogy miért nem vagyok képes úgy élni, ahogy mindenki más. Holott a "mindenki más" csak megy szemellenzősen előre, csinálja, amit mindenki, és egy pillanatra nem áll meg gondolkodni, hogy mit miért tesz, vagy hogy jó lesz-e ez, való-e ez neki. Nekem ez esett rosszul. Ha rámtör ez az irigységféle érzés, mindig arra gondolok, hogy én viszont minden lépésemet megfontolom, tudom, mit miért teszek, és erre vagyok büszke, hiába nem kapok érte kívülről elismerést. Ez segít.
2019. aug. 7. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!